Şizofren hastalığı ve tedavisi..

Yakın bir aile dostumuz şizofren hastalığı şüphesinde. Biliyorum hastalığın tedavisi yok. Bu hastalık daha başındayken, henüz ilerlememişken tedavi edilebilir mi, önüne geçilebilir mi? Çocuğun öldürülme korkusu, herkes ona zarar vermek istiyor gibi hissi falan yok. Fakat mesela elimde bir şey doğruyorum, bir an duraksıyor. Noldu diyorum, bıçağı ona doğru tuttuğumu gördüğünü fakat anlık bir şey olduğunu ve hemen geçtiğini söylüyor. Küçüklükten de çok aile sorunları olan, babası tarafından şiddet gören bir erkek. Geceleri baba vurma diye bağırarak uyanıyor. Farklı psikologlara gittiler. Biri ilaç verdi bir şeyi yok önlem alınır demiş. Başka biri de şizofren şüphesi var kontrol altında tutucaz demiş..

Güncellemeler:
Bu çocuk 19 yaşında ve babası buna bıçak çekiyor.. Üniversiteyi kazanamazsan seni öldürürüm diyor.. Siz düşünün..

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• yazık en sevmediğim şey şiddet anlamadığım şiddet gören ebeveyn evladınada aynı şiddeti gösterir.bir tür zayıflık gösterisi bu.çocuk şiddetsiz daha şefkatli bir ortamda hissettirilirse zamanla ortadan kalkabilir.tabi biraz uzun bir süredede olabilir.çünkü şiddet şiddeti doğurur çocuğun ilerde bunu yaşamaması için korunması şart.birde o babasının elini kolunu kırmak isterdim.yazık bu kadarda şiddet yanlısı olunmaz.bu tip yaratıklara insan bile diyemiyorum.hepsini parçalayasım geliyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Şizofreni nasıl bir rahatsızlıktır link

Şizofreni hastalığının belirtileri nelerdir link

Şizofreni nasıl tedavi edilir link

Şizofreni hastalığının ilaç dışında tedavisi var mı link

Şizofreni atakları nasıl önlenebilir link

0|0
    0|0
  • Şizofren olduğunu sanmıyorum farklı psikolojik birşey bu.

0|0
    0|0
  • beyin yeryüzündeki en karmaşık mekanizma.. tedavi olur veya olmaz demek çok güç..yapılabilecek en iyi şey bulunabilen en emin ellere bırakmak ve manevi olarak her an ve sonuna kadar yanında olmak..

0|0
    0|0
  • ürkütücü..bruce willis 6.his mükemmel bir filmdi

0|0
    0|0
  • akıl oyunlarındki adam yenmiş gibydi hastalığını.

0|0
    0|0
  • Keşke babam olsaydı da bıçak çekseydi..

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...