Bir insana ne kadar iyilik yaparsanız yapın konudan söz açtınız mı değerini kaybeder katılıyor musunuz?

nasreddin hoca bir gün dışarda dolaşırken aniden yağmur bastırmış.Bunu gören bir arkadaşı da hocam bende şemsiye ver girin ıslanmayın demiş.Hoca da şemsiyenin altına girmiş ve yağmur bitene kadar orda kalarak ıslanmaktan kurtulmuş.Sonra bir arkadaşı her gördüğünde nasrettin hocayı hocam ben olmasam ıslanıyordunuz demiş.Hoca da doğru deyip teşekkür ediyormuş sürekli.Her gördüğünde demeye devam etmiş bir olmuş 2 olmuş 3 olmuş artık dayanamamış hoca kendini dereye atmış bak ıslandım şimdi demiş senin yüzünden ödeşmiş olduk.Yani bencede ne kadar iyilik yaparsa yapsın bir insan bir kez konusunu açtı mı bütün değer kaybolur.Bende bunu yapan insanlardan hiç hoşlanmam.Kendimde büyük yardım ettiğim dostlara bile asla açmamışımdır.Açmanın adilik olduğunu düşünürüm.Sizin düşünceniz nedir bu konu hakkında ?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• iyilik yap denize at bu nedenle söylenmiş olsa gerek..yapıp orada bırakmak en güzeli..tekrar tekrar anımsatmak karşımızdakinin her seferinde ezilip büzülmesine,kendini kötü hissetmesine neden olabilir...ne olursa olsun yine de minimum yardım almaya çalışır,elimden geldiğince kendi işimi kendim yaparım..hiç hoşlanmıyorum aksi davranışiardan..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bi iyilik yaptığımda bir de ağladığımda başkaları bilsin istemem. zaten yaptıkları iyilikleri milletin gözüne sokan insanlar çıkarcıdır onun sevabı da kalmıyor

0|0
    0|0
  • güzel bir konu aslında bu konularda gece kadar karanlık olmak gerek yani ne olursa olsun bana bir iyilik yapıp dillendirecekse hiç yapmasın gerek yok boş boğaz insanlardan hiç hazzatmem ya işi tam yapıcan yada hiç yapmıyacan

0|0
    0|0
  • yaptığın iyiliği konuştuğun zaman ne anlamı kalırki

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum...

0|0
    0|0
  • İyiliğimin dokunduğu ve bunun sonucunda çok azan insan gördüm..Allah ıslah etsin onları

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İyilikten kendine pay çıkarmak iyilik değil ticarettir.

link

Konu hakkında biraz karalamıştım.

0|0
    0|0
  • dogru bır soz. ben de dırek bır tıksınme durumu olusturuyorlar. her kım olursa olsun, ne kadar degerlı olursa olsun o ınsan, boyle bır sey yaptıgı an wc dekı organık atıklardan daha degerlı degıldır gozumde.

0|0
    0|0
  • sözünü açtıgın zaman, karşılıgını bekliyorsun demektir, karşılık beklersen bu iyilik olmaz.

0|0
    0|0
  • Haklısın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...