Kapat

Fitness Antrenörlü olmak istiyorum?

Yaz tatilinde kurs alıp prof fitness eğitmeni olmak istiyorum üni okuyorum ancak bu işi de yapmak istiyorum. Fitness, pilates, step aerobic gibi spor dallarına ilgim var. Sorum ne yapmak gerekiyor bunun için nerelere başvurmalıyım ne kadar süre kurs alınıyor ve şartları neler?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bir fitness salonuna girip çalışman gerekiyor. Part time falan da olur. Daha sonra spor, sporcu sağlığı, beslenme, spor anatomisi ve fizyolojisi üzerine bol bol kitap okuman gerekiyor ki bu kitaplar çalıştığın yerdeki diğer antrenörlerde bulunabilir onlardan ödünç alabilirsin. Daha sonra da antrenörlük seminerlerine katılman gerekiyor ki bunlar ücretlidir. 1. kademe, 2. kademe, 3. kademe falan diye çıkar ama bir kademede belli bir süre antrenörlük yapmadan , diğer bir kademenin seminerine katılamıyorsun. Yaklaşık 4 - 5 senede hatrı sayılır bir antrenör olabilirsin.

0|0
    0|0
    • Ben bu kitapları şimdiden okusam nasi olur peki faydası olurmu

• Peki çok teşekkür ederim. bir de evde karın kası çalışmak istiyorum hangi hareketlerle çıkartabilirim acaba? Hafif abartılı olmayan bisi istiyorum zaten. Boyum 1.60 kilom 50

• Crunch yapabilirsin. Çakı yapabilirsin. Tarif etmem yeterli olmaz şimdi buradan. Nasıl yapıldığını youtube dan izlersin.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 3

• Spor salonunda yapacaksanız antrenörlük belgeniz olması gerekiyor (arkadaşlarım Türkiye vücut Geliştrime ve Fitness Federasyonun dan almıştı başka yer veriyor mu bilmiyorum). Ama bazı kurumsal spor salonları belgeniz olsa bile sadece buna bakmıyor, spor akademilerinden mezun istiyorlar.

0|0
    0|0
  • 2 sne

0|0
    0|0
  • bende öğrencin olmak istiyom :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...