Sürüye uyanlardan mısınız?

Sürüye uyanlardan mısınız?

yoksa ben sürüye uymam farklıyım mı diyorsunuz?

sürüden kasıt toplumsal doktrinlerden tutun, cinsiyet temalarınıza kadar standart dışına çıkabiliyor musunuz? Farkınız nedir?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ben kesinlikle sürüye uyanlardan değilim. Çünkü ben kendi kişilik özellijllerinle ve kendi prensiplerimle ayrı bir bireyim. Kimsenin düşündüğü şekilde düşünmeye ya da yaptığı şeyi yapmaya mecbur değilim sırf onlara uymak için. Eğer yapılan şey bana da doğru geliyorsa yaparım. Aksi takdirde kaç kişini onu yaptığı umrumda bile değil. birtakım kişiere hoş görünmek içn ya da toplumda genel geçer olarak doğru kabul edilmiş değer ve bilgilere inanmak için kişiliğimden ödün vermedim asla da vermem. Yoksa asimile olur giderim. Ben öyle kauçuk bir insan değilim, her ortama ayak uyduracağım diye şekilden şekle girmem. Genelden farklı düşünülürse kişi dışlanacağını düşünüp gerçek iradesini ortaya koyamıyor. Bu özellikle gençlik çağındaki kişilerin sorunu. Ergenlik yaşlarında yani kişiliğin oluşmaya başladığı dönemlerde düşüncelerini açıkça belirleyemeyen insanların ileride sorunları olabiliyor ve kendi kişilikleri tam oturmuyor. Sürekli başkalarının görüşlerini savunuyorlar ve nereye çekilirlerse oraya gidiyorlar. İşte böylelikle de sürü psiklojisi yer ediyor. Kültür düzeyi ve kendini yetiştierme de bu anlamda çok önemli. Çünkü gene aynı şekilde kendine güveni olmayan insan çoğunluğun doğru bildiğini doğru kabul ederek ona göre hareket ediyor. Geniş kitlelere uşatığı için, medya da bunu destekleyen önemli unsurlardan biri bence. Bunlar ve bunlar gibi bir sürü sebep nedeniyle önemli bir sorun haline geldi sürü psikolojisi maalesef.

2|0
    0|0
    • medya çok etkili olmakla birlikte medtyadan etkilenip etkilenmemek yetiştirilmek ile ilgili.. ailelerin sorumluluğu kişinin koyun gibi olup olmamasını çok etkiliyor.. çünkü karakter gelişiminin temeli çocukken atılır.. farkındalık dediğimiz şey çocuklarımıza öğretebilirsek işte o zaman toplum için bir şey yaptım ben diyebiliriz...

• biz elimizden gelenden mesuluz.. herkes elinden geleni yapsaydı böyle olmazdı zaten değil mi :)

• Evet ama bence o elinden gelmeyenler artık ayağından geleni yapmalı ve gitmeli. Baksan halbuki senin benim gibi insana benziyorlar. :))

Erkekler Ne Diyor 14

• Her insan aslında farklıdır.Ama kendine güvenmeyen insanlar başkasının sözlerine kendilerini uyarlar.Ben düşündüğüm ve sorguladığım sürece kendimden bile farklıyım.Farklar düşüncesini gerçekleştirmek için uğraşanlar ve o başarıyı yakalayanların düşüncelerini kendi düşünceleri olarak algılayanlar arasındadır.

0|0
    0|0
    • peki insanlar hayat seyrinde değişirler değil mi? değişmeyen biri ne kadar düşünmüştür ki şüphelidir bu...

• güzel bir yorum teşekkür ederim..

• Rica ederim.Bu soru için değer.

• bazı konularda insanlığın dışına çıkamam asla.. bu konuda sürüden epey ayrılıyorum...

1|0
    0|0
  • sürü bana uysun zed ... bu özelliğimden dolayı hep göze battım :(

olmaz denileni oldurmak gibi bir taıntım oldu . genelde de olmazları başardım. iş hayatında ya çok sevenlerim oldu yada direk nefret edenlerim . ikisinin ortasını pek yaşamadım.

iş hayatımda gruplaşmalar yaratmak yerine bütün grupların sözünü dinlediği biri oldum .

fikirlere saygı duydum ama fikrimi kimsenin ayaklar altına almasına izin vermedim . farkım bu sanırım

0|0
    0|0
  • Üniversitede lakabım

anarşist

ailede ki lakabım

dik kafalı

hatta üniversitede fikirlerim yüzünden davranislarim yüzünden bölüm başkanı aynı zamanda dekan aynı zamanda dünya haritacilar günü açılış konuşmasını yapan adamın dersinden atılabilen tek kişi bendim :)

sürüm ise hoca ağızlarına tükürse bile ya rabbi şükür diyordu

0|0
    0|0
  • Hayır kismeye uymam ben cok uyumsuz biriyim hep kendi bildiğimi yaparım :(( kimse sevmez beni benim doğrum benimdir :(( saygısız pisliğin tekiyim işte ...

Kendi standartlarım vardır benim ve kendi mantıgıma yatana uyarım başkasından gördüğüme değil :(((

0|0
    0|0
  • Sürüye uymak bazen kişiyi helak bile eder. Kendi doğrularımı kendi çizdiğim yolda yaşarım. Elbette toplumun gerçeklerini kabul ederim. Ama toplumun yaptığı herşeyi de kabul edemem.

0|0
    0|0
  • ben özgürüm, yakında absürd olanlar bir sürü oluşturacak onlar kendi dövüş kuluplerini kuracaklar

0|0
    0|0
    • evet insanlar artık farklılık adına sıradanlaştılar ve sadelik soyutluk farklılık olmaya başladı.. sürü başka şekilde oluşuyor yine...

• hiçbir zaman sürüye uymadım farklı düşünmeyi kendimeyi soyutlamayı severim...

0|0
    0|0
  • sıradışıyım ben :)) link

0|0
    0|0
    • sürüye uymuşun ama :))

• aynen öyle diyorum , hepten aykırı olup ta tepki çekmeye gerek yok ama gruba uyup da koyun gibi sorgusuz sualsiz hareket etmeye de gerek yok :))

• realist insan seni seni :)

• peer pressure diye geçer :d çoğunluktan farklıyım bazı konularda ben

0|0
    0|0
  • Genel kanı olmuş şeylerden hoşlanmıyorum. Tam tersini düşünmeye odakladım zihnimi yıllar evvel.

0|0
    0|0
  • kendi başıma buyruğumdur

0|0
    0|0
  • herzaman kendi bildiğimi okurum kimseye uymam

0|0
    0|0
  • Sürü bana uyuyor sanırım.

Sürü psikolojisinden nefret ederim. Kafam nasıl isterse...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• sürüye uyanlardan değilim daha çok sürüye kafa tutanlardanım.kendi düşüncelerimin ve mantığımın peşinden giderim.toplumsal doktrinlerin evrensel olguları kucaklayamadığını düşünüyorum bu yüzden düşüncelerim de toplum eksenli değil mantık ve evrensel eksenlidir.

1|0
    0|0
  • farkım prensiplerim ... kendi kurallarımı kendim koyarım ben .. bana uyanları alırım ona göre yaşarım .. benzerlikler elbette olacaktır aynı havuzun insanlarıyız neticede burada doğduk büyüdük .. büyüyoruz .. ama sonuç olarak sürüye uyanlardan olmamaya çalışıyorum ..insan düşünen bir hayvandır Aristo iyi demiş... düşüncesi alınmışlar ya da bu yetiyi kullanmayanlar o zaman sürüden oluyor ..ben çok şükür öyle olmamaya çaba gösteriyorum en azından ..

0|0
    0|0
  • uyuyormuş gibi yapmaya çalışıyorum ama hep farklı kalıyorum

0|0
    0|0
  • Suruyu toplayan "kopek" bana daha uygun gibi :)

0|0
    0|0
  • sürüye uyarım.en gözde koyun ben olmalıyım.

0|0
    0|0
  • fuck the mahalle baskısı :(

0|0
    0|0
  • sıradanın önde gideniyim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...