Kizlar için hangi dövüs sporu daha uygun?

Kick boks veya muay thai düsünüyorum.

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hepsi uygun bütün dövüş sporlarından kız öğrenciler var ve başarılıda oluyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bayanlara boks, kickbox veya muay thai gibi dövüs sporlari cok yakisiyor.
    Kickbox ve muay thaide ayaklarinlada dövüsebilecegin icin bokstan daha güzel ve detayli, daha cok teknik iceriyor ve bokstaki gibi sadece kollarini kullanmiyorsun.

Su aralar grappling-güres-muay thai ve boks karmasi olan mma-kafes dövüsü ABD ve Avrupada özellikle bayanlar arasinda hizla artan bir ilgi görüyor, öyle ki artik boks ve kickboks bati ülkelerinde mma yüzünden yok olmaya baslad. Ama ülkemizde gercek anlamda egitim veren yer yok, federasyonuda yok. Kickboks altyapin olursa ileride kafes dövüsünede gecmen kolay olur, cesaret edebilirsen tabi :)

0|0
    0|0
  • Gina Carano
    Oyuncu
    Doğum: 16 Nisan 1982 (32 yaşında), Dallas County, Teksas, ABD
    Kilo: 65 kg
    Boy: 1,73 m
    Dövüş sanatları: Muay Thai, Karma dövüş sanatları, Boks

Bu kadının yabancı resmi kanallar da dövüşleri bile vardı, çok başarıldıır kendisi :)

0|0
    0|0
  • Muay thai çok sert ve fiziksel olarak bayanlara pek uygun değil. Taekwondo çok daha uygun olur diye düşünüyorum. Eğer dans etmeyi ve felsefeyi seviyorsan kung fu öneririm. Wushu'nun taosu çok estetiktir mesela.

0|0
    0|0
  • kızlar için en iyi spor yakın savunma olan ve güç gerektirmeyen daha çok karşı tarafın gücünü kullanıp onu etkisiz hale getiren yani suya karşı değilde suyun akışına göre hareket eden bir spor olan AİKİDO :) araştırınca sende bunu anlayacaksın..

0|0
    0|0
  • jujıtsu vaya kıckboks

0|0
    0|0
  • Muay-Thai aklından çıkar bırak kızları erkeklerin bile yapamayacağı bir spor. Sana Taekwondo ve Judoyu öneririm.

0|0
    0|0
  • Teak wando en guzeli.. hem estetik hem tamamen savunma gibi.. bacaklar uzunsa tek tercihin olsun

0|0
    0|0
  • Kick box biraz ağır olmazmi

0|0
    0|0
  • Jin jitsu yap.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...