Fatih Sultan Mehmet bağımlılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet kardeşim eleştiriyorum.Millet gitmiş osmanlının bağımlısı olmuş.Her tarafta tuğralar vs.Madem adam müslüman barış için mi gitti istanbulu almaya çalıştı.Gidiyorsunuz barbar bir adamın barbarca babadan oğula sistemini destekliyorsunuz.Unutmayın en iyi yönetim Cumhuriyet ama başındakiler kötü yönetebilir,yönetebiliyor.Nasıl ister bir toplum güdülmeyi?(Monarşi)Millet birbirinin din tercihine karışıp duruyor.Sanane arkadaşım ben inanmıyorsam kendim inanmıyorum.Hani kutsal kitabında inanmayanları sadece Allahın cezalandırırdı.Nedir bu şeriat meraklılığı.Ailelerinde çocuklarını böyle eğitmesine karşıyım.İnanmaz diye korkuyorlar halbuki bu çocuğun seçimi.Küçüklükten çocuğu kuran kursuna falan göndermeler.Çocuk isterse ateist olur isterse budist.İnsan bireydir ve onu kimse koyun güder gibi gütmemelidir.Bide korkutuyorlar çarpılırsın falan.Çocuk o aklıyla nerden bilsin yalan mı doğrumu.Ateistim ama ben bile çarpılmadım.Siz ne düşünüyorsunuz bu konular hakkında?

Güncellemeler:
ya biraz araştırın şu ateizmi lütfen.Cehennem korkusu yüzünden düşüyorsunuz şu hallere.

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın.İnsanların tercihleri beni ilgilendirmedi,ilgilendirmez de.

Anlatacağım kıstasa dikkat etmeni isterim.Allaha inanmıyorsun diye çarpılacaksın diye bir kural yok.Sümmü haşa Allahın kullarını nasıl cezalandıracağını biz bilemeyiz.Tövbe kapıları var.İlerde ne olacağını bilmiyorsun.Şuan ateisttim diyorsun yarın ne olacağını bilmiyorsun tekrar sümmü haşa diyerek Allahın seni çarpmaması bu nedenledir.

Belki ona gidecek yolun ateizmi seçmenle başlayacaktır.Bu bilinmez.

"Göktekinin sizi yere geçirivermeyeceğinden emin mi oldunuz? (O zaman) bir de bakarsınız yeryüzü şiddetle çalkalanıyor. Yahut göktekinin, üzerinize taş yağdıran rüzgâr göndermeyeceğinden mi emin oldunuz? O zaman, uyarım nasılmış bileceksiniz!" (Mülk, 67/16 ve 17)

1|0
    0|0
    • Düşünsene herkesin ateist olduğu bir yerde ya da dünya da ne yapardın o zaman merak ederdim açıkçası..

• herkes ateist olsaydı.İnsanlar asla din konuşmazdı.Yasalar yine olurdu ama

Kızlar Ne Diyor 2

• Zaten biz Cumhuriyetle yönetiliyoruz şimdi.Kimse padişahlık sitemine geçmeyi savunmuyor.O zaman onu gerektiriyormuş yapılmış.Sen nasıl şuan bunu savunabiliyorsan bu zaman savunmayı karşı çıkmayı gerektiryorsa.Onlarada o zaman onu yapmışlar.Sorun etme değişen bişey yok.Cumhuriyet yerli yerinde duruyor.

0|0
    1|0
    • onlar o zaman kelle gitmesin diye savunmuşlar

• Sen kendi doğrularınla yaşa işte böyle bazı mualefet partileri gibi azınlıkta kalıp yılllarca orda kalmaktan kurtulamayıp çarpılmıyorum diye sevinirsiniz.Halbuysa en kötü çarpılan bi bokh a vakıf olamayıp tikilmiş eşeğin davasını yaparsınız

• Ayrıca bana nasıl varolduğunu düzgün bir dille açıklarmısın.Sana söz veriyorum bende senin saflarında yer alıcam.Ama Nasıl varolduk insanoğlu nasıl varedildi.Yani şundan şundan insan oluştu dersen sana inancam sözlerimi geri alıcam

• Sen hiç araştırdınmı Türklere-Müslümanlara yapılan eziyetler işkenceleri o zamanlar nasıl soykırım yapmaya çalıştıklarını araştırdın mı.Ha senin anlayışında barbarlık varsa yani varsın olsun insanlar telef edilsin ama yeterki kimsenin Ateistliğine Allahsızlığına karışılmasın diyorsan.O zamanlar eskide kaldı be...Şu anda yaşadığın dünya böyle değil.O ZAMAN ONU GEREKTİRMİŞ.

0|0
    0|0
    • peki sen talkan ve curcan katliamlarını araştırdın mı.Bi bak bakalım :D

• Valla geçmişle ilgilenmiyorum artık sizin gibilerin.Tarihi kendilerine yorumlama çabalarından sonra

Günümüze bakarım.Kimse geçmişe bakarak yönetmiyor bu devleti.Yada geçmişte böyle böyle diye

Bu Türkiyede yaşamama kararı almıyor.Şuan neredeysen oranın nimetleriyle varsın.Devlettin sağladığı imkanlarla varsın şuan burda.

Erkekler Ne Diyor 5

• Sanane ! özgür bir ülkedeyiz isteyen istediği gibi yetiştirir size ne oluyor ? isteyen din ile yetiştirir isteyen başka bişeyle karışamazsın sen ona

0|2
    0|1
  • Cumhuriyetci bir insanım ama Fatih SuLtan mehmen Han'a Barbar demen Seni çok bilgisiz ve cahil bir duruma düşürmüş :/ peygamber efendimiz bile hadislerinde istanbulu feth edicek padişah hakkında övgüler yağdırırken sen kim oluyorsunda barbarın teki diye düşünüyorsun densiz :/

1|3
    0|0
    • istanbulu barış için feth etti değil mi

• türk soyundan olaydın atalarımız hakkında abuk subuk konuşmaştın zaten

• zaten Türk soyundanım.Sadece osmanlıdan gelenler Türk değil.Bi tarih kitabını aç bak istersen

• şu an yaşın küçük az daha büyü o zaman anlarsin

0|2
    0|0
  • Osmanlının hastasıyız dedeeeeeee.

0|2
    1|0
  • Senin gibi olacağına hiç olmasın zaten . Çarpılmışsın sen bence :)

0|1
    0|1
Yükleniyor...