Jeux de fants (cesaretin var mı aşka?) filmi hakkında yorumlarınız neler?

Film hayatımdan izlediğimden beri çıkaramadığım bir film. Sophie ve julıanın aşkı çaresizliktenmidir nedir hüzünlendiriyor beni.

Marion cotillardın oyunculuğuna diyecek yok çok yakıştılar filmde birbirlerine hele birde edith piaf gibi dolu sanatçılara yer verilmesi daha da hoş.

La vi en rose güller içinde hayat sanırım dinledikçe keyiflenip her yanınızın hüzünlendiğini göreceğiniz bir parça. Boğazınızda bir düğüm oluşveriyor istemeden filmi izlerken her sahnesin aklıma geliyor işte fransızcasını izlesemde replikler ezberleniyor öyle bir film. Sorsalar küçükken bende turta olmak isterdim yada buna benzer tatlı bir hayal daha.

İzleyeniniz var mıdır yorumlarınızı merak ettim :)

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatımı derinden etkileyen nadir filmlerden biridir. Kendimi görürüm bazen bu filmde bazen sanki çoğunu ben yaşamışım gibi hissederim. Sophie beni daha fazla etkiler ve kendimi sophieye daha yakın bulurum. Belki de ben de onun gibiydim ilkokulda o yüzden. Yurt dışında okudum. Aynen sophie gibi dışlanmıştım, ne de olsa biz orada sadece yabancıydık. Tek bir kişi bana yardım elini uzatmıştı o kadar. Hayat bu seneler sonra karşına yaşadıklarını film olarak çıkarabiliyor. Belki orada daha fazla kalsaydım her şey aynen filmdeki gibi olurdu. Bilmiyorum. Şimdi yine aklıma düştü ve oturup bir defa daha izleyeceğim bu filmi :)

0|0
    0|0
    • Ah ahh izleyeneer nasıl da biliyor :) şimdi oturup izlesem yine aynı heyecan olur

• Niye yalnız olduğunu düşünüyorsun?

• Beni tanısan öyle olduğumu anlaman için bunu sorman gereksizdi fakat söyliyeyim;

hep bir sorun çıkıyor yani öyle veya böyle çok seçiciyim karşımdakinden istediğim şeyler bekliyorum (kız arkadaşlarım içinde geçerli) olmayınca da böyle kalıyorum işte :) ama arada böyle anlayanlar insanlar çıkıyor yani

Erkekler Ne Diyor 2

• O filmin bende apayrı bir yeri vardır. Sevdiğim tek kadının en sevdiği filmdi. Aynı zamanda en sevdiği bayan oyuncu cotillar da bu filmde başrol oynuyordu.

İlk izleyişimde bayağı bayağı bir şey anlamamıştım. Hatta her yerde filmi delicesine eleştirdiğimi hatırlıyorum. Sonraları filmde geçen sahneler, final sahnesi vs. kafamda dönmeye başladı. Yönetmenin vermek istediği mesajı çok daha iyi anlayabiliyordum. Peşi sıra bir daha izledim ve hayran kaldım. İlk başta hiç beğenmediğim film ikinci sefer çok hoşuma gitmişti. Bunların üstüne o sevdiğim kadının bu filmi çok beğendiğini öğrenince daha çok hoşuma gitti tabi..

Sen edith piaf demişsin. Geçekten iyi idi. Ben iise luis armstrong unkini arada dinliyorum. Geceleri beni hüzünlendiriyor. Bazı şeylerin anısına iyi gidiyor.

Julian dan SOphie ye bir mesaj olsun bu. Tabi okursa :)

0|0
    0|0
    • Ne sophie'ler julıanıne mesajlar yolluyor burdan bir bilsen :) phillippe rombinin çaldığı eşsiz şarkılarıda dinlemeni tavsiye ederim. Belki acını tazeler, burukluk bırakır içinde fakat gerçekten sanki acı çekmek güzelleşiyor böyle parçalarla. :)

• Yaşım on sekiz değil ama :D

• 90 Doğumlu degilsin di mi? sakın ha :)

• edit piaf dinledim defalarca sen hatırlattın. ben turta olmayı hiç düşünmemiştim ama güzel fikirmiş keşke de düşünseymişim. ama geçti artık kaktüs çiçeğinden beterim. filmler hepimizi etkiler. yaşayamadığımız içindir sanırım o sahneleri. hannibal da lecter in starling i sevdiği gibi kimse sevemez mesela. ya da kimse kadın kokusundaki pachino gibi dans edemez. fff nerden sordun bunu şimdi bak neler de varmış içimde...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bende cok sevmiştim o filmi en cok da la vie en rose parcasını :) link edith piaf ın yanında finalinde sanırım louis armstrong yorumu da vardı parcanın cok hoş

0|0
    0|0
    • Louis armstrong ingilizce versiyonunu seslendirmişti :) gerçekten te soundtrackin filmi bir baş yapıt yapmasındaki emek büyük. Birçok güçlü ses var :)

• ben hiç beğenmedim o filmi

0|0
    0|0
  • Bikac kez izledim.Guzel bir film

0|0
    0|0
  • defalarca izleyip sıkılmadıım filmlerden birisidir.ayrıca fransa yapımı tek sevdiğim film.çok farklı bi konu çok ii ya :)birbirlerine çektirdikleri acılar çok ağır gelio ama yine de tekrar tekrar onlara üzülmek ii :)

0|0
    0|0
  • ben izledim ama cok gercekci gelmedi bana. müziklerine gelince la vien rose un orjinal hali daha güzel. filmdeki coverını begenmedim ben.

0|0
    0|0
Yükleniyor...