AAatürk hakkındaki bu yazı sizce nasıl?

sinan meydanın bir yazısında çok beğendiğim bir bölümü var sizce yazı nasıl ?

SAKIN ATATÜRK'Ü KENDİ İDEOLOJİNİZE HAPSETMEYİN

Bir insan, hem akla ve bilime vurgu yapar, hem materyalizm ve pozitivizm üzerine düşünür hem de nasıl dinle ilgilenir ve inanır? diye düşünüyorsanız, işte bu durum, çağını aşan deha, Atatürk'ün farkıdır... İşte bu nedenle Atatürk, hiçbir ideolojinin kalıpları içine hapsedilememektedir, bütün kalıpları parçalayarak kendi ideolojisini, KEMALİZMİ yaratmaktadır. Sakın Atatürk'ü kendi ideolojinizin dar kalıplarına hapsetmeye kalkmayın, yoksa üzülürsünüz. Çünkü Atatürk, birşekilde sizin ideolojinizi parçalayacaktır. Atatürk'ü sevin ama sakın onu kendi ideolojinizin ideologu olarak göstermeyin, çünkü o yalnızca bir tek ideolojinin ideologudur, o da kendisinin 1935 ve 37'de bizzat el yazısıya yazdığı gibi KAMALİZİM' (Kemalizm)dir.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• evet çok doğru, her an gelişmeye, ilerlemeye, çalışmaya ve başarıya odaklı bir fikirler bütünüdür.

1|0
    0|3

Kızlar Ne Diyor 1

• dinle ilgilenir ve inanır?1920 ila 1930 yıllar arasında Türkiye nin dinini hristıyanlığa çevirme düşüncesi olduğunu ve konuşulduğunu çok bilgili bir tarihçiden bizzat kendim duydum şöyle bir düşündüğümde de Atatürk bence dini kendi ideolojisine göre kullanıyordu (bence kendi düşünce sistemine göre böyle yapması mantıklı) sonuçta Atatürk batı eğitimi almış birisi batı kültürüne ve medeniyetine yatkın olması gayet doğal.ama yanlış olan ne biliyor musunuz bizlere zoraki batı medeniyetini getirmek (binlerce insan sarıklarını çıkarmamak için idam edilmiştir bu mudur özgürlük bu mudur medeniyet?!)Şükran borcum vardır Atatürke karşı ,sonuçta onun yardımlarıyla savaşlar kazanıldı ama her yaptığı doğru olan biri değil artık bazı şeyleri kabul etmek lazım...

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Atatürk devrin bu kadar büyük dehasıydıda, neden 1. dünya savaşına giren bütün ülkeler 15 yılda kalkındıda türkiye kalkınamadı? ( 1. dünya savaşından 15 yıl sonra 2. dünya savaşı başlamıştır ve 1. dünya savaşıa katılıpta 2 dünya savaşına katılamayan tek önemli ülke türkiyedir.)

1|3
    0|1
  • "İdeolojiler, tam hakikat diye maskelenmiş yarım hakikatlerdir." "İdeolojiler, sadece gelişmemiş beyinler için tehlikelidir." Yanlış bilmiyorsam Cemil Meriç'in sözleri. Bu sözlere katılıyorum. Ideolojilere toptan karşıyım.

Ideoloji ve demokrasi aynı toplumda barınamaz. Birini seçin.

0|1
    0|1
  • Propaganda yazısına

edebi anlam yüklemek gereksizdir.

0|2
    0|1
    • ne propagandası lan. anlamak istediğini anlıyorsun. beyin fonksiyonlarını tam aç,

• iyide bu dogmatik bir ideoloji değilki. az biraz araştırsaydın Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözünü bilirdin.

Birgün benim sözlerimle bilim çakışırsa bilimi seçin. demiştir. cumhuriyetin, çağdaş neslin geleciğini oluşturan temeller bunlar. bunlar bazı kesimlerin hoşuna gitmemekte. o tipli insanların herzaman karşısında durucam.

• tamam

ben kendi fikrimi söyledim.

istersen beni engelleyebilirsin.

Yükleniyor...