Vucut geliştirmede neye dikkat etmek gerekir?

Arkadaslar yeni spora basladim ve gerçekten verim. almak istiyorum 1.83 boy 73 kg var bende. Kasli bir yapi istiyorum. Ne yapmam veya yapmamam lazim. Püf noktaları nelerdir. Beslenme. olsun su olsun antreman öncesi sonrasi akliniza gelen bildiginiz tavsiyeler?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bu üç ayaklı bir şey. ÇalışmA+Beslenme+Uyku. Bu 3 şeyi yetecek kadar yaparsan başarılı olursun. Çalışmalarında iyi ısınarak başla, ağırlığı-hareketleri hisseder yap, her seferinde arttır ve senin hacme ihtiyacın olduğu için ağırlığı çok tekrarı az tut. Beslenme olarak kilo başına 1,5 gram protein al. Tek seferde değil 3 seferde al proteini çünkü bir seferde en fazla 50 gram protein işlenebilir gerisi dışkı olur. Sen zayıfsın heralde makarna filan yemeyi de aksatma, haşlanmış yumurta, tavuk göğsü ye. En az 8 saat uyu.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bende 165 80 kg mım ama yardım edebilirim :) netse kas istiyorsan dengeli bir şekilde yapmaya çalış yani sadece kol ya da sadece göğüs çalışma eşit bütün kasları çalıştır ve tek seferde sürekli değil mesela 14 defa 4 periyot 8 defa 4 periyot yap yavaş yanaş yükselt ve karın kası içinde zayıflaman lazım yağ oranın belirli bir seviye altına düşerse kasların belli olur ama çalışmandada yarar var ;)

0|0
    0|0
    • Bende yag nerdeyse 0. Kafama takilan kisim protein. Kaslarin gelisimindr yardimci olcak. Tozmu alsam napsam oda baya pahali

• Toz değil kendisini al ve protein sadece ette değil meyve sebzedede var onlardan al ;)

• iyi beslen güzel uyu çok çalış.

0|0
    0|0
    • Beslenme konusunu biraz acabilirmisin

• Markette gittinden gıda alırken protein vitamin degerlerine bak kilonun 2 katı protein 3-4 katı karbonhidrat ve kilon kadar vitamin almalısın işine yarıcak şeyleri ye doymak için yeme

• düzenli uyku

0|0
    0|0
Yükleniyor...