Iki tercih arasında kaldın, hangine karar verirsin?

Vitrinde çok beğendiğin bir elbise var, almaya karar verdin ve tam kasaya yanaşıp alacaktınki; yırtık pırtık elbiseli muhtaç birini gördün, o an çok beğendiğin elbiseyi alacak kadar paran var yanında, vijdanın ve zevkin arasında bir noktada kararsız kaldın, elbiseyide çok beğendin dükkandada tek kalmış almak istiyorsun... O an ne yaparsın?

Güncellemeler:
yanlış yazmışım afedersin vicdan olacak, tarifide şu;

Vicdan “Kendinden geçme. Duygu. Duyma.”, “İyiyi kötüden ayırabilen, iyilik etmekten lezzet alan ve kötülükten elem duyan manevî his.”

Vicdan: İnsan ruhunun en ileri bilgi kaynağı. O, bir şeye “evet” dedi mi, onu ne akıl yalanlayabilir, ne de duyu organları.

link

"Malda yalan mülkte yalan, var git birazda sen oyalan"

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• hic düsünmeden muhtac olani alir bir güzel giydiririm , böyleleride bana hic denek gelmez :( ben vicdani cok rahat bir insanim beni insan yapan giydigim elbise degil beni insan yapan kalbim , belki o cok begendigim bir elbiseyi alsam baska seyler kaybede bilirim ama bir muhtaca yardim edip en azindan " Allah razi olsun " demesi o elbiseyi alip giymis kadar olurum arti en azindan azda olsa sevap almis olurum ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Valla yalana dolana gerek yok elbisemi alır çıkardım. Konu insan olunca temkinli yaklaşırım kimin paraya giysiye gerçekten muhtaç olduğunu bilemem. İnsanların duygularını sömüren kişiler çok ne de olsa

0|0
    0|0
  • Vicdanımın sesini dinlerim iyiyi de kötüyü de o gösterir.Belki hayatım boyunca yüzlerce elbise alabilirim ama bir insana iyilik etme şansı her zaman gelmeyebilir.O insanın da gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmaması da kararımda etkin olurdu.

0|0
    0|0
  • alırım elbisemi ona verdiğim parayla ne bk yicek kim bilir belki şarapçı belkide parası olupta kendini acındıran tiplerden. güvenmiyorum malesef o tip insanlara hiç. onun kafası kıyak olsun diye hiç yoramam kendimi

0|0
    0|0
    • birgün sende TEKBAŞINA kalıp muhtaç duruma düşebilirsin, üstün başın yırtık vaziyette görenler seni şarapçı zannedip yardım etmediklerinde acaba şuanki düşüncelerin yine olacakmı!

• aradığım birşey yok, sadece anlamlı bir soru sorup anlamlı cevaplar alma peşindeyim.. görüşlere saygım var ama vicdansızlıklara kesinlikle yok...

• vicdanla ilgi soru sorma ozaman üzgünüm..

• Alırım. Ayrıca vijdan ne?

0|0
    0|0
    • Vicdanın ne demek olduğunu biliyorum. Elbiseyi alırım. Ona da gazete veririm. İş ilanlarına baksın diye

• gazeteye ilan bakıp iş arayan insandan bahsetmiyoruz, belkide ileride seninde düşebileceğin muhtaç bir insan durumundan bahsediyoruz... Kestirip atarsak toplumsal sorunları görmezden gelirsek ve sadece kendi egolarımız için yaşarsak bizimde ihtiyacımız olduğunda yardımımıza koşacak insanları nasıl buluruz sence?

• Vicdanım sızladı. Ona verirdim

Erkekler Ne Diyor 1

• elbiseyi alırım. sonra da allah yardım etsin derim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...