Tam buğday gevrekleri sporcular için uygun mu?

sütle karıştırılan tam buğday gevrekleri sprocular için uygun mudur?
besin değerleri (100g):
yağ:2
şeker:74
protein 8,2

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Onlar sadece bundan ibaret değil, içinde birçok bitkisel ürün de var ve evet uygun. Yulaf ezmesi, mısır gevreği ve sütü karıştırarak süper bir kahvaltılık yiyecek hazırlayabilirsin. Hatta bunları blenderda incir çekirdeği kadar küçültüp 200 ml süt için 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 yemek kaşığı mısır gevreği koyarsan çok güzel bir içecek de olur. Yazın soğuk sütle, kakao ve kahveyle de karıştırıp besleyici ve serinletici bir içecek de yapabilirsin. Daha sayayım mı :) ?

0|0
    0|0
    • teşekkürler. mısır gevreğinden uzak duruyorum. mısır buğday gibi kompleks karbonhidrattan çok basit şekerlerden oluşuyor. yani en azından ben öyle biliyorum. bu da insülin dengesi açısından sakıncalı. o yüzden gittim tam buğday gevreği aldım.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Spor hocasına sorunuz.😎

0|0
    0|1
  • Merhaba,
    Bahsettiğiniz değerler hangi marka ürün için bilmiyorum ancak bir tam buğday gevreği o kadar şeker (%74) içermez, tüm karbonhidratı belki o kadar olabilir. Tam buğday gevrekleri sporcular için uygundur ancak kahvaltılık gevreklerin üretimlerinden ötürü ne derece sağlıklı oldukları devam eden bir tartışma konusudur. Başarılar.

0|0
    0|0
    • kıymetli uzmanım :) evet şekerden kastım karbonhidrat. az önce aldığım paketin üstündeki değerler bunlar. VG sporu için verilen oranlardan çok daha fazla karbonhidrat içermesinden dolayı şüphe duydum. bu kadar yüksek KB oranı insülin dengesini bozmaz mı?

• @tamamsus uzun zamandır sporla ilgileniyorum. bu nedenle çok araştırmışlığım var. ancak bu konuda kafam karıştı. sağolsun uzmanımız da yardımcı oldu.

• allah razı olsun uzman beyden ne diyelim:)

• öğrendik iyi oldu

0|0
    0|0
Yükleniyor...