• Sor
  • Bence

Bir kadının yumurtalıklarında kaç yumurta bulunur?

Bir kadının yumurtalıklarında kaç yumurta bulunur? ve ya şu şekildede olabilir bir kız çocuğu doğduğunda yumurtalıklarında ne kadar yumurta vardır hadi bakalım bayanlar.

Güncellemeler:
Kız çocuğu doğduğunda yumurtalıklarında 400.000 civarında yumurta bulunur. Doğumdan sonra yumurta üretimi olmaz. Doğumdan ergenlik dönemine kadar geçen sürede bu yumurtaların bir kısmı dejenere olur. Ergenlik ile birlikte her ay bir yumurta olgunlaşarak atılır. Yumurtalıklardaki yumurtaların dejenere olmasını sigara, ilaç, radyasyon ve çevresel faktörler arttırabilir..

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• düzeltiyim intrauterin dönemde yani doğmadan önce 400.000 civarı oogonium bulunur ki bunların döllenme yeteneği yok. Çoğu doğmadan yokolur, doğduktan sonrada düzenli olarak azalma olur. Puberteden sonra 300-400 tane yumurta kalır ki bunların dollenme yetenegı vardır(primer oosit)

• hangi yanlışı düzelttiniz,yani yanlış olan konu hangisidir.

• Öncekileri Göster
    • hastanede çalıştıgına gore benden daha bilgili olduguna eminim. Benım internet basında anlatabilme kapasitem bu kadardır.

• yok ben öğrenmenin yaşı yoktur mantığından yola çıkarak bu cevabı yazdım size,belki biz eksik biliyoruz anlamında kullandım bu sebepten dolayı davet etmiştim sizi..

Kızlar Ne Diyor 5

• yaklaşık bir milyon tanede birincil yumurta hücresi vardır daha anne karnındayken zamanla giderek azalır.

• emin olmadığın bir cevap milyonu hiç bir zaman bulmadı ki yumurtalıktan bahsediyorum hücre olayı değil

• Öncekileri Göster
    • anlatamadığımı fark ettim,senin döllenmeden sonrayı ve benim ısrarla döllenmeden önceyi anlattığımı fark ettim...whatever.

• :)))

• Ben diyim bi tane sen de 1000 tane

• 1000 çok az kalır canım malesef

• belli miktarda olduğunu biliyorum ama rakamsal bişey diyemiycem. Kız çocuğu doğduğu andan itibaren sınırlı sayıda yumurtalığa sahip oluyor diye duymuştum. Ne kadarı doğru bilinmez.

• Kız çocuğu doğduğunda max olan adettir. Doğumdan sonra yumurta üretimi olmaz. Doğumdan ergenlik dönemine kadar geçen sürede bu yumurtaların bir kısmı dejenere olur. Ergenlik ile birlikte her ay bir yumurta olgunlaşarak atılır. Yumurtalıklardaki yumurtaların dejenere olmasını sigara, ilaç, radyasyon ve çevresel faktörler arttırabilir. Yumurtalar çok azaldığında menopoz başlar.

• Öncekileri Göster
    • :D özellikle sormadım google amcaya tahmin etmek zevkli.

• google amcayı ailecek seviyoruz

• sayısız :)

• ne kadar sayısız yıldız değil bunlar :)))

• sperm kadar
      bana spermlerını sayıp net bır cevap verır mısın?

• süpersin +1

• 1-2 milyon

• hayır ya neden makaramı yapıyorsunuz şaka sanki bir ekeğe soru soruluyor ör:sperm sayısı tarzında erkekler bunu cevaplayabiliyor bir çoğu fakat bayanlar bu sizin ilgi alanınız hadi ama

• Öncekileri Göster
    • ben sana yazarken 1000 2000 olarak yazmışım 1000000 2000000 olarak yazacaktım

• anladım

Erkekler Ne Diyor 5

• Hayatı boyunca ibr kadın 450 adet yumurta bulundurabilir yaklaşık.Sprem sayısı gibi fazla değildir yumurtalar.Adet dönemleri arasında 1 tane olur.

• Otuz kırk tane vardır bazı zamanlar üç yüz dörtyüzu bulduğu bile olmuşturbasit bir hesapla menopoz yaş elli beş ergenlik yaş on beşKırk yapar :) kırk yıl * on iki ay =dört yüz seksen civarı olmasi lazımTRUST ME I'M ENGINEER

• Beş.

• o 5 birşeylerle çarp

• hadi bayanlar açıklasanıza hadi

Yükleniyor...