Protein tozunu vucüda göre nasıl kullanırım?

Bir yerde okumuştum kilo başına 1 gramdan fazla yazıyordu bana saçma geldi sonuçta ne bileyim 90 kilo olan adam 90 gram protein alamaz ya 1 günde bilen varsa yazabilirmi

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• http://i.hizliresim.com/lzNDEp.jpg

Protein tozu supplementtir, yani destektir. Günlük protein ihtiyacını amacına ve icraatına göre belirlersin.

80 kilo ağırlığında, ortalama bir insan günde 285 ile 325 gram arası proteini sindirebilecek kapasitedeki bir karaciğere sahiptir ki günde 300-400 hatta 600 gram protein alan 'insan'lar mevcut.

Protein tozunun amacı, günlük yeterli kaloriye geldiğinde kalorisiz protein ihtiyacını karşılamaktır, eğer vaktin veya imkanın yoksa yemeklerden alamadığın proteini karşılamaktır.

Protein tozu zararlı değildir, ancak mucize de değildir. Ancak şu zamanda zararlı su ve sağlıklı su bile mevcutken tabi ki de protein tozunun da zararlısı ve faydalısı vardır. Öncelikle bunlar hakkında detaylı araştırma yapman gerek.

İlk önce amacına göre bir diyet hazırlayacaksın, protein-karbonhidrat-yağ-kalori eğrisine dikkat edecek ve hesaplayacaksın. Daha sonra eksiğini 'SUPPLEMENT' ile yani 'DESTEK' ile tamamlayacaksın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Protein tozu kullanmamalısın. Çok zararlıdır. En basit örneği iktidarsızlık yapar ve testislerini ufaltır. Tabi umursuyorsan. Yüklü miktarda kimyasal içerir. Sabahları yumurta, öğün aralarında muzlu süt ve bolca meyve yerini tutacaktır.

0|1
    0|4
    • Kulaktan dolma bilgi bunlar iktidarsizlik yaptigi filan yok. Doğru ölçekte ve yeterli su tukettiğinde bir sorun olmaz

• Benim annem de babam da sporcudur. Babam fitness çıdır. Yıllardır spor yapar. Eskiden de spor salonu vardır. Adam bir bildiği var da içmiyor. Bizim cahil dingiller gelip saçma sapan yorum yapıp eksi basıyorlar. Hem bilgiye tavsiyeye saygıları yok, hem de saygısızlar. Bazılarına iyilik yaramıyor :)

• Güzel bayan amacım eleştirmek değil ama bilginiz yoksa fikrinizde olmasın lütfen hangi doktor zararlı demiş zararlı diyen doktor hayatında spor yaptımı acaba hiç metak etmedinizni. ben yaklaşık 3 senedir body yapıyorum ve bir süre sonra kişiye göre kas gelişimi milim milim olmaya başlıyor genelde 6-8 ay sonra bu olay meydana geliyor ve vücut ek protein ihtiyacı duyuyor bunu besin ile almanız çok zor ve kana karışması 1-2 saati buluyor toz ile 5 dakikada kana karışabiliyor ve kas yıkımına engel oluyor ben 2 senedir kullanıyorum spor hocalarımda 15-20 senedir kullanıyor en ufak bir zararı yok lütfen kulaktan dolma yanlış bilgiler vermeyin

• içine Yumurta kır sonra çırp böyle çırp sonra biraz süt at yine çırp onu bir kalıba koy... bidakka yaa bu kek tarifydi :D

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kullanma bence

1|1
    0|1
  • vucut agırlıgının 2 katı kadar proteın alman lazım gunde ama bunu sadede proteın tozuyla deıl cogunu yıyerek alıcan proteın tozu sadece takvıye kanks

0|0
    1|0
    • biliyom keke sabahları yok karbonhidrat ağırlıklı ondan sonrada protein ağırlıklı kahvaltı yapıcan zaten protein tozunu antremandan sonra içicende ölceği ne koyayım onu bulamadım

• Uzun zamandir ve aktif spor yapiyorsan kullanabilirsin yoksa bulasma. Hesap senin her bir kilon basina 2 gram protein yani 75 kiloysan 150 gram protein alcaksin ama bunun hepsini protein tozundan alamazsin. Gunde 2 olcegi gecmeyecek sekilde kullan spor oncesi ve hemen sonrasi

0|0
    1|0
  • Evet doğru diyorsun, senin günlük alman gereken protein miktarı günlük 45-48 gr. Tabi onu da bir kere de alma çünkü bir vücut her bir öğünde 20 gr dan fazla proteini işleyemez. Eğer bir öğünde alırsan o protein miktarını 25-28 gr boşuna gider. Ayrıca şöyle bir durumda var, bir yumurta 6-7gr, bir bardak süt 7 gr protein içerir. O yüzden bunları da tüketiyorsan ona göre ayarla kendini. En sağlıklı protein Whey proteindir. Alabilirsen ondan al.

0|0
    1|0
  • Aktif sporla uğraşıyorsan kullan dostum yoksa hiç gerek yok

0|1
    1|0
  • bilmem =)

0|0
    1|0
  • Bence o kadar detaylı takılma. Tozun kutusundan ölçek çıkar miktarı ortalamadır. Spordan önce bir, spordan sonra bir şeklinde yeterli olur. Hafif antrenman günlerinde tek ölçek de kullanabilirsin. Kana hızlı karıştığı için spor harici kullanmanı önermem. Zaten tozun amacı az yiyecek maksimum proteinle açığı kapatmaktır bu açık da anca sağlam bir antrenman da olur.

0|0
    1|0
    • spordan önce iyi değilmiş spordan sonra daha iyiymiş

• eyw eic kaptın bro yarına veririm

• yardımın dokunduysa ne mutlu

• eğer kaslanmak istiyorsan kilonun 1.5 katı kadar protein alacaksın
    protein tozu antrenman sonrası için iyidir antrenmandan sonra kullan işte
    iktidarsızlık falan yapmaz yalan bunlar
    insanlar gelişmeni istemezler bu yüzden böyle yalanlar uydururlar
    bodyforumtr de bir çok adam var git onlara sor burada sorulmaz bu soru

0|0
    1|0
  • 70 kilogram 140 kilo protein Alman lazım

0|0
    1|0
  • usta bence hiç gerek yok ama öküz gibi olmak istiyorum diyosan bilmem :D ama pek bilmemde ben bulaşmazdım bulaşmamda

0|0
    1|0
    • sen o vücudu kaç ayda yaptın keke

• ben thai box yapıyorum baklavalar falan zaten ilkokul 5ten beri vardı zamanla şişti göğüslerde 8. sınıfta şınavla şişmeye başladı

• Abicim 2,5 saatte bir et ye yatarken de casein proteini al yeter

0|0
    1|0
  • Kafana göre takıl

0|0
    1|0
    • he kalpten gidelim sonra

• proteinle kalbin ne alakasi var amcaoglu 48 grami asma yeni basligorsan vucut agirligi muhabbeti yalan bir olcek al spordan sonra takviye olsun beslenmene dikkat et oncelikle

• fazla kaçırınca kalpten gidiliyomuş

Yükleniyor...