Bodye başladım yardım edebilcek var mı?

Günde kaçdakika çalışmalıyım. Antremandan önce ve sonra nekadr sürede ne yemem lazım vs.. yardımcı olursanız sevinirim?

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• En ideali 1.5 saattir. Gerisi abartıya girer ve kaslar yorulur, verim alamazsın. Ama hareketleri dört dörtlük yapıcaksın, ağır kaldırıcam diye yanlış yapmayacaksın hareketleri. Sabah kahvaltını yapıcaksın, çok geç kalmadan. Vücuda gitmeden önce, karbonitrat ağırlıklı besleniceksin makarna, pilav extra tavuk tarzı ama ne bulursan artık. 2 saat öncesinden yapıcaksın bunu. 1.5 saat vücut geliştirdikten sonra, protein tozu kullanmayacaksan 1 saat içinde yemek yemelisin. En azından protein ağırlıklı ton balığı, ya da ev yemeği artık annen ne pişirdiyse, zaten yok yemiycem diyemezsin yiyeceksin sonuçta aç kalmaktansa. Akşam 7 den sonra bişey yersen, sana kilo yapar meyve bile yemek yok, yağ yapar, bir sürü meyvede şeker vardır, tabi yeşil elma falan yiyebilirsin. Salatalık yiyebilirsin 1-2 tane acıkırsan. Günde 2 kez türk kahvesi içebilirsin, metabolizmanı hızlandırır. Brokoli, bakla , enginar tarzı yemekler de yiyebilirsin, yiyemezsen fasülye taze-kuru, bamya, ıspanak yiyebilirsin. Tabi et tavuk tarzı da besleniceksin ki verim alasın. Disiplinli olcaksın en öncesi, uyku saatleri önemli. Erken uyuycaksın ki dinç uyanasın.

0|0
    0|0
    • ben şuanda aletlerde 20 kg civarında 12x2 set halinde yapıyorum. Sence bunu ne akdar süre sonra arttırmam lazım haftada 1 kere mi yoksa her gün biraz daha fazlamı hareket yapayım

• Az ağırlık çok tekrar ile başla ki, kaslarını alıştırasın ilerde çok girip az tekrar yapabilesin ki kasların gelişsin. Unutma, ne kadar ağır kaldırıp zorlarsan; o kadar gelişir. 4 x 10 set yapabilirsin. 3. haftadan sonra, 3. ve 4. seti arttırabilirsin , atıyorum 10-10 yapıyorsun göğüsü, 3. sette 12.5-12.5 4. sette yardımlı 15-15 yapabilirsin. 1. aydan sonra 3 x 12 ye düşüp yine bunları tekrarlaman lazım. Kas kütlenin oluşumu için ve tabii beslenme önemli. Günde tek hareket en iyisidir, başlamadan önce 10dk yürü ya da bisiklet çevir. Her antremanın bittiğinde 4 x 10 mekik yapabilirsin, gerek kendin, gerek alet yardımı ile. Ama sakın gece yapayım deme, ya sadece gece yap ya da o anda. Çünkü o kadar yağ yakıyosun ve terliyosun bir faydası olmaz gece de yaparsan. Kas kütlen yavaş yavaş belli olunca, ağır girmeye başlayacaksın. Zorlamaya gerek yok yenisin çünkü.

• tamam kanka

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...