Spor hakkında bilgi?

aranızda squat yapan var mı ben yapıyordum baya işe yaradı bu aralar bıraktım tekrar başladım ama uzun süredir yapmadığım için bacaklarım ağrımaya başladı

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• 200 kg squat yapıyorum ben.. şunu soylıyebılrıım ki squat bütün egzersizlerin babası kıralıdır.. ancak ileri sevıye bır egzersız oldugundan teknıgını ıyı bılmek gerek yoksa omurgayı mahvedıyor.. benım önerim squata devam et edemıyorsan ya da sevmıyorsanda alternatif olarak leg press yapabılırsın.. başarılar

0|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum söylediklerine düzgün yapılmazsa çok kötü sonuçlara yol açıyor:)

• evet malesef.. özellıkle barı ensesine koyanları gordum ya:) daha neler dedim artık bukadar bilgisizlik olmaz iki kitap açayım okuyayım intenetı kullanayım yok. sonra niye öyle oldu şöyle oldu ee olur tabi

Erkekler Ne Diyor 4

• sadece kendi vücut ağırlığını kullanarak squat yapıyor isen set sayılarını azdan çoğa doğru artır ara verdikten sonra kasların tekrar parçalanıp toplanmaya alışması için zaman ver. front squat yapıyorsan önce bacaklarını güçlendir öyle ağırlıklara başla

1|0
    0|0
    • kendi ağırlığımla yapıyorum ama o halde çok ağrıyor

• set sayını düşür eğer 10-15 dk sonra hala ağrı devam ediyorsa squat öncesi hafif kardiyo ile kasların ısınmasını sağla ve o şekilde yap ayrıca doğru pozisyonda olduğundan emin ol. (kalça dışarda, baş dik ve karşıya bakar şekilde, eller yere paralel ve ya başın arkasında)

• çok teşekkürler:) dikkate alıcam

• Yapsan bile kendi agirkiginda yapman senin icin yeterli olur, bacaklarini gelistirir sıkılastirmis olursun. Fakat hareketi yaparken durus pozisyonlarina cok dikkat et

1|0
    0|0
  • Normaldir bıraktığın zaman ilk baştaki haline dönmeye başlar yakında geçer başka hangi bacak hareketi yapıyorsun?

0|0
    0|0
    • squat yapıyorum genelde arada kelebek harekesti vs. isimlerini tam olarak bilmiyorum:)

• anladım günlük yapmam gerek yani:)

• Günlük yapma bence günlük yaparsan vücut dilemenez ve kendisini yeniliyemez bu sebepten dolayı kaslar hasar görür bir vakitte sonra bence 2 gün git 1 gün dinlen ben öyle yapıyorum salona gideceğim zaman ne kadar kas çalışırsan o kadar dinlenmelisin Salon hocasına sor bence her gün olmaz der büyük ihtimalle

• fazla yapma ve başlarsan da bırakma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bende uzun zamandır yapıyodum. yazın pek salona gidemedim. bir kac gün önce tekrar spora basladım ama cok hafif bir programla basladım. squatı ağırlıksız yaptım mesela. cok ağrı olmasın diye. yoksa biraz aradan sonra birden yüklenince cok ağrı oluyor normal olarak.. bir 15 gün böyle hafiften ısındıktan sonra normale dönücem.

0|0
    0|0
  • Bende ağırlıksız arttırmalı olarak yapıyorum 100 ü görünce bişeyler kopuyo sanki :D acıyınca bırakma bir süre sonra alışıyo

0|0
    0|0
  • Elif ooo ks açmışız la ankaradaki belieber elif değilmisin sen? Alllaaam

0|0
    0|0
Yükleniyor...