Anasına sormadan kılını kıpırdatmayan kadınlar...

Bazı şeylerde büyüklerinin fikrini alırsın izin istersin tamam da bazı kadın grubu var ki bunların sayısı az değil, anasına sormadan kılını kıpırdatmaz. Her bir haltı anasına sorar. Öyle hepsi genç hayatta bir şey görmemiş kadınlar da değiller. En azından öyle olmasını umuyorum. 25ini geçmiş kadınlar hala annem ne der annem ne der...

Karşınıza bu tip kadınlar çıkıyor mu bilmiyorum ama bu tipler hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bu nasıl bir yetiştirme şeklidir ki bu hale geliyorlar ?

Güncellemeler:
Kılını kıpırdatmak olayını anlatamadım galiba. Her bi haltı sormaktan bahsediyorum. İnsanın kendi başına kararlar alabilmeyi öğrenmesi ve ondan da önemlisi kendi hatalarını yapmayı ve onlardan ders çıkarabilmesini gerektiğini düşünüyorum. Şahsi görüşüm tabi.

0|0
14|4

En İyi Kız Görüşü

• kendi kararlarını kendileri verebilecek yetide olmayan insanlar yapar bunu.sadece kadınlar da değildir bunu yapan erkeklerde de vardır.sürekli danışmalarının sebebi de sorumluluk kabul edememektir,bir hata yaparsa anneme sordum oldu dedi diyecek ve işin içinden sıyrılacak...

yetiştirme tarzına gelince de "bana sormadan hiçbir şey yapma sakın,bozarsın kırarsın." gibi cümleler ve bunun ana fikriyle yetiştirilen insanlardır...can damarları anneleridir,anneleri öldüğünde kanatları kırılmış bir kuş gibi kalırlar...

1|0
    0|0
    • Aynen öyle.

• Öyle malesef. Teşekkürler.

• ben teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 13

• Biraz sosyolojik olarak bakarsan zaten çocukların yasaklarla efendime söyleyeyim cezalarla büyütülmesinden kaynaklandığını görebilirsin. Kendi kendimize bir iş beceremiyoruz. Hatta çocuk bir şey soracak olsa, bir görüş bildirecek olsa "sus terbiyesiz", "sen ne bilicen bok kadar başınla" vesaire diyorlar daha ne dediğini duymadan. E bir birey olamıyor ki insanlar kendi başlarına karar alabilsinler.

0|0
    0|0
  • beğenmeyen almasın arkadaşım,hiç umrumda değil o tip insanlar. hatta işime gelmeyen kimse umrumda değil. herkes farklıdır. tencere-kapak uyumu gerekli.

0|0
    0|1
  • Ben anama sormam, anam bana sorar. :D

0|1
    1|0
    • :d sen aşmışsın :)

• Eksileyeni bulursam indireceğim kafasına bir tane

• var herhalde bir takip eden de, eksilemek için bu zahmete mi girilir

sosyal medyanın asosyaleri

• Evli degil ise yasa bakmaz cünkü kendi sorumlugundan haric ailesine karsida var ama evli ise ailesine sormak cok gereksiz eger karar verirmekte zorluk cekilmiyorsa...

0|0
    0|0
  • Hıc öyle bır kız olmadım ..

0|0
    0|0
  • Annem benım kıllarımla ılqılenmez :D Hahaah :D

0|0
    0|0
  • Anasına danısmadan kılını kıpırdatmayan adamlarda var anası ıstemedı calısmadı anası ıstemedı kızı bıraktı anası ıstemedı bosverdı hayatına eglenmesıne baktı coook var

0|0
    0|0
  • Danismayan salaktir bence. Dinlemek zorunda degilsin ama danisirsin. Senden tecrubeli sonucta. Ve seni en cok dusunen sevendir.

0|0
    0|0
  • Ben de hiçbir şey sormuyorum diye kızıyor annem :)

Orta yol vardır illa ki.

0|0
    0|0
  • onların bazıları kndilerine güwenemeyn kadınlardır bazıları ise çok baskılı yetişmişlerdir...

0|0
    0|0
  • Anneler hep haklıdır doğru olan budur bencede ha ben yapıyor muyum malesef

0|0
    0|0
    • Kişinin kendi başına karar alıp mantık yürütmesini engelliyor.

• Sen anneci değilsin sanırım

• Ben karar verirken mantığımı bilgimi kullanıyorum. Anneme kalsaydı cesaretten nasibini alamamış o kibarlık hastalarından olurdum.

• anneme herşeyimi sorar paylaşırım hep dedikleri çıkar çünkü .niye rahatsız etti ki seni bu sanane

0|0
    0|0
    • Kişiliği oturmamış kendi başına karar alamayan kadınlarsınız da ondan.

• saçmalama .annelerin içgüdüsel olarak kızlarını doğru yönlenridiği şeyler vardır .hissiyat bu .kendi kararlarımı kendim alırım ama annemin onaylamadığı birşeyi asla yapmadım

• Ben anneme hiç danışmadım.

Hata ve yanlışlarımı kendim tecrübe etmek isterim.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ıykk tiksiniyorum onlardan

0|0
    0|0
  • Danışmak güzel bir şeydir. Bin bilsen de bir danış demişler. Yaşla alakası yok. Dediğini yapma zorunluluğun yok elbette ama danışmak güzel bir şeydir.

0|0
    0|0
  • kendilerine guvenmeyeneler :)

0|0
    0|0
  • istişare iyidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...