Paraya neden bu kadar fazla değer veriyoruz?

Rothschild ailesi dünyadaki bütün merkez bankalarını ele geçirmiş dilediği gibi para basıyor ve kendi istediği koşullarda devletlere ve yerel bankalara bu paraları veriyor. biz de o paraya ulaşabilmek için birbirimizi yiyoruz, paranın yani Rothschild ailesinin kölesi oluyoruz. Onların bastığı paraları alıp faiziyle geri veriyoruz. Peki neden hala insanlar isyan etmiyor bu duruma? Para nedir ki? Dünyanın taşı toprağı bütün insanların olması gerekmez mi? Neden bunu paraya vurup gelir adaletsizliği yapıyoruz. Bizim yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz herşeyde diğerlerinin de hakkı var.

Güncellemeler:
düşünün para diye bir kavram yok, bütün topraklar ve kaynaklar devletin. kimse maaş falan almıyor hiçbirşeye para odemiyor. üretilen bütün gıda devlet eliyle eşit olarak dağıtılıyor. yine marketler var ama para ödemiyorsun, gidiyorsun istediğini alıyorsun çıkıyorsun. eğitim bedava, çocuklar en iyi şekilde yeteneklerine göre okutuluyor. ve bu insanlar yeteneklerine göre en iyi şekilde değerlendiriliyor ülkenin refahı için. herkes eşit, inşaat işçisi de doktor da mühendis de.
herkesin karnı tok alnı ak. çünkü hakkı bu, bu topraklar onların. çok mu zor bunu yapmak? bana göre bu günkü sistemde yaşamaktan 1000 kat daha kolay. yeter ki millet istesin

0|0
10|2

En İyi Kız Görüşü

• Para olmasa çok daha güzel bir dünya olurdu eminim dünya.Kimileri hanlarda hamamlarda yaşarken kimileri 1 ekmeğe muhtaç yaşıyor.Adaletsizlik çok fazla var dünya da.Niye ?Çünkü yetmiyor.Doymuyorlar.Hep daha fazla,biraz daha fazla kazanalım,yetmez biraz daha hepsi benim olsun.Para para para.Tapıyorlar paraya adeta.Sonuç Ortada.Açlık,sefalet kol geziyor.İnsanlar bedenlerini dahi satmak zorunda bırakılıyor.Çürümüş,kokuşmuş,lanet olası bi düzen bu.Paraları batsın.

0|1
    1|0
    • evet işte bide para olmadığını, insani değerlerin ve paylaşmanın ön planda olduğu bir dünya olduğunu düşün.

• rica ederim:) genelde seçmem en iyi cevabı, gerçekten iyi olunca seçerim :D

Kızlar Ne Diyor 9

• tamam para pis, tu kaka. şimdi sende söyle düşün doğdun büyüdün dediler ki senin doktorluğa yeteneğin var. senin hesabına göre de her gün karşılığında mesela bir ekmek alacaksın(maaş yok ya). benimse müziğe yeteneğim var. peki ya senden başka doktorluğa yeteneği olan çıkmazsa? sen günde 16 saat çalışıp bir ekmek alıyorsun üstelik 8 yıl okuyorsun, okuyorsun, okuyorsun. bense küçüklükten almışım elime gitarı, sazı vs. bethoven dinleyerek insanlar istedikçe çalıyorum. acil bir durum yok kimse müziksizlikten ölmez. peki bu adaleti nasıl gidereceksin?

0|0
    0|0
    • eğer ben diğerlerinden zekiysem veya daha çok çalışmam gerekiyorsa hakkım helal olsun. yeter ki gereken saygıyı göstersinler. insanlar para için çalışmasın, insanlığın refahı için çalışsın. bi afet olsa gidip bedava gönüllü çalışanlar var. işte herkes hergün oyle olsun, kendi için değil bütün bir kitle için çalışsın. zaten herkes böyle olursa okadar çok eğitimli insan olur ki çalışma saatleri de düşer. okuyamayan birsürü insan para yüzünden. uniye gitsem geçinebilir miyim diye soranlar var

• sence üst sınır olsa işe yarar mı :D bütün kuzenleri torunları amcaları zengin olur o adamın. kimseye o gücü vermemek gerek.

• senin yaptığında işi yaramaz. dediğim gibi bu iktisatla alakalı. para başlı başına bir ders konusu öğrenmen lazım.

• evet iyi olurdu hemşo :)

0|1
    0|0
  • Paranın kölesi değilim,paraya tapanlardan da nefret ederim.. Parayla satın alamayacağımız şeyler de var. Örnek vermek gerekirse.. hastane satın alabilirsin ama sağlık alamazsın,tek gecelik iliski alabilirsin aşkı alamazsın,yatak alabilirsin uykuyu alamazsin,ev satin alabilirsin huzuru alamazsin.. Herkes eşit olsa keşke.. zengin fakir olmasa ozaman güzel olurdu işte..

0|0
    1|0
    • birilerinin dünyanın malını bir başkasından daha fazla elde etmesi kadar saçma birşey yok.

• bı zaman sonra o elde ettıklerınde sıkıyor

0|0
    0|0
    • daha mı çok istiyorsun

• istiyorum deseydin çok fena bozacaktım :D amin. ama allah bize akıl vermiş bizim olmayanlara vermemiz lazım ve bunu vicdanlara bırakmamamız sosyal olarak düzenlememiz lazım.

• bı coguna vermemış.yanlış yerlere harcıyorlar parayı gereksız luzummsuz yerlre neyse hayırlı geceler

• iyi ütopya

0|0
    0|0
  • e onsuz mutlu olunmuyo cünki

0|0
    0|0
  • Anlamıyorum , anlamıycam insanlar nasıl bir kağt parçasının kölesi oluyor

0|0
    1|0
    • o kağıt parçasının ne olduğuna bilmiyorlar. 1947 den beri bütün bakanlarımızı amerikalı danışmanlar yönetiyor. tüketici gerizekalı bir toplum yaratıyorlar.

• Eylemlerin bi nebze aktivasyon enerjisi, dahası yok.

0|0
    0|0
    • tek başıma ne yapabilirim. kitleler isterse ancak birşey olur

• parasız birşey olmuyor çünkü

0|0
    0|0
    • devrim olursa olur. paranın kolesi olmak zorunda değiliz. bizim kanla kazanılmış toprağımız var ve herkese yeter bu ulkede. enerji sorunumuz da yok ayrıca, en temiz nükleer enerji elementi toryum un %70 i turkiyede. bor un %72 si. elektrik ve bor la çalışan prototip arabalarımız var. istediğinde üretime geçirilebilinir. eğer millet isterse, para sistemini yıkmak zor değil kendinizi mecbur hissetmeyin.

Erkekler Ne Diyor 2

• merkez bankası özel olsa ne fark eder kamunun olsa ne değişir.her halükarda karının tamamını bilanço kapanışta hazineye devreder.tanzanya merkez bankası devletin tanzanya da açlık var en basit hastalıkları tedavi edemiyorlar.terlik şapka lüks eşya.

0|0
    0|0
    • afganistanda savaşın neden olduğunu araştır doğru düzgün öğren sonra konuşalım bu konuyu.

• bu mantikla su anki dunyada ac ve mutsuz kalirsin. bol sans.

0|0
    0|0
    • sürekli kafama taktığım birşey değil. sadece bir görüş bu ve farkındalık. birgün birileri buna yakın bir sistemi getirmek isterse desteklerim

Yükleniyor...