Kendinize bir şey öğretmek isteseniz, nasıl yaparsınız?

Kendinize birşey öğretmek isteseniz, ne yaparsınız?

Farzedelim ki bir özelliğinizden veya huyunuzdan memnun değilsiniz, ya da bir revizyona girdiniz ya yaşınızdan dolayı, ya da bir takım tecrübelerin derslerini çıkarmaya başladınız.. Farkettiniz ki bazı noktalarda hata, eksik veya zaafınız var bunun yanlış olduğunuzu size zarar verdiğini hissediyorsunuz.. Bunu nasıl öğretir, nasıl anlatırsınız kendinize?

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• bana zarar veriyorsa kendime o alışkanlıktan uzak durmak için mantıklı sebepler sıralarım,kendi kendimi bu yolla ikna ederim...eğer yapmaya devam edersem önce ödül-ceza sonrada sınırlandırma yöntemi uygularım.

mesela o alışkanlığı yapmadığım zamanlar için kendime ödüllendiririm,yaptıklarım için cezalandırırım böylece alışkanlık yavaşça yok olur.ya da kendime sınırlandırma getiririm git gide dozunu azaltırım.günde on kere yaptığım bir şeyse önce 8,5,3,2,1, derken yok ederim...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Başkasını inciteceğini söylerim kendime zaten vicdani değerler beni ben yapan değerler.Kendimi kırsam da incitsemde eğer vicdanen rahatsız olmuşsam bazı davranışlarımdan hemen düzeltmeye çalışırım kendimi.Artık nekadar başarılı olmuşsam.

1|0
    0|0
    • ben resmen başımın etini yiyorum ve o dönemlerde biraz kendimi hırpalıyorum sanırım... hiç tahammülüm yok bu konularda kendime ..

• İyi bir davranışdır ama hiç birşeyde aşırıya kaçmamak lazım.Kendimizi düzellteceğiz diye daha fazla deforme edebiliriz kendimizi.Yani aşırı miktarda düzeltmeye çalışırken davranışımızı aynı bir inşaata benzer.Bir inşaatın sağlam olması için dengeli birşekilde yükselmesi gerekir.Bir yanı çok fazla yükselirse duvarın dayanağı çabuk kırılır ve inşaat çöker.

• herşeyin fazlası zarar evet.. teşekkür ederim..

• Öncelikle yaptığım işlerin analizini yaparım. Kar zarar ilişkisini güderim. Götürüsü getirisinden iyiyse, meseleyi yeniden tahlil etmeye karar veririm. Eksik olan noktaları tamamlamaya çalışırım. Kendi başıma yapabilecek kapasite de değilsem danışırım. Eğer mesele zaaf meselesi ise, kendimi başka bir insanın yerine koyar, başka insan açısından doğacak zararları hesaplarım böylece zaafım olan konuyu da atlatmaya çalışırım.

1|0
    0|0
  • benim kafada ampul yanar direk eskiden kavak yelleri eseri ama artık yaştan dolayı sanırım hemen bi aydınlanma geliyor:))

0|0
    0|0
    • EEE ARTIK YAŞ KEMALE ERİYOR :))

• hıı ondan soru köşelerinde yaşlandım diye dertleniyordun, evde kaldım diye dertleniyorsdun dime :)) hiç kusura bakma öyle yaşlı havasına falan girme yani..

• tamam sayın bakanım :))

• Duygu ve mantığımı ayırmam gerek ilk önce :(( Kendimle savaşmayı çok severim sürekli inatlaşırım bazen içimde bir insan daha olduğunu düşünüyorum hatta ... Yumuşak bir şekilde kendi kendime kabullenirim :((

0|0
    0|0
  • yüzmeye filan git hava sıcak

0|0
    0|0
  • Sürekli tekrar edersin zamanla yapmamaya başlarsın.

0|0
    0|0
  • önce kendimi şartlamaya başlarım...

0|0
    0|0
    • sürekli bırbır kafanın etini yiyerek mi :)

• :)) yok aynı ses tonuyla usulca bıkmadan usanmadan :))

• valla o zaman pavlov sağolsun demekten başka bişi kalmıyo.hav hav:DD

Kızlar Ne Diyor 5

• Kendimi o halde sevmiyorsam, mutlaka değişirim zaten.Bu kendimle savaş şeklinde ya da çok zor bir şekilde olmaz.Yavaş yavaş huylarımı değiştiririm.Örneğin; eskiden çok boş konuşuyordum.Artık bu huyu bıraktım.2 kere düşünüp öyle konuşuyorum.

0|0
    0|0
  • mantıklı açıklaması olan sebep sonucunu gördüğüm şeyleri öğrenirim. Çok yönlü düşünmem gerek her açıdan .

0|0
    0|0
  • Empati kurarım bi kaç kişisel gelişim kitabı okuyup kendimi geliştiririm :D

0|0
    0|0
  • ben insanlara güvenmeyi kendime öğretmek isterdim birde aşık olmayı ama olmuyor bi türlü öğrenmiyor kalbim kimseye güvenemiyor kii

0|0
    0|0
  • benim biraz duygusuz olmayı öğrenmem lazım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...