Atatürk gerçekten hangi takımı tutuyordu?

Beşiktaş midir?

Fenerbahçe midir?

Galatasaray midir?

0|0
9|16

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• 3 Mayis 1918; Mustafa Kemal Atatürk, Şeref defterini imzaladıktan sonra gitme vakti gelmiştir artık.Kulubün iskelesine iner.Kendisini Moda'ya götürecek olan tekneye binmeden önce (ki kürekte yine Mustafa Elkatipzade oturmaktadır),kulüp binasına doğru geri döner ve sağ elini havaya doğru kaldırarak "Fenerbahçe'ye ebedi muvaffakiyetler dilerim" der.Aslında Atatürk o an Fenerbahçe'ye ebedi muvaffakiyetler dilememiştir, ebedi muvaffakiyetler emretmiştir!

0|3
    0|0
  • tabikİ FB

3|4
    0|3
  • Atatürk istediği takımı tutsun ben Galatasaray'lıyım

0|2
    0|1
  • Atamın izindeyiz biz de Fenerbahçeliyiz.

3|4
    1|2
  • Fenerbahçeydi tabikide belgeleri bile var.

0|1
    1|0

• Beşiktaşlıydı elbetteki ;)

0|0
    1|1
  • ts olsaydı o zaman tsyi tutardı :D

0|0
    1|4
  • GS :d

0|2
    4|7

Erkekler Ne Diyor 16

• fenerbahçeliydi

5|4
    0|2
  • sağır sultan biliyo hacı fenerli olduğunu :))

3|4
    0|2
  • soru yanlış sorulmuş ARİS ya da PAOK olmalıylı? Bence Atatürk ARİS i tutuyordu çünkü Paok 1926 kuruldu. Aris ise daha eski.

0|0
    0|1
  • Atatürk fenerbahçeliydi bunu kulübü ziyaretinde şeref defterine yazdığı yazıda vurgulamıştı zaten...

1|2
    0|2
  • Atatürk'ün Fenerli olmasına imkan yok.

Henüz daha bıyığı bile terlememiş Galatasaray Lisesi gençleri cephelerde vurulup şehit düşerken, Fenerli gençler Papaz'ın çayırında işgalcilerle top oynuyordu.

0|0
    2|3
    • gs lisesi ilk kuruldugundakı amacı bır arastır ıstersen kimler ne için kurmus fınansmanı kımmıs gütdükleri amaç nelermıs. tabı ılk kuruldugu zamankı amac ve durum şu ankı liseyı baglamaz o ozamankı devrın durumu, şu an ıcın bunları söylemem ve tartısmaya acmam ama senınde o devır ıcın dedıklerınıne katılamam

• etmez farkındayım ... olmayan bır durumu yukseltmeye calısırken dıgerlerını karalamayalım hele hele konu mıllı mucadele olunca onların hangı takımı tuttugu önemlı degıldır allah korusun bır savas patlak verse belkı ben senle omuz omuza carpısacam sırtımızı bırbırımıze yaslayacagız bunların bır önemı yok ...bız konusuyoruz burada şu an o takımlarda oynayanlar parayı kırıyorlar ve umurlarında bıle degılız emınım

• Bu tarihi hikayeler gerçektir, ayrıca bir zaman önce Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda şehit düşen G.Saray Liseli gençlerin listesine de rastlamıştım nette. Fener'in işgalcilerle top oynamasına senin gibi bakarsak hak veririm, yani bu da farklı bir bakış açısı.

• Fenerbahçeliydi.

1|2
    0|0
  • İlk kurulan takım beşiktaş olduğu için Atatürk beşiktaş taraftarıydı ama oy kullanılan bir sıralama sonucunda beşiktaş 1 oy ödeydi ve son oy Atatürk'ündü, oda eşitlik olması için Fenerbahçeye oy verdi... artık siz karar verin...

0|0
    1|2
  • karşıyaka'yı da ziyaret etmiş .

0|0
    0|1
  • Bence takım tutmuyordu.Çünkü bir tarafa taraf olmak.Diğer taraftarları karşısına alırdı.Devlet büyükleri bu durumlardan kaçınması gerekir.Atatürk'te kaçınmıştır bence.

0|1
    2|4
    • Fanatik bir fenerbahçeli olarak sölüyorum adam haklı. :) Takım tutmuyor Atatürk’ün Yanı Başında adlı kitabındada bu bilgi zaten geçmekte. Maç konuları geldiğinde direk üstünü örterek değiştirirmiş sadece milli takımla ilgileniyormuş hatta hiç izlemezmiş ve sevmezmişte.

• Ha, pekala pardon usta. :) Onun yorumunu göremeyince üstüme alındım biran, silmiş adminler her halde. :)

• Aynı yazdığımız için senin yazdığını görmedim.Üstüne alınman doğal.

• ataürk kodamanların takımını tutmaz.sosyalist olduğundan eflatun sarı gibi bir o zamanının mahalle takımını tutar.atatürk yaşasaydı eyüpspor dünya şampiyonu olurdu.

0|0
    0|1
  • Kasımpaşa'lı olmadığı kesin..

0|1
    0|1
  • Göztepe'liydi.

0|0
    1|3
  • Ataturk Gs Fb veya Bjk ols ne olucak ki torpil falan isleyecekse o takim sampiyon olur

0|0
    0|0
  • Takım tutmuyor, zaten ona yakışanda bu. :)

0|0
    2|3
  • Dostum iki dakkada sorup geleyim bi bekle hele ya:PP

0|0
    0|0
  • Dedeme sordum birazdan döner

0|0
    0|0
Yükleniyor...