Bir insanin hikayesi. Ne demek istiyorum?

Bir Hayvanı atmışlar bi odaya. Odanın kapısı kilitli. Hayvan açmış gözlerini ve önünde yalak ve yemek görmüş. İçmiş doyurmuş karnını ve uykusu gelmiş uyumuş. Ertesi gün gözlerini açtığında yalak ve yemek görmüş yine yemiş yine içmiş sonra ( rahatlatmış kendisini ) sonra uykusu gelmiş uyumuş. Böyle devam ederken, birgün gelmiş, son nefesini vermiş ve olmuş.

Bir İnsanı atmışlar bi dünyaya. Dünyanın kapıları kıtlı. İnsan açmış gözlerini ve önünde bir masa yemek ve su görmüş. İçmiş doyurmu karnını ve uykusu gelmiş uyumuş. Ertesi gün gözlerini açtığında yine aynısını görmüş, yine yemiş içmiş, ( kendini rahatlatmış ) sonra uykusu gelmiş uyumuş. Böyle devam ederken, birgpn gelmiş, son nefesini vermiş ve olmuş.

Nedemek istiyorum ?

Güncellemeler:
Hikaye de bir eksiklik var.. her satir tek tek okunmamali. Hepsi aslinda bir tüm, ve ayni anda farkli.
eksiklik belki birseyi degistirmekle düzelirmi ?
Hikayenin cözümü : Biz insanlar bu hikayeye dayanarak hayvan gibiyis. Sanki dünyadan baska bir yerimiz yokmus gibi yasariz, eyleniriz, iceriz, calisiriz. Ama Neden bu dünyaya neden geldik, yada durma sebebimizi, gidecegimiz yeri arastirmayiz ki ? Hayvanlar öyle yapiyor da bizde öyle olmak zorundayiz ? O Hikayedeki insan dünyaya kapali kalde... onuda odaya kapatsak oda hayvan gibi aynisini yapar.. bi nevi hayvanlastik. Tabi bir arkadasimizin dedigi gibi de olabilir.. ordan cikmak ister..

0|0
4|13

En İyi Kız Görüşü

• insanın dünyadaki yeri kütüphaneye kapatılmış kediye benzer bakar görür ama hiçbir şey anlamaz

0|0
    0|0
    • seni tebrik ediyorum kenny cok güzel söylemişsin.

• yani kilitli diyosun neden razı oluyor kilidi kırmak için uğraşmak gerek bakıyor ama göremiyor uğraşmıyor razı geliyor

• aynen. Burda hic birseyi degistirmek icin bir caba yok.

Erkekler Ne Diyor 13

• bence hayatın dedigin gibi bir standartı yok herkes hak ettigi kadarını yasıyor. alın yazısı yada kader demek ve sıradan motomot yapmak degildir. yasamak farklı bir anlam

adımımı atarım kaderimi cizerim.alın yazımı kendim yazarım. hayatıma yön veremez.nede baskalarının benim hakkımda sunu yap bunu yap deyip zorlayamaz

kaldıkı aile baskısı altındasın ve ailenin istediklerini yapmak zorunda kalıyorsun

belkide evlenmek üzeresin bir tanıdıgın yada sevmedigin kisi ile

kendini o hayvana benzetiyorsun .

nasıl yazdım ama fazla abartılımı oldu yoksa

0|0
    0|0
    • yoo hicte abartmamissin, cokda guzel yazmissin.. sadece bir yöne dayanarak yazdin ama.. yoksa cok guzel.. az daha genel anlamda düsünsen cözüceksin.

• pavlovun köpek deneyide geliyor aklıma . sartlandırılmıs hayatlarımız ve bize söyleneni yapma

simdi yazmaya üseniyorum. cok felsevi olacak

• Ne demek istediğini anlayabiliyorum galiba ama bir hayvanı odaya kilitlemesek ve dışarıda olsa, dünyaya atılan insan için söylediğin şeyler, o hayvan için de geçerli olacak. Sonuçta, yine kapıları kilitli bir dünyada olacak ve bu böylece kısır döngü bir şekilde sonsuza dek sürecek. Böylece, içinden çıkılmaz sonuçsuz bir döngü oluşur. Her zaman, kilit altındayızdır. Bu dünyanın kapıları açılsa çıktığımız üst dünyanın da kapıları kilitli olacak. Senin yazında, böyle bir mantık yanılsaması var. İçten dışa doğru kapılar açıldıkça bir refah olacağı düşünülse de her zaman öyle olmayabilir. Tam tersi, kapılar üstüne kapanan bir hayvanı düşün. Kapıların kapanmasının ona bir ıstırap olacağını düşünsekte her zaman öyle olmayabilir. Örneğin, karanlık, rutubetli ortamları seven bir hamamböceği, kapısı kilitli karanlık bir banyoya konmuş olsaydı onun için iyi olacaktı. Demek ki, düşünülmesi gereken nokta kilit altında olmak değil. Zaten, tüm varlıklar her zaman kilit altında olacaktır.

Şimdi tekrar düşün.

0|0
    0|0
    • Eğer, anlatmaya çalıştığın şeyi doğru anladıysam şimdi söyleyeceğimi anlarsın :)

Sorunu doğru teşhis et. Bu mantık yürütmeler ve akıl oyunlarını doğru yapmazsan seni yanlış yerlere götürebilir. Her zaman tek kapı mı var? Hangi kapının arkasında ne var? O kapı mahzene mi açılıyor yoksa bahçeye mi? :) Kim bilecek.

• Bulamadım. Hangi eksiklik? Düzelmesi geken şey ne? Bunun sonunda benim ne kadar aptal olduğum gibi bir sonuç çıkarsa ... :)

• kimse cabalamiyor yani biz insanlar.. o kilitli yerden cikabilmek icin.. yada en azindan neden ordayim demiyor.. yigip icin yan gelip yatiyor :( bunu demek istedim sadece :( kizmayin bana ya

• Biz cevabı yanlış yerde aradık. Tabii ki orası öyle! Öyleyiz, bunu zaten baştan kabul ediyoruz. Bu o kadar bariz bişey. Bu konuda cevap vermeye bile lüzum yok. O kadar net! Daha kompleks, şaşırtıcı bir cevap bekliyordum açıkçası. Yine de sağol. Doğru söylüyorsun.

0|0
    0|0
  • Hayvandan farkımızın olmadığını mı :) Ama fark şudur ki insanı bir yere kapatırsın en fazla 3 gün bu dediğini yapar 4. gün oradan kurtulma planlarına başlar :)

0|0
    0|0
  • Bu hikayede ki hayvan ve insanda aynı şey oluyor heralde.Yani insan ise aynı kişi bu dediğin belkide

0|0
    0|0
  • Insanları yaratıcı dünya ya atmış

hayvanları insan kafeslere kapatmış

sonuçta hepsi ölüp yaraticiya dönmüş

0|0
    0|0
  • Özgürlük kısıtlanmamalı . Yinede karnın doyuyor sa sükretmeli . Ve ne olursa olsun kım olursa olsun herkez yasar ve ölür . Bİraz saçmamı ne :)

0|0
    0|0
  • Çok gizemli bir soru beni aştı bu :((

0|0
    0|0
  • Seymi odanın kapısı kilitli ertesi gün yiyecekler nerden geldi . Merak ettim =@

0|0
    0|0
    • birisi dogru cevabi verene kadar böyle kalcak :D :P

• canım ama cok basit aslinda.. hem ben bir kac arkadasin yorumlarina birseyler yazdim onlara bakarak bile cözersin. :) bizi düsün.. insanlari.. bir arkadas nedemis.. hep ayni hayvan gibiyiz demis dimi..

• Okudum cevabı . Herkezin aklına gelmiştir ama tuhaf cevap bekliyodu millet acıkcası .)

• o zaman şöyle birr sonuç çıkıyor ye iç keyfine bak birgün eninde sonunda öleceksin

0|0
    0|0
  • hikayede bi yanlışlık var ,hayfanla insanın bir farkı olmalıydı

0|0
    0|0
    • Hikayeye bakarsak farki yok evet. Demekki birisi bir yanlis yapiyor degilmi ?

• ewt bir yanlışlık ve eksiklik var hikayekmi şimdi bu yemiş içmiş ölmüş

• bir insan bir başka insana hayvana yaptığı muamelenin aynısını yapabilir

0|0
    0|0
  • Bizlerle hayvanlar bir tutuyon büyük ihtimal .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• o kapı açık kalmalı..

0|1
    0|0
  • o kapı açık kalmalı hiç kapalı kalmamalı

0|0
    0|0
  • kendini mi kastettin ?

1|0
    0|0
    • yok canım, genel anlamda konustum. Biz Insanlar olarak yani..

• anladım ama sanki sen hapsolmuşsun da bir benzetme yapmışsın gibi geldi.

Yükleniyor...