Bir insanın hayatı ne kadar değerli? Kim öldürülmeyi hak eder, idam edilmeyi?

Sizce bir insan hayatı ne kadar değerli? Hangi insan idam edilmeyi ya da öldürülmesi hak eder?Ve neden bunu hak ettiğini düşünüyorsunuz?Ya da bunu kimse hak etmez mi?

Bir düşünün...tecavüzcüler,bebek katilleri,vatan hainleri,hayvanlara işkence edenler,milyonlarca insanın ölmesine neden olanlar...

kim ölmeyi hak eder,idam edilmeyi? ve neden ?Affı yok mudur bunun,affı olmalı mıdır bunun?

Güncellemeler:
her insan yaşamayı hak eder,ne yapmış olursa olsun.kimse öldürülmeyi hak etmiyor...

0|0
12|10

En İyi Kız Görüşü

• Kimse öldürülmeyi ya da idam edilmeyi hak etmiyor. Böyle düşünmeyenlerden korkuyorum açıkçası.

1|0
    0|0
    • aynı durum senın yada yakınlarının basına gelse böyle düşünürmüydün acaba ..

• Bence de muti her can değerli sonuçta suçu ne olursa olsun öldürülmeyi hak etmiyor. Hem birinin canını almaya kimin hakkı var ki? Hak ettiği kadar hapis cezası çekmeli ama.

• birinin canını almaya kimin hakkı var? haklısın kimse bu hakka sahip değil...

Erkekler Ne Diyor 10

• İslam bunların önüne geçmiştir. " Şeriat " desem herkes kan emici der. Ama şeriat bunlarnı önüne geçiyor. Çünkü zina'ya hırsızlığa Haksız yere adam öldürmeye had uyguluyor. Şeriat insanların yaşamaları içindir ama insanlar bunu anlamamak için ısrar ediyorlar.

0|0
    0|0
  • arkadaslar yapmayın ne demek ölmeyi hak etmıyo bi bebeği katleden masum insanlara kadınlar cocuklara kıyan ırzına geçen caniler ölümü haketmezmi yapmayn ya onların yasaması bile abes hayır aynı durum sizin basına gelse Allah korusun böyle düşünenler yine aynı düşüncede olabilcekmı acaba ..

1|0
    0|1
    • onların yaptıklarını takdir etmiyorum elbetteki suçlular,peki onların ölmesini istersek bizim onlardan ne farkımız kalır?bir canının bedeni başka bir can mı olmalıdır?

• peki sizinle bu konuda tartışmaya girmiyorum nasıl düşünüyosanız öyle olsun herkesin düşüncesi kendine saygı duyuyorum ..

• bende sizinkine saygı duyuyorum zaten soruyu farklı fikirleri öğrenebilmek için sordum...

• benim gibi dinsizler allahsızlar öldürülmeli.yaşamayı haketmiyoruz :/

0|0
    0|0
  • insanlıktan nasip almamışları yakmak lazım kolay ölüm az bile onlara

0|0
    0|0
  • tecavüzcü ve vatan hainlerini bebek katillerini direk idam ediceksin acımıcaksın bunların aldığı nefes bile haram

1|0
    0|1
  • ben karıncayı bile incitememmm

ama devlet malını yiyenin

bebege tecavüz edeninnn

devletin askerine kurşun sıkanın

suçu kesinse

kafasına tredütsüz sıkarım

1|0
    1|1
  • tecavüz edenler

0|0
    0|0
  • İdam cezaevinde yatanlar için kurtuluştur , müebbet onlar için cehennem azabıdır

0|0
    0|0
  • Bu tecavüzlerin cinsel organı kesilse hiç fena olmazdı.Ben bile korkar oldum.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Hangi canlı ölümü hakediyor ki.Kendi katlinin başka ellerden olmasını hangi yürek hangi beden isyetebilir ki?

Bir anlık kızgınlıkla,bir anlık öfkeyle bir anlık hırsla haybeye giden binlerce kişiye kim ölümü layık görebilir ki.Üzme be beni @muti.

1|0
    0|0
  • Allahin verdigi cani Allah alir , yukarida yazdigin ölümü gercekten hak edecek kisiler bence hücrede tek basina dünyayla baglatisini kesip cezalandirmak en iyisi , ölüm öyle kisilere kurtulus olur diye düsünüyorum !

1|0
    0|0
  • Hic kimse idami hak etmez. En kotu sucu isleyenleri omur boyu son nefesini verene kadar hapise atmalari en mantiklisi. Zaten o hergun keske olsemde kurtulsaam diyip pisman olacaktir.

2|0
    0|0
    • acaba böyle düşünenler siz yada herhangi yakınınz sevdiğiniz Allah korusun tecavüze yada teröre maruz kalsa bu kadar rahat konusabilcekmısınız merak ediyorum ..

• benim nefret ettiğim yada bana kötülüğü dokunan bir insanın başka kişilere iyiliği dokunmuş olabilir yada bir çok sevdiğide çünkü iyilik kötülük kavramları farklıdırı bir insanı katil diye öldürdüğünde ondan kötülük gören sevinirken onu sevenler bunu ona konduramaz ve yıkılırlar

0|0
    0|0
  • Bence idam olmalı ya da göz korkutan bir işkence sistemi olmalı.Kimse o saydıklarını yapamamalı.Caydırıcı olmalı.Korku olmalı.Öyle insanlara acımam ben her şeyi hak ettiklerini düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Bana ve sevdiklerime ihanet eden öldürülmeli( ben öldüreceğim ama)..heryerinden kan fışkırtmalıyım!

Öhm öh öh tabi ihanet olursa (=

0|0
    0|1
  • Masumlara zarar verenler

0|0
    0|0
  • Abdullah ocalan gibi caniler hak eder mesela...

1|0
    0|0
  • tecavüzcüler, çocuk istismarcılarının yaşama hakkı yok bence..

0|0
    0|0
  • tecavüzün affı olmamalı.

0|0
    0|0
  • idam en basit çözüm karşı olduğum bir konu

0|0
    0|0
Yükleniyor...