Ailemin bu durumundan dolayı utanıyorum arkadaşlar eriyorum...

iyi akşamlar arkadaşlar o kadar dertliym ki şu an bunları ağlayarak yazıyorum.. benm annemle babam ayrıldı annem biriyle imam nikahlı olarak yaşyr. resmi nikah yok arada zaten hergün bizde kalmıyor ben istemiyorum anemin durumnda birşey yok belki ama benm teyzelerim var bunlardan ikisi evli olduğu halde başka adamlarla dost hayatı yaşıyorlar arkadaşlar eriyorum utanyorum bu durumdan psikolojm bozuldu inanın kocalarını bi görseniz o kadar mükemmel ki gören herkez imriyor. ama gel görün ki durum böyle dostlarını oturdukları çevrede bilenler var herkez bozuk diyo o iki teyzeme ya başka ne desinler ki. 3 çocuğu var arkadaşlar ve utanmoyorda başka adamla dost hayatı yaşarken bizim memleket küçük bilmyen yok nerdeyse. herkezin ağzına laf olmuş.kocası brda değil ben bu durumdan dolayı hergün acı çekyrm ailemizn adını kirlettiler benm konstuğum biri var. ciddi de yarın birgün istemeye geldiklerinde bu durumları öğrenecekler düşünün sene onlar orda keyfine yaşarken biz onların günahlarını çekeceğiz :( böyle bir ailenin kızını kimse istemez öyle değil mi yazık değilmiydi bize yazık değilmiydi benm durumumda olsanz ne yapardınz..

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• çok zor bir durum senin yapacağın tek şey evet oradan uzaklaşmak ya okul için yada evlilik amaçlı istemeye gelebilirler dedin seni seven kişiye durumu çekinme anlat oda ailesine anlatsın gelip oan orda duymalarından daha iyidir sen sevgiline anlat oda ailesine tepkileri daha az olucaktır seni gelip çekip alsın oradan gerekirse kaç sevgilin seni anlayıp ailesinide ikna ettikten sonra istemek istemesseler gerekirse kaç git hayatını kur mutlu yaşa lezir olmaktan çekinebilirsin ama zaten olmussunuz çok üzügünüm böyle söyledim için ama senin mutlulun için bunlar gerekli

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Sen yanlış bi ailede dünyaya gelmişsin. Yazdıklarının hepsini okudum ve senin yerine koydum kendimi. Dayanılacak gibi birşey değil. Konuşma fırsatın varsa ve seni dinlerlerse eğer onların hepsini karşına al konuş. Cok zor bi durumdasın. Ama onlar öyle diye o aileden kız istenmez gibi bir önyargıya düşmelerine izin vermemek senin elinde. Erkek arkadaşının ailesi seni tanırsa hiçde istememe gibi bir durum olmaz yani ;)

0|0
    0|0
  • Kimsenin günahını bir başkası çekmez eden bulur. Böyle bir ailenin kızını istememe konusunda çok da önemli değil gerçi ben evleneceğim kişinin ailesine de dikkat ederim ama yinede aşıksa evlenir kimse kimseyi bağlamaz. Senin durumunda olsaydım napardım bilemedim dürüst olmak gerekirse teyzelerin durumuna karışmazdım ama annen için annenin sözünü dinleyeceği büyükleri varsa onlarla konuşabilirsin

0|0
    0|0
    • annemn durumun zaten inanın kimse abeslemiyor abartman cok dindar bi apartman bizimn ve kimse dışlamıyor bile ben bunuda erkek arkadaşıma söylemedm o bir sekilde söylenir ama bu teyzemlerin yüzünden maffetiler bizi insan içine cıkarmaz ettiler :(

• Teyzenlerden dolayı kimse seni yargılayamaz gönlünü ferak tut arkadaşın buna gögüs gerebilir

• okuyorsan eğer imkanında varsa başka şehre git , ben senin yerinde olsam bireşy yapmaya kalkışmazdım,zaten dediğin gibi sizin oralar bu durumu öğrendiyse kocası geldiği zaman onunda kulağına gider,burası türkiye gün geçmiyorki cinayet haberi duymayalım dimi .

Karışma , onlardan da olma,uzaktan olacakları seyret.

0|0
    0|0
    • su an öyle imkanlarm yok siz sevdiginz kızın böyle bi ailesi olsa ne yapardınız düşünün sene ailesinin günahını ona cektirirmiydiniz :(

• ne kadar izah etsende böyle bir aileyi kimse istemez ki öyle degil mi..

• aileyi istemeyebilir evet haklısın,ama kızı farklıysa neden olmasın,ben kızını almak istiyorum, ailesini red etmesini istiyorum ve o bölgeden herhangi bir laf gelmesine karşılıkta başka şehre taşınmayı düşünüyorum ;=)

• yaşın 18 i doldurdu okuma gibi engelin yoksa madi bağımsızlığını kazan ve uzaklaş..

0|0
    0|0
  • Sevgin için mücadele et..her ne olursa olsun..sevgilin anlayışlı birisiyse gerekirse ona bunları anlat..bence tabikide

0|0
    0|0
  • Rabbim hiç bir kuluna kaldıramıyacağından fazla yük vermez.Sana Allah yardım edecektir inşallah.

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun üzldm . Ama ben kendim için söliim şahsen ailesi akrabaları umrumda diildir benm benm için kız önemlidir ben onun ailesiyle evlenmicem benim için kız değerlidir gerisi yalan hikaye üzme kendini ..

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun empati bile yapamiyorum zor bir durum.hayirlisi olsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• evet erkekler bu durumu sorun yapabilir. çocuk sorun yapmasa ailesi sorun yapacaktır. ama umutsuzluğa kapılma, konuştuğunuz kişiyi de uygun bir zamanda uygun bir şekilde bu durumlardan haberdar et sorun yapacak biri mi anlarsın işler ciddiye bindiğinde öğrenmesi daha kötü olur. sabret ama sakın onların hayatlarına yaklaşma karışma uzak dur eve gelen o adamdan da teyzelerinden de. eğitim hayatına devam et iş güç sahibi olmaya ve o çevreden uzaklaşmaya bak. o zaman kimse ailesi böyle demez, derler ki ailesine rağmen okuyup iş sahibi olmuş, ne kadar güçlü bir kız.

0|0
    0|0
    • okuyacagm bu sene nere olursa yazacagm zaten teyzelerimn zevk için yaptıgın ben sevdigimi kaybederek ödemek istemiyorum :(

• kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben yerinde olsam ailem bile demezdim öyle insanlara. Okul yada iş ne olursa olsun kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalış ve uzaklaş o insanlardan bence. Sevgilinin ailesi olayına da gelince; evet şanssızsın, eğer bu durum onların kulağına giderse çok küçük bi ihtimalle aldırmazlar, seni tanımaya çalışırlar ama ben artık öyle insanların kaldığını düşünmüyorum. Kendileri laf etmese bile çevrelerindeki insanlar laf yapar diye sana karşı tepki oluştururlar bence. Bilmiyorum belki uzaktan böyle konuşmak kolay geliyo ama şuna eminim her ne olursa olsun öyle insanlarla yaşıcağıma tek başıma kalırım daha iyi.

0|0
    0|0
  • Senın bı sucun yok canım herkesın yaptığı kendine..istersen baska bi sehre tasınabilrsin yda sevgilini al karsına konus ailen böyle diye sevgilinin ailesinin senı istemiyecgni sanmıyorum sen duzgun olduktan sonra onlar senı her turlu kabul ederler m.etme

0|0
    0|0
  • böyle akrabaların olduğu için utandığını aslında onlarla görüşmek istemediğini böyle şeyleri hoş karşılamadığı anlatabilirsin teyzenlere benzemediğini onlar gibi olmayacağını kanıtlarsan seni kabul edebilirler burada sevgilinin rolü de çok önemli seni doğru şekilde tanıtması gerekir büyük bir mücadele sizi bekliyor.eminim ki teyzenlerle görüşmek istemiyorsundur öyle gözüküyor yazdıklarından olur da evlenirseniz onlarl iletişiminin olmayacağını söyle

0|0
    0|0
    • nasıl söyleyim ben böyle birşeyi..

• akrabalarını nasıl anlatacağını diyorsun sanırım.Senden doğruları duyması mı el alemden abartılarak duyması mı emin ol başkasından duyarsa terk eder millet katar katar anlatır en doğrusunu sen söylersin.

• off cok uzuldum gercekten allah yardımcın olsun...sevgılın bılıyormu pekı bu durumu bılıyorsa zaten senınde oyle olmadıgını bılıyordur egerkı bılmıyorsa sen anlat budurumu ona baska sekılde ogrenmesın emın ol sevıyorsa bırakmaz senı yanında olur gene

0|0
    0|0
  • bence iş istemeye gelmeden sevgiline söyle sonradan öğrenmesi hoş olmaz :/ can sıkıcı bir durum

0|0
    0|0
  • Teyzen esini sevmiyorsa bosansin.

0|0
    0|0
    • kesinlikle emin ol millet üstüne kata kata söyler, öyle gider kulağına.sen söyle ve ağlama namuslu kızım maşallah diyorum sana.ama söylerken samimi bi ortam da ol ayak üstü söyleme, annenin durumunu söyle, teyzenleri söylerken de eveleyip geveleme ağzın da lafları, onlara hakaret ederek bile söylesen iyi olur, sevdiğine samimi olarak söylediği hissini verirsin

• yanlış düşünüyosun bak aynı hayatı benim bi arkadaşım yaşadı annesi kocasından ayrıldı başka adamla nikahlandı sonra onuda aldattı ve benm evli bi akrabamla çıkmaya başladı herkes biliyo ama o kızın bi suçu yok sevgilisi ona aşıktı evlendiler ve çok mutlular erkek seviyosa zaten ailesi falan umrunda olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...