Nereye gidiyor bu gençlik?

Son zamanlarda bir çaresizliktir! Kaplamış, beyinlerini, ruhlarını gençlerimizin. Sanal ortamda intihar söylentileri havada uçuşuyor. Gençler, sanal ortamda olsa belki şakada yapıyor olsanız unutmayın bu ortamda sizi anlamaya dinlemeye çalışan bizler gibi insanlarda var. Gençlik sanal ortamda hiçte küçümsenmeyecek çoğunlukta, gerek aktif gerek pasif olarak bu dünyanın içinde varolma yarışında. Ne dir bu kadar çabuk onları hayattan pes ettiren! bizlerin onlara ihtiyacı olduklarının farkında değiller mi?

Neden hep saldırganlık içinde varolma savaşı vermek zorunda hissediyorlar kendilerini.

sakinlik bu kadar zormu?

sanal ortamın raconumu bu,saldırganlık anlaşılamamak!

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• Onları yetiştirenlerde büyük hatalar var.Ben baba değilim, ama baba olacak yaşı buldum.Kendi yeğenimin babası olabilecek birisi olduğum için gençleri anlarım.Bu zamanın gençleri 80'den sonra "antisiyasi,antisosyal" olarak yetiştirildiler.Onlara her zaman birşeyden korkmaları öğütlendi.Onlarda bu durum refleks olduğu için, kendilerini daha çok fırsatlar bulmaya, para kazanmaya ve daha aktif cinsel yaşam aramaya itti.Ebeveynlerin kendi gençlik hayallerini, evlatları gerçekleştirmeye başladı. Bende ergenlikteyken bazı yanlış değerlerin savunucusu olmuştum. Ama geçen yıllar, yenen darbeler ve insanları tanıdıkça anladım ki, hayat aslında o kadar karmaşık falan değil.Hayat çok basit, zorlaştıran bizleriz. Sakin bir ruha sahip olabildiğimiz anda ve inancımız olduğu anda, artık daha olgun oluyoruz ve çevremizi de etkileyebiliyoruz. İnsan ölümden kaçamaz, onu kabul etmelidir.Aynı şekilde yaşamdanda kaçamaz, içindedir. Gençlere daha fazla motive, daha fazla düzgün ilgi ve erdemlilik kazandırmak lazım. Sorumluluk vermek lazım. O zaman görün bakalım meyvelerini hayatta.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Sorun gençlik de değil sorun ailesinde de değil sorun bu ülkede insanlar mutsuz çocukları da daha mutsuz geçim derdi parasızlık olanakların az olması aile bireylerinin çocuklarına ilgi gösterememesi onları doğru yola yönlendirememesi isteklerini karşılayamaması bahçelinin söylediği gibi neden benim püskevitim yok.Tv ekranların orada bura adidas ayakkabı levis kotun en az 5 megapiksel kamaralı telefonun….. Kendilerini mutlu edeceğini düşünen birileri var olamayınca kendisinin kötü hissederler birde bunların hepsine sahip olsalar da mutsuz olanlar var nedeni de her şeye sahip olmak insani mutlu etmez sevgiye ihtiyacı vardır insanın sevgi insani mutlu eder.

1|0
    0|0
  • ... Aslında sadece gençler de değil,epey büyüklerde de sonradan feci sapkınlıklar,ahlaksızlıklar,ruhsal bozukluklar,ne aradığını bilmeyen kişilikler,başarısız birey olmalar,eşlerini çocuklarını sağa sola duyarsızca savurmalar baş gösteren bir dönemdeyiz.Etken sebepler ve etkilenen kişilikler.Bina ne kadar gösterişli de olsa zemin sağlam değil se her an yıkılmaya hazırdır.Bizler sanırım binaları yaparken düşünen toplum olmayı bıraktık yada bıraktırıldık !

2|0
    0|0
  • yok yok gençliğin bir yer gittiği yok.sadece zaman bizim zamanımız değil...ayrıca şimdiki gençliğin işi bizden daha zor...öyleki metroda, otobüsde yer vermeyen çocuk ve gençlere kızamıyorum bile...

1|0
    0|0
  • Bu gençlik yaşamayı sadece bir kişiye bağlı olduğunu sanıp yaşarsa negatif düşünmeye herzman mahkumdur !

0|0
    0|0
  • seni anlıyorum...atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etti ama inan bana ben bu gençlere bırak ülkeyi bir avuç toprak dahi emanet etmem...

0|0
    0|0
    • hayır aslında çok zekiler ama zekalarını başka yönlere kullanıyolar.birazcık yaptıklarının farkında olsalar...hepsi pırlanta gibi insaanlar çünkü sadece biraz üzerlerinde çalışılması lazım:))

• desene biri bizi gözetliyor ..

• 1. racon kelimesinden nefret ederim

2. yapıcak işi gücü olmayan adam boşluğa düşüer ve o kişiden herşeyi bekle...

3. kafalarını yorucak bir işleri olsa dünyaları bu siteler olmazdı zaten gençlerin

0|0
    2|1
  • bırak intihar etsinler ya boşa yer kaplamasınlar dunyada

0|0
    2|0
  • 15 yaşında bir ergen yüzünden mi sinirlendin bu kadar hanım abla.

istisnalar her zaman vardır.

biz yaşamayı seviyoruz, pozitifiz.

peace.

1|0
    0|0
    • sinirlenmedim.ayrıca sadece 15 yaşındaki bir ergen için değil dön bak bakalım siteye şöyle ne kadar çok ergen ve ne kadar çok gereksiz şeylerle uğraşan var.(bkz:sevgilimbeni terketti ne yapayım)Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etti ama gençlerimiz neyle uğraşıyor.yarası olan gocunur kardeşim

• evet, tamam.

soruyu bir kez daha okudum.

son yorumunuzda güzeldi.

haklısınız.

• tşk ederim beni anladığınız için:)

• herşyi anlayıp bitirdin ve gerçekten bunları mıı merak ediyorsun.? yürü git işine beyaz melek...

0|0
    0|0
  • Durum vahim ..

0|0
    0|0
  • yok ergenlerin sacma sendromlari, herkes farkli yansitiyor iste naparsin

0|0
    0|0
  • ben burdayım abla bir yere gitmiyorumm:)

0|0
    0|0
  • sen.. kendini hiç bozma, hep böyle kal, olur mu?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ne olacak hayatın akışına kendini kaptırmış çocuk yetiştirmenin sadece giydirip yedirip okutmak olduğunu sanan aileler. İstisnaları tenzi ederek söylüyorum artık anne babalar çocuklarıyla sohbet etmiyor konuşmaktan bahsetmiyorum tam anlamıyla sohbet etmek demek istiyorum

Dersini çalıştınmı, okul nasıldı, kimlerle geziyorsun, ondan uzak dur, şuna bulaşma , zayıf getirirsen bozuşuruz ... anne babalar hep bunları konuşuyor çocuklarıyla , sanki sohbet edecek konu ları yok hiç sohbet etmekten se televizyon da ki dizi yi pür dikkat seyretmeyi tercih ediyorlar.

Bu arada çocuk onları rahatsız etmesin de internette vakit geçirsin dizi bittikten sonra nasılsa çocuğa kızılır hep internet hep internet kaldır başını şu makine den de derslerine bak diye

Sanmıyorum ki en asi çocuk bile annesi ve babasıyla yapacağı keyifli bir sohbetten zevk almasın neşelenmesin ebeveynlerin de hayatın için de yaşayan varlıklar olduğunu farketmesin , nette yaşamak için sebebim yok yerine yaşamımı güzelleştiren bir ailem var demesin

?

1|0
    0|0
    • çok haklısınız aileninde önemli etkileri var.

• haah kuru iftira menüde ne olursa olsun beğen mezsin burdan ben karnı yarık yazın ca orda banbun ya diye mi görünüyor :))) bi de kocacığımı ayartmaya çalışıyorsun bi kere canım cım aşkım yemek lerden memnun çünkü hiç bir şey yemiyor :)))

• ... canan enişteye söyle o elindeki poğçayı bıraksın ezan okunuyor ayıp valla :)

• amacsiz yasamalaridir. hic bir hedefleri yoktur. ben iyi bir cerrah olucam diyen kisi ask yüzünden intihara kalkismaz mesela.

veya ben iyi bir mimar olucam diyen kisi de ask icin intihara kalkismaz.

cünkü dünyalarini bir kisi üzerine kurmamislardir.

1|0
    0|0
  • Bu söylem her nesilde söylenir, ben gençliğe girerken de benim gençliğim sürekli eleştirilirdi. Bir önceki nesil bir sonrakini hep eleştirir ve beğenmez. Bence sen yaşlanıyorsun!

1|0
    0|0
    • ben yaşlandığımı kabul ediyorum zaten:))sen de çok genç sayılmazsın hani:)

• :))) ruhum genç. ben ''gençler şöyle bozuldu.. vah vah, gençler böyle yoldan çıktı... vır vır vır, bır bır bır'' yapmıyorum en azından. Sosyologlar bu meseleye yeterince kafa yoruyor zaten, rahatına bak.

• sen rahatsın dimi içinde rahat;)beni boşver ben böyle rahatım:)

• Boş insanların amaçsız yaşayan insanların başvurdukları saçma nedenler işte.

0|0
    1|0
  • benim canım çok tatlıdır

vanilyalı dondurma gibi

bende ara sıra bunalım takılırım

insan o anlarda çok birşey görmez

ama şu an lays çerezimi yiyorum

nalları dikmeyede niyetim yok ;)

1|0
    1|1
  • yeni moda bu...

her ergenlık çağına girmiş insan bu yollardan geçer..

sonra düzelirler yerlerini başkaları alır ..

bu böyle gider

0|0
    1|0
  • bahsettiğin konuyla iligili bir soru sormuştum. üzerime alındım bu yüzden. şaka yaptığım yok. neden şaka yapayım ki. herkesin bir dönem karamsar düşüncelere boğulduğundan veya boğulacağından eminim. hepimiz aynıyız. beyinlerimizin çalışma biçimi aynı. yani bazıları bazı yanlarını susturmada başarılı olabilir ama bazıları ise içinden gelen herşeyi dinliyor diye bir yere gittikleri yok.

ölüm varken nasıl da rahat, umursamaz, sakin olunabiliyor ben de buna şaşıyorum. ( benim de umursamadığım zamanlar oldu. kendime de şaşıyorum. )

0|0
    0|0
    • üstelik böyle düşünen insanlara nereye gidiyor bu gençlik, nerden çıktı bu, durumunu abartıyor, dikkat çekmek istiyor gibi şeyler söylediğinizde onları kendinizden iyice uzaklaştırıyorsunuz. insan konuşmak dahi istemiyor benim hakkımda atıp tutacaklar diye. bak birisi de benim boş bir insan olduğumu söylemiş.

Yükleniyor...