Hepimiz birer denklemiz bunu biliyor muydunuz?

Arkadaşlar düşünün aklınıza gelebilecek herşeyi bir diferansiyel denklem olarak basitleştirebilirsiniz. Mesela bi televizyon sadece tek bir diferaniyel denklemden oluşuyor. Oluşturduğu parçaların kendi aralarındaki ilişkileri, bunların ayrıca birde dış çevreyle ilişkileri inputlar outputlar falan hepsi ve hepsi bir arada toplanıp bir diferansiyel denklem şeklinde tanımlanabiliyor.

Yani bizde birer diferansiyel denklemiz bu biraz karışık bir denklem olabilir ama bizde öyleyiz =)

Fakat şu da bir gerçekki pratikte hiçbirşeyin denkemi tam anlamda çıkarılamıyor yani bütün parçalar mikro sistemlere inene kadar hesaplanamıyor sadece basitleştirerek(işlevini kaybetmeyecek şekilde) ifade ediliyor.

Bu konuda ne düşünüyorunuz? Hepimiz birer matematiksel ifadeyiz, katılıyor musunuz?

gizli niye gizli?

0|0
24|24

En İyi Kız Görüşü

• Kanımca kendini ispat etmeye calısan birazda Xper puanı kazanmaya çalışan bir arkadaşımızsın.Evet dünyadaki hersey de bir oran bir denklem yani Bir düzen vardır. Herşeyin diferansiyel denklemini çıkarıyorum bizde denklem olabilirz dediğine göre önce seninkini görmek isteriz. Ayrıca diferansiyel denklemlerde isen ve daha fazla matematik bilgisine giremediğine göre Mühendislik 2.sınıf öğrenci olman gerekir. genel mat 1 genel mat 2 lineer cebirden sonra genelde üni 2 de cocukların kafasına sokmak için herseyin bir diferansiyel denklemi vardır diye öğretilir. Muhtemelen sen ya dersten kaldın yaz okulunda dif aldığın için kafayı cızırttın veya zekanla kız tavlamaya calısıyorsun ama yorumlarda okuduğun gibi hiçkimse anlamadı. Tatmin edici bir cevap alamadın yani. Herkes Lise de gördüğümüz eşitsizliklerden sonra gelen Birinci dereceden denklemlerde koççç :))) :DDDDD :DDDD :DDDDDDDD

0|1
    0|0
    • abooo bütün foyam ortaya çıktııı =S

• gizli niye gizli derken gizliye gerek yok demek istedim ve daha önce de açıkladım başka soru var mı? =)

• +1

Güzel cevap :)

Kızlar Ne Diyor 23

• höng?

0|0
    0|0
  • Fxinturevi'ni görünce ben bi işkillendiydim zati :/

link

0|0
    0|0
    • Benim bilinmeyenim çok. Öyle 3-5 eşitlikle çözülmüyor. Bi' de caydırıcı şık çok fazla

^.^

• Hayir! Ben denklem degilim ! :P

0|0
    0|0
  • insan faktörü karmaşıktır yeterince bu yüzden sadece "güzel insan" olma unsuruyla ilgilenmeyi tercih ediyorum

0|0
    0|0
    • güzel insan? neye göre? kime göre?

• kişiye göre değişir benim "güzel insan" olmaktan kastım senin için tam tersi yada farklılıklar göstere bilir bu tamamiyle kişinin anlayışı ve yaşam tarzıyla ilgili

• Nefes alamıyorum şu an..

0|0
    0|0
  • BAZILARIMIZ DA ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM :))

0|0
    0|0
  • kafayı yemiş

0|0
    0|0
  • bu ne ya sen matematik bölümü falan mı okuyosun? aslında ortada denklem falan yok sadece bizim anlaşmamızı zorlaştıran aramıza dikilen koca duvarlar var

0|0
    0|0
    • matematiği sadece kullanıyoruz onu da sadece denklemleri çözerken önemli olan o denklemleri nasıl oluşturduğumuz

• bence sen matematiği insanlıkla bağdaştırmaya çalışma gerçekten gözünde büyütme bu kadar bilirsin her problem çözülcek diye birşey yok bu yüzden rahat ol bence

• yorma beni beaaa nerden tıkladım :)

0|0
    0|0
  • sen onu bunu boşver aslında hepimiz kardeşiz.

1|0
    0|0
  • Peki ya babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ?

0|1
    0|0
  • Fazla boyle seyleri düşünmemek lazım, düşünüp de kafayı kırmamak lazım.

0|0
    0|0
  • Uykumu getirir belki diye yazıyı okudum. Tabiki uyumaya programladığım kafam ile bir şey anlayamadım. Normal gün saatlerinde olsa bu yazıyı okumazdım. Ama iyi bir şey yazdığını bilirdim :(

0|0
    0|2
  • ben lambda operatörüyüm

0|1
    0|0
  • anladık canım. matematikle büyük bir bağlantın var

0|0
    0|1
  • birkez daha soğudum şu denklemden.

0|0
    0|0
  • bi denklem gibi konuştun :)

0|0
    0|0
  • bilmiyorduk.

0|0
    0|0
  • niye bu kadar zorlaştıyorsunuz :( sallayın hacıtlar ya

0|0
    0|0
    • ben gidiom beyb gene sorular çok kazık alışmadıgım yerden soruyorlar hep :(:(

• millet hesaplamış yapmış onları salla gtsin işte soran.

nereye reese :((((((((((((((((((

• la beynimda drop it çalıyor .. ben denklem sorusundayım beyb :):):) eli işte gözü oynaşta şu an benim için söylenmiş olmalı :):):) <3<3

• Çok fazla matematikle uğraşıyorsun :(

0|0
    0|0
  • Ne diyorsun panpa anlayabilecegim dilden konus. :(

0|0
    0|1
  • acı çekiyorum ben ya:( matematiğine başlarım:( kafir mi oldum şimdi?

0|0
    0|1
  • gizlinin diferansiyel denklemiyle oynayip mikro sitemisini cökertmissin resmen. kinadim.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 24

• Diferansiyel denklemler dersini 7. alışımda yaz okulunda geçtim.

Biz birer diferansiyel denklemsek bile ben çözemem :)) Ama matematiksel olarak doğrusun.

Bildiğim tek şey ben ve sevgilimin denklem sistemini çözünce, ben eşittir o çıkıyor ve her nefes için birbirimizi sağlıyoruz.

0|1
    0|0
    • diferansiyel denklemler dersiyle pek alakası yok orda sadece denklemleri çözmekle ilgili yollar gösteriliyor =) Bu arada Allah tamamına kavuştursun =)

• Herşey bir denklemin iki parçası gibidir.

Yaşam=ölüm

gündüz=gece

geçmiş=gelecek

Şuan denklemi bozmaya kimsenin gücü yetmedi..

0|1
    0|0
  • Evet, fiziksel pek çok olay denklemlerle ifade edilebiliyor, bu denklemler birleştirilerek gerçeğe oldukça yakın simülasyonlar yapılabiliyor. Biz de maddi dünyanın bir parçası olduğumuza göre... Madonna'nın material girl şarkısı geldi aklıma:)

0|0
    0|0
  • Büyük ihtimal Mühendislik yada Sayısal bir bölüm okuyup 2. sınıfta olan Mat III dersinden kalan bir arkadaştır.Sevgiye ihtiyacı var =D

0|0
    0|0
    • Ayrıca tip 10 numara Amerikan pastasındaki finch'e benziyor =D

• Biz aslında yoğuzz yoğuzzzzzzz yoğuz len..

0|0
    0|0
  • Hacı senin giriş-çıkışlar da bir problem var.Hayırdır yav birine mi sinirlendin biri birşey mi söyledi niye böyle şeyler söylüyorsun :/ Ufaktan Felsefe'ye de kaçmışsın.Gizli niye gizli nedir :(

0|0
    0|0
  • ona bakar san alafranga tuvaletlerde diferansiyel denklem sonucu ne yapalım ben bu işlre ders deyip geçiyorum yoksa içinden çıkılmaz

0|0
    0|0
  • Elma kırmızıdır demenin süslü yolu. Bir şey düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • dayı profil resmindeki bakış bile heran bir denklem çözebilecek formatta sanki yemek yerken bile hesap içindesin biraz dünyevi şeyler düşün boşver bunları

0|0
    0|0
  • hayır olamayız çünkü duygularımızı bir denkleme aktaramayız :) tezini çürüttüm konu kapandı millet diğer konulara bakalım! :D

0|0
    0|0
  • Mühendis misin?

0|0
    0|0
  • evet matematik olmasa zaten hayat olmazdı bir sayısalcı olarak bunu biliyorum hocam da... bu bir soru değil...

0|0
    0|0
  • matematiksel ifade değil matematiksel birer tanımımız var :D ben kendimi makina olarak görüyorum gelişmiş bir makina

0|0
    0|0
    • denklem değiliz ama denkleeemlerle hesaplanabilecek şeylerimiz var. denklem olmayla denklemlerle çözülebilme denklemleri çıkarılabilir olma arasında uçurum var

• Bence sayısal dünyanı sosyal hayatına aktarmaya çalışma, çevrendeki insanları senden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz.

0|0
    0|0
    • etrafımdakiler de genelde öyle tipler zaten hatta klasik bi inanış olarak bunun bana yararı da oluyor açıkçası =)

• yok ya "napıyon nediyon" diyince aklıma bitek bu geliyo napıyım deliriyorum herhalde =S

• Hee olabilir bende devre analizi dersine çok çalışınca evdeki prizleri koklamaya başladıydım.

• beden yapısı, düşünce yapısı olarak doğru ama duygu olarak yanlış, duygular hiç bir zaman denklemle açıklanamaz

0|0
    0|0
    • Bütün hepsini okuduğun için seni canı gönülden tebrik ederim

• bu saatte başka işim yokki :D

• ayrıca teşekkür ederim,

soran arkadaşa bir kaç kelime daha söyleyim,

duygular her zaman ters tepki vermez bazen acı veren insana yardım etmek yada iyiliğini istemek de vuku bulabilir

• Evet ama bilinmeyenimiz uçsuz bucaksız.

1|0
    0|0
  • hayırlısı be gülüm .

0|0
    0|0
  • Şimdi X yerine bir koyarsam kaç çıkacak :)

0|0
    0|0
    • sadece sistemdeki yayın katsayısı çıkacak =)

• Şimdi ben yani biri beni kızdırdığı zaman "olm x yerine bi koyarım yayın fırlar" desem haklıyım yani? kjsghckjacg

• ahahah olabilir =)

• dif denk görmesek inanıcaz ha..

0|0
    0|0
    • peki senin inandığın şey nedir?

• hemden burda dif. denklemlerin tek işlevi o denklemleri çözmek o denklemleri elde etmek değil herkes böyle zannediyor

• güce inanır paraya taparım ahahah:P töbe töbee..neye inanıcam müslümanım tabi ki..herşeyi matematik mantığına oturtamassın ki şu anda bildiğimiz matematik yanlış olabilir..

• 23 filmine benzedi konu :D ama haklısın herşey matematik te yatıyor 1.618 altın oran

0|0
    0|0
  • Kız erkek 23-23 bu da mı tesadüf ama ben yazdım 23-24 oldu tüh

0|0
    0|0
  • Mühendislik fakültesinde okuyorsun ve matematik dersine edebiyat fakültesinden bir hoca geliyor =)

0|0
    0|0
    • yok tübitaktan bi adam geliyor ama pek de bi farkı yok gerçi =)

• çaktırma o zaman, ben de bazen öyle şeyleri düşünüyorum delü diyorlar =)

• Kırk yapar

0|0
    0|0
  • Yıllarca okudum böyle dif. denk anlatan adam görmedim.

0|0
    0|1
Yükleniyor...