Kas nasil gelisir büyür?

Belin altindaki bacak kaslari kalca kaslari vs squat lunge turu hareketleri vucut agirliklariyla yaparak mi buyur yoksa agirlikla bu hareketleri yaparak mi?

Agirlikla saniyodum ama arkadasima hocasi kas yapmak istiyosan agirliklarini azalt hatta agirliksiz calis demis

Hangisi dogru bunun ne yapicagimi sasirdim :D

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Vücudumuzda iki tip kas lifi vardır beyaz ve kırmızı kaslar olmak üzere ikiye ayrılır beyaz kas patlayıcı güçtür ve daha çok hacim kaplar kırmızı kas ise dayanıklılık içindir ve beyaz kasa göre daha az hacim kaplar hangisine yönelik calısma yaparsan bu liflerde mikro catlaklar oluşur ve bir öncekine göre daha büyük yenilenir.
    Beyaz örnek:100 basabiliyorsun 1 tekrar 100 kilo bastın diyelim.
    Kırmızı örnek:100 kilonun 60 kilosunu 8 kere bastın diyelim.
    Umarım açıklayıcı olumuştur:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kilo senin gücüne göre ayarlanır. Eğer güçsüzsen kendi ağırlığın yeterli olabilir. Egzersiz programı kişiye ve ihtiyaca özeldir. Senin arkadaşın için uygun olan kilo, tekrar sayısı veya egzersiz şekli senin için uygun olmayabilir.

Kas yapmak için yüksek kilo ve az tekrar içeren hareketler (senin dediğin bölge için squat, deadlift benzeri hareketler) yapılmalıdır.

0|0
    0|0
  • Protein tozu kullan bol bol spor yap

1|0
    0|0
    • Agirliksiz dimi? Protein tozu yerine lor peyniri kullaniyorum 300 grami 50 proteindi heralde

• Kas derken bacağınızda yağ var ve incelip kas olması için tabi uzun tekrarlı hafif ağırlıklı setler yapmak lazım. Yok bacağınız ince ve büyütüp kas olması için tekrar sayısı az setlerle çok ağır girmek ve güzel beslenmek gerekir.
    + Hiç spor salonuna falan gitmeyen bir emminin (60 yaşından büyük) bacağı benimkisinden kalındı (fiziken iri birisiyim 95kg yakınım) kendisi doğa yürüyüşleri ve dağ bisikleti yapıyormuş haftada 3-4 gün. (bende yapıyorum ama 2 haftada bir)

0|0
    0|0
  • Ağırlıksız tabiki

0|0
    0|0
  • çalış senin de olur

0|0
    1|0
  • kas maksimum agirlik kaldirilarak buyur, agirliksiz calisirsan sadece sikilasmis olursun
    https://www.youtube.com/watch?v=DmEsLFABzMg

0|0
    0|0
  • Ağırlık olmadan gelişim olmaz bacak calismazsanda vücut belli bir süreden sonra büyümez gelisme durur

0|0
    0|0
  • O arkadaşın hareketleri yüksek ağırlıkla yanlış yaptığı için ağırlıkları azaltarak doğrusunu yap demek istemiştir bence

0|0
    0|0
  • boş bar ile squat çalış yeter sana bence

0|0
    0|0
  • Body ile

0|0
    0|0
  • Bayanlarda itici duruyor kas bırak sen bu sevdayi bnce :D

0|0
    0|0
  • süreyya ayhan olacaksın, elvan abeylegesse olacaksın; ölümüne koş. ama Türk kası istersen ye iç takıl devam. o kendisi oluşuyor :)

0|0
    0|0
    • Sadece kosmakla kas olucagini mi dusunuyosun :Dd

• aslında doktorlar başka şeyler de tavsiye ediyor ama başka kategoriye gireceğinden bişey diyemiyorum. biliyorsun sağlıklı bir yaşam tanımında var, bir gerçek

Kızlar Ne Diyor 1

• Ağırlıksız yap kendi ağırlığın yeter zaten..
    Kendini kasıp bacak kaslarını yırtmada..

1|0
    0|0
    • Yok yok biliyorum tabiki onuda :D ben agirlikla calisarak kaslar gelisir saniyodum :/

• Ağırlıkla beraber yaparsan şu erkeklerin kaslı bacağı gibi bacakların olur.. :D
      Ağırlıksız yap bacağın toparlansın kalça dikleşsin yeterli bence dimi..

• Agirliksiz yapinca bacaklar sikilasir evet ama kalca da dumduz olur :D

Yükleniyor...