Kitap okumak gerçekten yararlı mı?

Kitap okumanın bir sürü yararı var derler. Ben kaç yıldır okuyorum ama yararını göremedim. Belki bilkgidağarcığım gelişti ama bu konuşmama yansımadı. Daha akıcı kitap gibi konuşmak istiyorum. Bunun için kitap oku derler ama bi' gelişme göremedim. Geçen hafta 7 günde 4 kitap bitirdim. Bayağı bayağı okurum ama yararını göremiyorum sanki. Belki de bana öyle geliyordurr.

Onca yıl oku sonra da bir işe yaramadığını düşünüyor ve okuma zevkim kaçıyor. Tamam oradaki hikayeyi okumak zevkli ama bunun yerine de film izleyebiliriz değil mi?

Somut yorumlar bekliyorum sizlerden.

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• sna öyle geliordur bn çok fazla kitap okumayan bi insan olarak söleyeblrmki kitap okumak cidden bi çok yönden insanı geliştrio bnu sn farketmemşsndr ama inan etrafndakiler bunu farkediodr sna biçok şey kattığından eminim:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• hayır tabii film kitabın yerini almaz..film sana ,önüne hazır yemek sunar bir nevi..ama kitap öyle mi..tek tek malzemeleri önüne getirir ve hadi buyur sen yap der ,hayal etmeni sağlar..kitap okumanın yapılan araştırmalarda beyni bu yönde geliştirdiği fakat aksine tv/film izlemenin bu yönde bir katkısı olmadığı söyleniyor..

0|0
    0|0
  • Yararlı fakat okuyunca hayatın değişecek diye bir kaide yok ben de çok okuyorum ve faydaları birçok yerde kendini belli ediyor ;)

0|1
    0|0
  • yararlı bence kelime hazinen gelişiyor hem çok eğlenceli kitap en iyi arkadaş daha bi sürü yararı var ama bu kadar hatırlıyorum

0|0
    0|0
  • Ne okuduguna göre değişir.Kendini geliştirmeye dost kitabevindeki kültür kitaplığını okumakla başlayabilirsin .Bana çok faydası oldu.

0|0
    0|0
  • inanılmaz saçma bir soru.tabiki kitap okumak işe yarar.okuduğun kitaplarda önemli.

0|0
    0|0
  • ARAŞTIRMACI VE MERAKLI OLUŞUMU KİTAP OKUMAYA BORÇLUYUM...

0|0
    0|0
  • anlayarak okuduguna emın mısın?

bıde akıcı konusmak ıcın kıtabı dısından okumalısın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• kitabın yararını görmen ne okuduğunla alakalı biraz da.alacakaranlık kuşağı tadında veya dan brown maceraları ayarında bir kitabın seni alim yapmasını beklemen sadece budalalık olur.konuşmana olumlu yansımasını istiyorsan da sesli okuman gerekiyor.

hee kitap okumayı film izlemekle kıyaslaman talihsizlik olmuş, okurken düşündüklerin senin hayal dünyandır, okuduklarını kafanda canlandırırsın.filmde ise duyarsın, görürsün, senin hayal gücünle alakası yoktur.farklı şeyler tabii :/

ama haklısın sende harbiden işe yaramamış sanki :((

0|0
    0|0
  • 7 günde 4 kitap bitirmişsin, acaba çok kitap okumuş olmak için çok mu hızlı ve anlamadan okuyorsun? Ben çok kitap okumaktansa bir kitap okumayı ama okurken cümleleri iyice anlamayı ve yeni öğrendiğim şeyleri not etmeyi tercih ederim. Öğrendiğim şeyi yazarım, sonra kitaba devam edeceğim zaman son okuduğum kısımdaki notlarımı okurum. Biruni "Öğrenmek tekrarlamanın meyvesidir." demiş, öğrendiğin şeyleri tekrarlamazsan uçar gider, okuduğunun da sana bir faydası olmaz.

0|0
    0|0
  • yararlı mı bılmıorum ama cok eglencelı farklı bır dunya :))

0|0
    0|0
  • O zaman sen ya boş okuyorsun ya da yanlış okuyorsun.

0|0
    0|0
  • evet yararlıdır. uzun vadede daha çok görürsün ha deyince olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...