Lens kullanımının artı ve eksileri nelerdir?

Numaralı lens kullanımının artları ve eksileri neleredir. Göze zararı var mıdır ? Hangi lensler tercih edilmeli marka verebilir misiniz ? Lens kullanan veya çevresinden duyan arkadaşlar cevaplarlarsa güzel olur

Güncellemeler:
Tavsiyelerinizi dikkate alıcağım . Şimdi sizler gibi lens kullanan arkadaşlardan fikir alıyorum . İlgi, alaka için teşekkürler

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• lens kullanımı güzelde ,uzun süreli kullanımlarda ,retinayı incelttiğini ve ilerki yıllarda katarak

amalıyatında bu nedenle zorluklar yaşandığını biliyorummm,doktorlara bakın lens mi gözlükmü kullanıyorlar tercihinizi ona göre yapın

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Lens kullanıyorum . Numaralı şeffaf benimki . Numaralarımda farklı olduğundan 2 kutu aldım . Biri 1.50 öbürü 1.75 . Gayet rahat bişey . Ama gözünü ovalamaman bastırmaman gerekiyor . Lensi uyurken çıkartmalısın ve eve geldiğin an lensi çıkartmak en sağlıklısı gözlük takabilirim diyorsan lense başlama . İlk başlarda takıp çıkarmada zorlanırsın sonra alışırsın. Ayrıca ellerini yıkalamlısın kullanmadan önce ( sıvı sabunla ) hiç bir yere değmeden lensi takmalısın .

Solüsyonu da en çok tavsiye edilen marka aosept tir. Zor bulunur ancak en iyilerdendir.

0|1
    0|0
  • Ben lise sondan beri kullanıyorum, temizliğine dikkat ettiğin sürece öyle çok büyük bir zorluğu ve zararı yok ama arada göz kuruluğuna sebep oluyor onun için de yapay göz damlaları var. Markadan ziyade göz yapına uygun olan lensi seçmen gerekir, renkli kullanma şeffaf lens her zaman daha iyidir.

0|0
    0|0
    • doktor tavsiye etmiyor mu şunu kullan bunu kullan diye ...

• Gece yatarken çıkartıyor musun peki

• Çıkartmak lazım ama üşenip çıkartmadığım da oluyor.

• yaklaşık 12 yıldır lens kullanıyorum numaralı.hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.temizliğine dikkat edersin zamanında kullanıp atarsan sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • temızlıgıne dıkkat ettıgın surece hıc bır sıkıntı cıkmıyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• çapları farklı olduğundan doktor marka tavsiye eder. bausch&lomb ve air optix kullandım, iyi. yalnız astigmat da olduğu için uzun süre lens kullanamıyorum, gözlük kadar rahat değil. özellikle bilgisayar başında tavsiye etmem. gözlük reçetesiyle lens alma, göz doktoruna git ve lens için muayene istiyorum de.

0|1
    0|0
  • ortaokul yıllarımdan beri gözlük kullanırım. lisedeyken özel bi hastanede muayene oldum ve lens almak istedigimi söyledim,lensi getirdiler ve hemşire bayan gözüme takmama yardımcı oldu taktık çıktım. eve gittim lensi çıkaramadım:) çok fena şekilde huylanıyorum gözüme parmagımı yaklaşıtırıcnca çok ugraştım çıkarmak için bir dahada takmadım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...