Yaşadığınız ülkede nelerin ücretsiz olmasını isterdiniz?

Ne(ler) ücretsiz olmalı yaşadığınız ülke'de?

Ben şehit ailelerine ulaşımdan, her türlü gidere kadar bir çok şeyin ücretsiz olmasını isterdim..

Sokakta yaşayanlara belli bir limite kadar sürekliliği olan bir alışveriş imkanı isterdim..

Ağır hastalıklarla yaşamak zorunda olanlara bedava ilaç verilsin isterdim..

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• Elektrik ve su gibi ihtiyaçların ücretsiz olmasını,satın aldığımız ürünlerdeki vergilerin yarısını evsizler için bir yaşam alanı yapılması için harcanmasını ve seninde söylediğin gibi şehit ailelerine ulaşım,sağlık gibi alanlarda kolaylık sağlanmasını isterdim.Ülkemizde herşeyin var olduğu söylensede hep kağıt üstünde var bu yüzden durumu olmayan insanlara sağlık,gıda ve yaşamsal anlamda yardımın daha aktif olunması gerekiyor.Bugün sokaklarda hala tinerci çocuklar varsa evsizler varsa bankların üstünde veya bir sokak kenarın yaşıyan insanlar varsa birşeyler yolunda değil demektir çok şeylerin değişmesi gerekiyor ülkemizde özellikle insana ve insan hayatına değerin artması gerekiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• devlet tarafından engelli arkadaşlara verilmek üzere akülü tekerlekli sandalye bir nebze gülücük için..

link

3|2
    0|0
  • Otoparkın her zaman ücretsiz devlet hizmeti olması gerektiğini düşünmüşümdür.

Eğitimin ücretsiz değil en azından 1 lira olmasını isterim. Kendimce bir mantık. Ders kitapları. Bölümümde bir kitap 80 $ dı. Sonra fotokopiye laf ediyorlar.

Temel ihtiyaçların bedava olmasına karşıyım. Devlet kazanmadan ülke kalkınmaz.

1|0
    0|0
    • Tabi ki temel ihtiyaçların bedava olması söz konusu olamaz ancak öncelikli olanlara verilse bu hak daha güzel olur sanki..

• Herkesin yapabileceği bir iş vardır. İş imkanı oluşturulmalı. Yeni iş sektörleri açılabilmeli. Gelişmiş olmayla alakalı bir şey. Burda engelliler otobüse binemiyor, Hollanda'da engellilerin özel araç ve araç yolu var. Medeniyet, ekonomi bir sürü şeyle ilgili.

• Kesinlikle katılıyorum yazdıklarına ancak yine de sanki ayrıcalıklı olması hak olan bir kaç kesim olmalı.. Devlette kazanmalı tabi ama her devlette ayrıcalıklı kesim vardır..

• çocuğunun şehit olduğunu duyduktan sonra sinir krizine girip siyaseti eleştiren bir babaya hapis cezasını makül gören bir devletin bırakın şehit ailelerini, şehitlere dahi saygısı yoktur. devletin yaptığı hataları illa ki halk ödüyor. ama vergileri de halk ödüyor. şehit falan dediniz, gerildim yine.

bence boğaz köprülerinin ücretli olması kadar saçma bir şey yok. ilk yapıldıklarında, kendi maliyetini çıkardığında ücret alınmayacak deniliyordu ama hala da alınıyor. devlet nereden para kazanacağını şaşırmış.

1|0
    0|0
    • Gerilmemek eldemi düşüncesi yetiyor, ya onlar?.. Evet onu ben de anlamıyorum kesinlikle ücretsiz olmalı geçişlerde..

• Zorunluluklar bedava olabilir mesela su, yemek, barınak, hastahane yada dediğin gibi şehit polis yada asker ailelerinin her türli ihtiyacı, engellilerin hertürlü ihtiyacı etc. Ancak çoğu şeyin bedava olmasının bi kötü yanıda vardır israftır.Ve insan oğlu nankördür dahasını ister buda isyana sebep olur malesef . Ben sadece aciz yetim işsiz (devlet tarafından iş bulununcaya kadar geçen sürdeki işsiz) Vefat eden polis asker aileleri yakınlarına hertürlü ihtiyaçlarının sınırsız olması gerektiğini düşünüyorum . Çünkü onların vatanımızı koruma pahasına canlarını vermiş olmalarının yanında çok küçük bir bedel bu ..

1|0
    0|0
  • yasadigim ulkede zaten bircok sey bedava elektrik su ev telefonu ulasim.. zaten benzinde sudan ucuz ama insanlik cok pahali o kadar pahalliki karaborsa diyebilirim burda milyonda bir bulunan bisey keske saydiklarimin hepsi parayla olsaydida burdakiler adam olsaydi

2|0
    0|0
  • ben Allah' ın bedavaya verdiği hayatın hepsinin bedava olmasını isterdim. bıktım bu kapitalist sistemden.

1|0
    0|0
  • bir ülkenin en temel sorunlarından olan sağlık hizmetlerinin kesinlikle devlet tarafından ücretsiz karşılamasını isterdim ama sadece hayal artık çalışmayandan bile sigorta için para almanın yolunu buldular gss miş adı da

1|0
    0|0
  • öncelikle sağlık hizmetlerinin ücretsiz olmasını isterdim.herkesin eşit şartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanması gerekir.sağlığın değerinin para ile ölçülemeyeceğine inanıyorum,her kişi bu konuda aynı değerdedir.

1|0
    0|0
  • Hiç bir şeyin bedava olmasını istemezdimde şu devletin aldığı vergiler varya ahh ahh sadece onların mantığını açıklamalarını isterdim bu ne arkadaş nasıl bir mantıktır bu ödediğimiz vergilerin hakkı hesabı yok :S

1|0
    0|0
  • Dolmuş-elektrik-su-internet-tl{kontor}

1|0
    0|0
  • iyi kalbli insanlara hersey bedava olsun...kalbinde ama gercekten kötülük olanlar gebersin amq.

1|0
    0|0
  • Şu Ötv kaldırılsın benim başka derdim yok

1|0
    0|1
  • Ülkem de ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olan birşey varmı ki ?

0|0
    0|0
  • bira

weed

saglık

ulasım

genel ıhtıyaclar (elektrik su ve dogalgaz)

ve sınırsız ınternet

0|0
    1|0
  • Hani olacak madem toptan bi' bedavalaştıralım memleketi. Kimse hayır demez.

0|0
    0|0
    • Sence bunlar olsa kötümü olur ki?

• Senin söylediklerini baz alarak söylemedim. Madem ücretsizleştiriyoruz neden 5 yaşındaki yeğenim çokonata para versin. Herşeyi bedava yaptım. Böylece sağlık, eğitim, yeme-içme gibi harcamalarınızı düşünmenize gerek kalmadı. Bana dua etmelisiniz efenim :)

• Yok o kadar da olmasın ama, vur dedik öldürdün sen de :) Sadece şu dediklerim olsa birazcık daha güzel bir ülke'de yaşayabiliriz ama işte..

• böyle iyiydik.alışılmadık birşeyi istemeyiz

0|0
    0|0
  • ferdi bi cevap olacak internetin bedava olmasını isterdim

0|0
    0|0
  • Vallah, bizim almanyada, aylik herkesin kirasida ödeniyor 375 euro yiyecekte ödüyorlar, o yönen hic de sokakta kalan normalde olmamasi lazim. Ilaclarini dahi karsiliyorlar.

Ama bazi yerlerde tuvalete bile para aliyorlar 50 cent bak bu beles olabilirdir ^^

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bu saydiklarin benim yasadigim ülkede uygulaniyor :( ve bir cok sey daha

1|0
    0|0
    • Nerdesin canım sen?

• EU Kapsamında ki her ülke için geçerli bi durum söz konusu.

• Amin canım amin :( Batının bu yönlerini örnek almak lazım ama işte, işimize gelmiyor! Ancak umut ediyoruz napalım..

• eğitim için gerekli olan her şey

2|0
    0|0
Yükleniyor...