Spordan sonra hangi besini tüketmek daha doğru?

Eğer öğün dışı işe mesela süt içmek mi karbonhidrat gibi bir şeyler mi atıştırmak doğru?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• yaptıgın spora göre değişir bu.. eger ki ağırlık yapıyorsan fitness crosfit gibi.. antrenmanından hemen sonra protien tuketmen gerek ki vucudun kas kaybına ugramasın.. ağırlık kaldırmıyorsan koşu kardio yapıyorsan ozaman antrenmanından hemen sonra karbonhıdrat agırlıklı diyet şekılde beslenmelısın ki vucudun gereklı olan enerjıyı tekrar kan hucrelerıne gonderebılsın.. aksi taktirde her ıkısındede ıyı beslenemezsen yorgun bıtkın olursun bagısıklıgın zayıflar ve sakatlıklara davetıya cıkarırısın.. ayrıca bol bol su iş vucudun su kaybı yaşamasın... bol şanslar dilerim

0|0
    0|0
    • Teşekkürler :) kardio yapıyorum bisiklet ve workout a başladım... evet bazen enerjim hiç olmuyor

• şöyle yap.. antrenmanında enaz 2 saat önce karbonhıdrat agırlıklı beslen. örnek pilav patates yulaf ezmesı nefsıt olur iki elma olabılır esmer makarna esmer prinç olabılır et tavuk balık olabılır.. antrenmanda gereklı enerjıyı saglayacaktır sana.. antrenman sırasında suyunu yudum yudum iç ama mutlaka su iç.. uyksuz kalma gunde enaz 7 saat kalıtelı uyku uyumaya çalış bir zaman sonra dinç ve zinde kalıcaksın emın ol

• Teşekkür ederimmm :)

Erkekler Ne Diyor 12

• meyve falan ye öğün dışı ise.

0|0
    0|0
  • ben varsa süt içiyorum ama biz fakir olduğumuz için her zaman süt olmuyor :D

0|0
    0|0
  • hamur isi yemede ^^

0|0
    0|0
  • Vücut karbonhidratı spor esnasında kullandığı için karbonhidrata ihtiyaç duyar kas yıkımı olmaması içinde proteine yani sizin anlıcağınız ikisini birden ihtiyacınız kadar almanız lazım

0|0
    0|0
    • İşte bunu merak etmiştim kas kaybı :)) çok teşekkür ederim

• Antremana baslamadan önce 1 adet elma yemenizi tavsiye ederim sabah antremanları için, antremandan sonrada karbonhidrat ve proteinli bir kahvaltı çok önemlidir

• Teşekkür ederimmm:)

• Hoca program yapmıstır bence

0|0
    0|0
  • Türkiyedeki sütler gdo lu yemlerle beslenen hayvanın sütleri. İlla ki içeceksen kesinlikle uht almamanı öneriyorum. Cam şişede olanlarından tüketmelisin.

0|0
    0|0
  • Protein muhtevalı yiyecekler en iyisi. Karbonhidrat eziyetten baska bisey degil...

0|0
    0|0
  • spordan once muz yemeni tavsiye ederim 1 adeet

0|0
    0|0
  • sekersiz soguk acik cay ic, asiri su icmeyi, susamayi ve vucudun cabuk su tuketmesini engeller

0|0
    0|0
  • tavukla beslen en iyisi :)

0|0
    0|0
  • Fit bir vucut icin karbonhidrat tuketmen daha dogru ;)

0|0
    0|0
  • Spordan sonra süt içilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Protein içeren besinler ya da protein shake tüketebilirsin. Çoğu kişi spordan hemen sonra olmazsa olmazları protein shake içer ki ben de aynı hatayı yapıyordum ta ki bir kaç ay öncesine kadar. Artık spora başlamadan önce içiyorum hem daha dinç-güçlü başlıyorum ve daha fazla kalori yakmama yardımcı oluyor. O yüzden spordan önce tüketmeni öneririm...

0|0
    0|0
  • Spordan somra su ic

0|0
    0|0
Yükleniyor...