Kendimi ablamın arkasından konuştuğum için suçlu hissediyorum, ne yapmalıyım?

Annem tatile gittiği için evde tek kalıyorum biz dört kız kardeşiz diğer üçü evli ben bekarım, annem en büyük ablamın yanına tatile gitti.

Ortanca ve benden bir büyüğü ile aynı semtte yaşıyoruz.

Ortanca olan ablam beni diğer ablamların evine çağırdı oturmamız için ben de gittim. Gider gitmez, benden bir büyük olan ablam "yarın gelip evi temizliycem ben" dedi bana. ben de " temizlenecek bir şey yok abla, bir bulaşık var makine bozuldu onları da yıkamayı beceremiyorum, sen el atarsın" dedim.

Ortanca ablam diğer ablama dönüp "bunu rahata alıştırmayın bırak yapsın, her şeyi yapıyo bi temizlik mi yapamıyo." gibi bir laf etti.

Sinirlendim, annemi tuvalete gitmek için bile bizim evden kaldırıp evine çağıran kendisi değildi sanki, koskoca kız evinde yalnız bile kalamıyordu, bense günlerdir yalnızdım. Bunları ona söyledim.

Neyse o gün problem kapanmıştı ama ben çok sinirli ve üzgündüm.

Kendimi yapa yalnız, çaresiz, kimsesiz hissediyordum. Annemi aradım, açmadı telefonunu, ablamı aradım o da açmadı, kimse de aramıyordu. Ablamların desteğini ortanca olan ablamın sözünden dolayı kestiklerini düşünmüştüm, ortanca olan ablamın beni sevmediğini düşünmüştüm.

Ağlamaya başladım, derken elime aldığım aynayı yere attım ve ayna paramparça oldu, daha sesli ağlamaya devam ettim.

Bir üst kattan yengem geldi, o da ortanca ablamla biraz bozuk, hiç sevmiyor ablamı.

Bana iyi olup olmadığımı sordu ve kahvaltıya davet etti, iyi olmadığımı söyledim ve onu reddettim. Soruşturunca ben de söyledim " herkes unuttu beni, ablam böyle böyle yaptı, hep çok kibirli, kendini bir şey sanıyor, kendini üstün görüyor, kendisi annemsiz tuvalete bile gidemezken, benim yalnız olmam ona çocuk oyuncağı geliyor" gibi şeylerdi, o da "o ablanı hiç takma, o gün doğum gününde çocuğu çocuğuma vurdu hiçbir şey yapmadı, çocuktur bir şey olmaz dedi geçti" dedi yengem.

ben de ona onay verdim, "evet çocuğu diğer ablamın çocuğuna da vuruyor ama hiçbir şey yapmıyor, dur demekten bile aciz" dedim.

Sonra yengem gitti, benden bir büyük olan ablam geldi ve ortanca ablamın psikolojisinin bozuk olduğunu eşi tarafından tartaklandığını söyledi, ben biraz bu konuyu biliyordum ama sanıyordum ki ablam problem yaratıyo, meğer kocasıymış esas problem kaynağı, aldatılıyormuş, bunu biliyordum bunun yanında da ablama çirkinsin, sen şöylesin böylesin boşanalım diyormuş. bunu bilmiyordum. bir kadını yakıp yok edecek sözleri her gün duyuyormuş ablam meğer. Kendimi öyle suçlu hissettim öyle suçlu hissettim anlatamam. Ortanca ablam aradı, gel biz de kal dedi bir de daha sonra, kocası gitmiş, utandım o an, daha da utandım ve ağlamak istedim.

Ablamdan özür dilemek istiyorum, onu çok seviyorum ama beni olduğum gibi kabullenmesini istiyorum, ben beceriksiz ve pasaklıyım. Değişemiyorum.

Çok sinirliydim ve ağzımdan patır patır çıktı o laflar, biliyorum o yengem de bunları yayacak, kendimden nefret ediyorum ölmek istiyorum. Hem bu olanları ortanca ablama anlatmak istiyorum, yengeme söylediklerimi... hem de korkuyorum.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• canım ne olursa olsun et tırnaktan ayrılmaz. o ablan. yengen de kim ki. dışardan gelen birisi ne kadar da samimi olsanız öyle. ablanla konuş anlat bence nazikçe. özür dile düzelir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• öncelikle sen bir kız olarak yediğin yemeğin bulşıklarını yıkamayı öğren. sen nasıl bir kız kızsın, utanmadan makina bozuldu ondan bulaşıklar kaldı diyebiliyosun ya... kız yada erkek olsun evde pislik içinde yaşanırmı. azcık gözünüzü orda burda gezmekten ayırında oturduğunuz yere bakın.

2|0
    1|0
    • Daha önce evde hiç tek kalmadım, kaldığım zaman da makine bozuldu, ben ne yapayım.

Bunun kızı erkeği yok her iki cins de öğrenmeli ama, ben bu konularda beceriksizim, okuduğum için sürekli derslerle ilgilenmekten ev işlerine vakit ayıramadım hiç bu zamana dek.

• Benden bir büyük olan ablam yıkadı bulaşıkları da. Makineyi de tamire verdi.

• offffffffff offffffffffff ne deyimki sana ben yaaa. bir kız olarak bu işleride bilmen lazım ama. ben sadece kızlar bilsin demiyorum yanlış anlama, ben bir erkek olarak ev konusunda titizim yemek konusundada iyiyim. yani ben biliyosam sevgilim yada eşşimde bilmeli diye düşünüyorum. yani haksızmıyım arkadaşım

• dünde sormamışmıydın bu soruyu :)

0|0
    0|0
    • Yok dün ki farklıydı bugün ki farklı. Dün ne kadar çaresiz olduğumdan yakınıyordum bugün ablamın arkasından konuştuğum için suçlu hissediyorum. :(

Nasıl bir yaratığım ya...

• Koskoca apartmanda da tekim, bugün yengemler de gitti. Herkes tatilde.

• seni götüren olmadı mı

Kızlar Ne Diyor 2

• dersini almışsın bundan sonra diline hakim olman gerektiğini öğrenmişsindir. ne kadar sinirlensen de aileni kimseyle bir olup çekiştirme gün gelir o söylediklerin size zarar verir.

ablandan özür dile açık açık burada anlattıklarını ona söyle ablalar affeder

1|0
    0|0
    • O ablam affetmez :( ama böyle içimden bir parça sızlıyor sanki öyle dedim diye, ben nasıl izin verdim o kadının ablam hakkında konuşmasına ve nasıl ablam hakkında öyle şeyler söyledim.

Ölmek istiyorum, ablamı çok seviyorum ben. Ama söylesem ağzımı burnumu dağıtmakla kalmaz benimle konuşmaz da :( Onu kaybetmek istemiyorum ama içim hiç rahat da değil... Napıcam bilmiyorum.

• artık söylenmiş seyler için yakınmayı bırak onları geri alamazsın önemli ders alıp bir daha yapmaman.

• o senin ablan düşüncesizce davransanız bile kolay kolay kıramazsınız birbirinizi, bahsetmek istediğin her şeyi anlat

1|0
    0|0
Yükleniyor...