Ülkemizde spor bilinci olduğunu düşünüyor musunuz? Diyetislerin beslenme programlarını nasıl buluyorsunuz?

Ben kesinlikle spor bilinci ve yanında da beslenme geleneğinin olduğunu düşünmüyorum.Örneğin ünlü diyetisyenlerin beslenme programlarını bırakıyorum.Arkadaşım iyi tamam onlar kilo verdirmeye yardımcı besinlerdir.Kilo verdiren yemek yoktur zaten.Her türlü az ya da çok kalori alıyor kişi.Bir baklavadan 250 kalori alırsın bir dondurmadan 60 kalori alırsın.Yani her türlü az ya da çok kilo artar.Önemli olan beslenmenin yanında güzelcene sporda yapmaktır.Kilo vermekte,kas kütlesini arttırmakta ve vücudu fit yapmakta beslenme yüzde 60 spor yüzde 40 etkiler.Tamam kardeşim iyi az kalorili yemekleri yedirtiyorsunuz insanlara.İşkence çekerek bir dilim ekmek kibrit kutusu peynirle bu kilolu insanlar çoğu daha önce sporun yanından geçmemiş insanlar iyi beslenmeden nasıl spor yaparak kilo versinler.Bence burda ki en önemli nokta şu ton balığı,omega 3 güzelbir peynirle buğday ekmeğiyle iyice güç depolayıp ondan sonra sıkı sporla güzelcene kilo verilip fit bir vücuda kavuşabilir.Tabi ki bunun yanında yoğurt,süt ve süt ürünleri,üzüm,tahıllı besinler yardım eder.Tamam size güç toplamak için lahmacun döner kebap yiyip hamur böreğe asılın demiyoruz zaten çok güç vermez bunlar göbek yapar.Hem dediklerim doyurur hemde güç verir spor yapmak için.Yani önemli olan ilk güç depolamak sonra spor yaparak bu az miktarda ki yağları çokça yakıp kas kütlesine artı puan kazandırmaktır.O yok patates diyeti yok bi kutu kibrit diyetini yaparsınız yaparsınız ama çok iyi besinlerle beslenemediğiniz için iyi spor yapamayıp açlığınızla kalırsınız.Ve sonunda diyeti bozar baklavaya asılırsınız.Bir haftaya 5 kilo alınca da bu sizde kol böreği etkisi yapar.Ton balığını çok öneririm.Çok iyi doyurur.Nerden mi biliyorum.Sporu bıraktığım zaman 8 lahmacun yiyen bir ayı olarak 1 kutu 160 gramlık ton balığıyla iyice doyup artı puan olarakta güç enjekte edebiliyorum

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Gayet de bilinçli bir toplum olduk, zaten mühim olan gençlerin nasıl olduğu. Eski kuşakları ne yaparsan yap yine de eski alışkanlıkları öncelikli gelir. Değiştiremezsin. Yani şöyle yaklaşık 30 yıl falan geçecek ki ne kadar bilinçlendiğimiz gayet açık anlaşılsın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Spor bilinci bence de yok ülkemizde.Zaten insanlar o yüzden bin tane hastalıkla boğuşuyor.saçma sapan diyetlerle paraları hiç ediliyor.Doğru beslenmeyi bilsek aslında sorun kalmayacak.malesef o bilinç de yok insanlarımızda.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Ton balığını da yağı süzülmüş yemek gerek yağına ekmek banma usulüyle değil :) Aynen dediklerine katılıyorum ben de spor yapıyorum düzenli

0|0
    0|0
Yükleniyor...