Ramazan paketi yaptıracak mısınız?

Malum Mübarek bir ay geldi yarın ilk orucunu nasipse tutacak bütün müslümanlar, ihtiyaç sahibi olupta görmediğimiz yada görmezden geldiğimiz göremediğimiz bir çok muhtaç kişiye bu ayda azda olsa yardımcı olabilmek adına Ramazan Paketi hazırlanıp verilir ve bir nebze olsun yüzleri gülsün sevinsinler diye... İnanırsınız inanmazsınız bilemem, ama bu güzel ayda Ramazan paketi yaptırıp verilmesi konusunda düşünceleriniz varmı arkadaşlar? Bunun yanı sıra eklemek paylaşmak ve aktarmak istediklerinizi yazarsanız memnun olurum, şimdiden herkese Hayırlı Ramazanlar...

Güncellemeler:
(Şeytan dedi ki: "Mal sahibine sabah akşam bunlar için vesvese vermeye çalışırım: Malı helal olmayan yerden edinmesine uğraşırım. Hak olmayan yere harcatmaya çalışırım. Mala karşı içinde sevgi ve muhabbet veririm ki, onu yerine harcayamasın.) [Taberani]

Eldeki mal ile gururlanmak doğru değildir. Mal er geç bir gün yok olacak, fakat hesabı kalacaktır. Atalarımız demiş ki:

Mala, mülke olma mağrur, deme var mı ben gibi

Bir muhalif rüzgar eser, savurur harman gibi!

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• düzenli olarak yardım ettiğimiz iki aile var, çocukları okullarını bitirip ailelerine destek olabilir hale gelinceye kadar da yardım edeceğiz inşallah. ramazan da yardım için güzel bir vesile ancak tüm iyilik duygularını tek aya sıkıştırıp sonrasını düşünmemek de bana pek mantıklı gelmiyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ramazanı beklemek doğru değil bunu her seferinde yapmalıyız komşumuzla ilgilenmeliyiz,yemeklerimizi paylaşmalıyız bunun için ille ramazan ayını beklemeyin!

1|1
    0|0
  • hiç aklıma gelmemişti vlla ama iyi fikir uygulamayı düşünücem

0|1
    0|0
  • babamla annem gerekenı yapıyor zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• 2 yıldır ertelediğim ama bu yıl mutlaka yapmak istediğim bişi var 1 kazan pilav 1 kazan kuru fasulye ve 1 kazan çorba yaptırıp oruç tutan emekçilerin yerlerinde dağıttırmak bakalım hayırlısı ile yapacam..

0|0
    0|0
  • yaptırmam insanlara güvenim yok eskidendi o yardımlaşma insanlık vs. şimdi fakir diye birine birsey yapdırsam göndersem kimbilir satacakmı yıyecekmı yemıyecekmı 1 seyden cok emınım 1 gram dua etmıyecektır bılmıyorum ınsanlara guvenım sıfır zerre yardım etmem şahsen kımseye .

0|0
    0|0
  • öğrenciyim garibanım

0|1
    0|0
  • bir elin verdiğini diğer el görmemeli hayır budur bence bu konu yanlış açılmış

0|0
    0|0
Yükleniyor...