Beslenme çantamdaki ufak ayrıntının sonundaki derin mana

Dün davetli olarak gittiğim iftarda yola çıkmadan hemen önce beslenme çantam adlı parçayı dinlemiştim... dilime sürekli "yağma yağmur sağnak. bu sağnak için yok sığnak. çok susamış susuzlar için musluklar açılsın. içen, doyan sabretsin doyamayanlar sabretsin..." bölümü takılıyodu. onca insanın içinde yemek yerken içimden de sürekli bu kısmı söylüyordum ve "inanmıyorum! ben bu derinliği daha önce nasıl da farketmedim!" diye şaşkınlıkla hafifçe tebessüm ettim. herkes "nooldu?neye bu kadar şaşırdın ?"diye soruyordu. yemekten sonra " biliyorsunuz ki kıyamet yaklaştığı zaman deccal isimli bir yaratık "ben sizin rabbinizim"(HAŞA) diyecek. bir insanı öldürüp diriltme özelliğine sahip olacak deccal. ve onun geldiği zamanda da kuraklık, susuzluk insanları o kadar baştan çıkaracak ki deccalın meydana getirdiği bir taraftaki su kitlesi ve diğer yandaki ateş topluluğunda o yaratığın rab olduğuna inananlar suya koşacaklar. ama deccalın bizim rabbimiz olmadığını bilenler ise ateş olan kısıma koşacaklar. işte o anda da ateş suya, su da ateşe dönüşecek... "çok susamış susuzlar için musluklar açılsın. içen doyan şükretsin, doyamayanlar SABRETSİN." diyen Yunus abimi bu derinliği sayesinde oradakilerin ona adeta nasıl hayran olduklarını görmeliydiniz şaşkınlıkla...

kıyamet alametlerinden birisi olan dengesiz doğa olayları şuanda birçok insanın canını yakarak baş göstermekte...sel felaketinden ölen onca insanlar var biliyorsunuz ki... bu olaya da Yunus abimiz "yağma yağmur sağnak! bu sağnak için yok sığnak..."diyerek önceden açıklık getirmiştir...

SİZİNDE BU ŞARKI HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ VAR MI..!

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Evet anlamı derin sözler yazıyor anlayanlar dinliyor , Onlarıda anlıyorum şarkısında 'ateş beni yaktıkçada çok soğuyorum' diyo Nemrut hz İbrahim'i ateşe attığında hz ibrahim ; Allahım üşüyorum demiş bundan ilham alarak yazmış bu şarkısınıda :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sago'nun nerdeyse bütün parçaları derin manalı, bazıları öylesine dinler bazıları o anlamlar için.Şunu bilir şunu söylerim, Yunus abi dinine sahip çıkan sağlam karakterli bir adam.Eskiden çok küfürlü yazardı ve sonunda doğru yolu buldu bu yönüyle zaten diğer sanatçılardan ayrı bir kefeye kondu. :)

0|0
    0|0
  • Şarkıyla kıyamet ve deccal sahnesini gerçekten iyi telafuz etmişsiniz. Şarkıyı bilmiyorum ama sözleri gayet güzel.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu söylediklerine inanmıyorum.. Ama objektif olarak baktığımda bu kadar boş söz yazan sanatçı varken bu manayı yakalamak zor olsa gerek.

0|0
    0|1
  • Çok güzelll :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...