Günde 1 Saat Spor Yapmakla 4 Saat Spor Yapmanın Farkı Nedir?

Merhabalar
Merak ettiğim bir konu var. Günde 1 saat spor yapmakla günde 3-4 saat spor yapmak arasındaki fark nedir? Yani şu bağlamda soruyorum; 4 kilo fazlam var ve günde 1 saat spor yapıyorum. Yavaş kilo veriyorum maalesef az kilo nedeniyle. Bu durumda; günde 1 saat sporla ayda 2 kilo veriyorsam 3-4 saat yapınca gerçekten ayda 4 kilo veriliyor mu? Saçma oldu ifade şekli idare edin :)

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• saat şu yonden önemlli eger kiağırlık kaldırıyorsan vucudun yıpranır ama kardio koşu yapıyorsan gereklı enerjın var ıse devam edebılırsın halıyle daha cok kalori yakabılırsın yınede 1,5 saatı gecmesın.. fitness antrenörlüğü yapmış biri olarak ve yaşam şekli edınmış biri olarak şunları söyliyebilrim vücut yağı depo edebılmek için erkeklerde göbek bayanlarda göbek basen kalça bölgelerınde toplar bu sebebple öncelikle yag yakımı yapmalısın bölgesel yag yakımı bütünyle kandırmaca.. bel bölgendekı yagları eritmen için vcuut yag oranını düşürmelisin buda diyetden geçer.. sana önerim diyetine baglı kal günlük aldıgın kalori miktarına dıkkat ve aldıgın kalorinin fazlasını kardiyo yaparak enerji olarak yak ki vucut enerji olarak depladıgı yağları kullansın.. kardio şart degıl ağırlıkta kaldırabılırsın burada önemli olan enerjı harcama nabzının aşağı yukarı 120nin üstüne çıkmalı. skılaşmak ve şekle sokmak için ise egzersizlerin kralı squatı öneririm bu temel bır egzersizdir eger doğru yaparsan çok faydasını görursun teknıgını iyi öğren aksi taktirde kötü sakatlıklar yaratabılır. mekık, twist, dambıllarla saga sola egilem gibi egzersizleri asla yapma omurgana zararlı.. yarım sıkıştırma (mekık) yapabılırsın.. başarılar şimdiden

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İlk etapta 1 saat ile başlamak mantıklı zaten. haftada 2 3 gün olmak kaydı ile.
    bunu zaman ile arttırman gerek yoksa kaslarını zedeler onları geliştircem diye daha kötü edersin.
    3 hafradan sonra günde 2 3 4 saat şeklinde yükseltebilisin. spor yapıyorum.

1|0
    0|0
  • Kalbini yorarsın çok fazla olur kas erimeside olabilir dikkat et bilinçsiz yapmanı tavsiye etmiyorum.

1|0
    0|0
  • Mesala olaya şu açıdan yaklaşayim Diyelim kas ve vücut geliştirme ağırlıklı çalişiyoruz salonda 1.5 Saat antreman bize göre yeterlidir İlerisi Enerji kaybı ve kas yırtılmasından başka birşey değildir Kilo olayına gelince İlk 35 dakikada Vücut yenı yenı spor koşullarina yağ yakımına adapte oluyor Yani koşuyorsan yüzüyorsan her ne yapıyorsan 1 saat değilde 1.5 veyahut 2 saat yaparsan senın açından iyi olur 4 saat yaparsan haşat olursun Hızlı ve bir anda kilo vermek iyi birşey değil zaten Kırışıklık çatlak ve sarkmalar oluşuyor sonra.

0|0
    0|0
    • Evet ani kilo kısmını tamamen unutmuşum fakat sonuçta spor yapılıyor, o yüzden sarkma olmaz diye düşünüyorum (emin olmamakla birlikte tabi). Günde 1 saat yoğun tempoyla yürüyorum. Arttırmalı mıyım ya da az mı bu süre?

• Çok teşekkür ederim gerçekten :)

• Rica ederim :)

• günde 3 4 saat spor yapılmaz bünyemi dayanır buna 1 saat yap beslenmene dikkat et on numara vücudun olur

1|0
    0|0
  • 1 saat spor yapmak daha iyi kasları fazla yorarsan yirtarsin daha da kötüye gider

1|0
    0|0
  • 1 saat ideal bir ayda 4 kilo verirsen zaten derin sarkar haberin olsun ayda 2-2,5 ideal kilo

1|0
    0|0
  • 1.5 2 saat yapınca başım dönüyor yoruluyorum filan (body)

1|0
    0|0
  • fazla yapmakla kaslarını yıpratırsın anca. 1-2 saat ideal

1|0
    0|0
  • 3 saat spor yapmak 😊

0|0
    0|0
  • 1 saat spor yaparsan vücudun hipertrofi aşamasına geçer çok zorlarsanda overtraining olur verim alcagına zarar görürsün :)

0|0
    0|0
  • 4 saat yapınca kendini yorarsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Aynen oyle

1|0
    0|0
  • daha çok spor = daha çok yağ yakımı.

1|0
    0|0