Objektif misiniz ? Ön Yargılarınızı Nasıl Değiştirirsiniz ?

Mesela adam size bir takım kanıtlarla sizin karşı olduğunuz fikri çürütmeye çalışıyor ve gerçekten de mantıklı şeyler söylüyor. Mantığınıza yatarsa o düşünceyi kabul eder misiniz yoksa sonuna kadar inkar mı ? Özellikle kimi konularda herkesin bir ön yargısı vardır ve diğer fikirlere set çekilmiştir. Ön yargılarınız nasıl kırılır peki ?

Güncellemeler:
Mesela Müslümansınız (Elhamdülillah ben de öyleyim) ancak İslam ile ilgili bir takım ön yargılarınız var. Mesela bir çok insan İslamın bazı konularına şöyle diyor:" Bu çağda türban mı olur, bunlar eskilerin masalları vs gibi. Ancak size ayetler ve hadisler de sunuyor. Yine de inkar eder misiniz ? Ben çok rastladım Müslümanım deyip de ayet ve hadis inkar edene. Kur'andan bir ayet inkar etmek bile halbuki adamı kafir yapar. Böyle uç örnekler düşünün.

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Önyargılı olmak bizi çevreye kapatıp, gözlerimizi kör edip, mantığımızı ipotek altına aldığı için inkar kaçınılmaz son oluyor maalesef.

“Bir kimsenin bir şeyi bildiğini kontrol etmeksizin kabul ettiği şeylerin tümüdür” diye tanımlar felsefe önyargıyı bu da benim hayat felsefeme aykırıdır...

1|1
    0|0
  • Sonuna kadar inkar :)))

0|0
    0|0
    • En azından açık sözlüyüm diyorsun yani. :) O da güzel bir şey .

• öyle :)) doğruysa benim ki doğrudur onun ki değil sonuna kadar inkar o yüzden :)))

• ınkar degılde dusuncemı sonuna kadar savunurum bnde ıyıce derın bılgıler edınırım ona gore tartısmaya baslarım

0|0
    0|0
    • Araştırdın ve baktın gördün ki adamın dedikleri doğru ve senin de en çok ön yargılı olduğun bir konu. Mesela dini bir konu da senin yanlış bildiğini anlatıyor ve mantıklı da söylüyor. Gerçekten de bunu kabul eder misin ?

• Bence o zaman objektif birisin .

• olabıldıgımce dıyelım buna :)

• kanıtlar ve mantık doğrultusunda hareket ederim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ön yargım yoktur fakat.Ben inandığım konuda bilgi de sahibiymdir.Zıt fikirli kişi delil gösterdikçe,bende delil gösterebilirim.Hakkı,batıldan ayırmak için münakkaşa aypıp doğruyu bulmamız gerekir.Belki ben yanlışım belki o.Ama cahillerle laf dalışına girmem.Çünkü onlar hiç yenilmez.

0|1
    0|0
    • Haklısın cahiller ve fanatikler asla yenilmezler. +1

• Yamaçta sallanmayı seviyorum.Ya düşücem yada yamaçta oturup doğayı seyredicem :)

• objektifim ama, kimse beni inandığımdan vazgeçiremez

0|0
    0|0
    • O nasıl bir objektiflik oluyor ? Adam kanıt gösteriyor ve senin tezini çürütüyor ve sen hala inanmıyorsan bu senin objektif olmadığını göstermez mi?

• hacı, bu biraz da konuya bağlı, özellikle inançla ilgili biri bana sorsa bana Allahın varlığını kanıtla diye ben inanmıyorum dese kanıtlayamam ama o şahıs öyle dedi diye de ateist olmam, objektifim ama düşünceyle ilgili olarak değil davranışlarla ilgili

Yükleniyor...