Günahının farkına varıp af dilersen....

Günahının farkına varıp aff dilersem bir sonuç verirmi? Din bilgisi olanlardan cevap bekliyorum. Alay etmeyin! Gereksiz cevaolar vermeyin.

Güncellemeler:
Yaptigim su. Anneannemle teyzemin ve teyzemin oglunun arasinda kizistiricilik yaptim. Aralarinda bi sorun vardi ben de yangina korukle gidip anneannemi doldurusa getirdim. Ama cok pismanim.

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kim bir kötü iş yaparsa, yapmamak üzere tövbe etsin. Ayrıca, kötü işi dengeleyecek iyi bir iş yapsın. Kötü işi gizli yaptıysan, iyiliği de gizli yap. Kötü işi açıktan yaptıysan iyiliği de açıktan yap. Sadaka ver. Tövbe et. allah affeder inşaallah. Tövbe kapısı ölüm anında azraili göreden dek açıktır. Ölüm anında perdeler gözünün öünden kalkıp gayb alemini görmeye başlayınca (aslında tam o anda hem bu dünya varlıklarını hem öbür dünya varlıklarını aynı anda görebilirsin) bu zaman tövbeler kabul edilmez. Tövbenin kabul şartı ise bir daha yapmamak üzere samimi ve içten yapmaktır. Eğer tövbeyi oyuncak gibi yani yap boz gibi kullanırsan bu olmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• melekler günaha girmez -- şeytanlar sevap işlemez -- insanoğlunda ise sevap ve günah olmak üzere iki özelliği vardır. biri diğerine üstün gelip huy haline geldiğinde ya hep iyi olur yada hep kötü insan olur. bu iki oluşumun ortasınd yaşayan çok sayıd ainsan vardır. yapıalan hatayı anlayıp tövbe etme isteğinin olması senin vicdanlı insan ve tövbe etmesini bilen iyi bir insan olacağını gösterir. günah ile ilgili ayetleri oku. mülümanlarla ilgili ayetlerde var diğen dine mensup olanlarda var.

0|0
    0|0
  • Emin ol affedilirsin.Ama gerçekten af dilersen ve doğru olanı yapmaya çalışıp elinden geldiğince aralarını iyi yapmaya da çalış...

0|0
    0|0
  • Öncelikle şunu belirtmek isterim. Tevbeler ve günahlar gizlidir. Günahını anlatıp insanları günaha şahit etmen bir günah daha kazanmana neden olur.

Soruna gelince, üzerindeki günah kul hakkıyla ilgili bir günahtır. Kişilerden helallik dilemekle beraber Allah'a tevbe etmen gerek.

0|0
    0|0
  • Tövbe edip

üzdüğün insanlardan helallik iste.

bir daha yapmazsan af olur inşallah.

hakkında hayırlısı olsun.

1|0
    0|0
  • Laf taşımak da oldukça büyük günahtır ki Bakara Suresi'nde bununla ilgli ayetler olduğunu da biliyorum. ÂL-İ İMRÂN Suresi 89: Ancak bundan sonra tövbe edip kendilerini düzeltenler müstesnadır. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

1|0
    0|0
  • kalben ve gönülden yapılan her dua ve tevbe kabul buyurulur anında kabul buyrulmaz ama. sen o günahı tekrar ömür boyu yapmamalısın.

0|0
    0|0
  • link

amenna ve saddakna ( 'iman ettik, inandık ve tasdik ettik' )

0|0
    0|0
  • yaptığın günahın farkına varman pişman olup tövbe etmen affedilmenın yarısıdır tabi zaten af dileyenide Allah; affeder anneanle teyzeoğlun içinde onlardan özür dilemen ve aralarını iyi etmek için çalısman ıyı olur diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Son nefesini verene kadar tövbe edersen günahın affedilir ama içten olacak tabi ki kul hakkı olmuyor kul hakkı ise hakkını yediğin kişiden helallik alırsan ancak olur. Ruh ayaktan çıkmaya başlar boğaza gelene kadar tövben kabul edilir.

0|0
    0|0
  • ne yaparsan yap aff dile yeter ama yıne aynı hatayı tekrar lama yeter

0|0
    0|0
  • Din bilgisi olmayanlar cevap veremez mi?

0|0
    0|0
  • YÜCE ALLAH her kulunu affeder yeterki sen af dilemesini bil.

0|0
    0|0
  • gıybet yaptın yani. büyük günahlardan.

0|0
    1|2
    • Eksiledim yangina korukle gitiigin için ! Kiz burda pismanligini dile getiriryor senin yazdigina bak ya !

• eksilemen umrumda olmadı beyza :) burada evcilik oynamıyoruz yorum yapıyoruz ve herkes istediği yorumu kendi düşünceleri ile yorumlamakta özgür. kaldı ki ben kendi düşüncelerim söylemedim. dinimiz öyle der. gıybet büyük günahtır der hatta hadis-i şeriflerde bilmem bilirmisin bu o kadar önemli değil kardeşinin çiğ etini yemek gibi bir günahtır der. tabi müslümanlığı herkes kendine göre yorumladığı için günümüzde böyle tepki vermen doğal. ortodokslar gibi.

Kızlar Ne Diyor 10

• bence itiraf etmelisin boyle bsy yaptgnı..ozaman bi sorun yok

0|0
    0|0
    • Zaten hepsinin haberi var. Laf tasimadimki herkesin karsisinda anneanne o sana boyle yapti sen neden onu aff ediyorsunki dedim. Ve kuzenimin kenarda soyledigi biseyi de ona ilettim. o daha da sinirlendi. ama bunnu yapmamda sebep anneannemi cok sevmemdi. Ona boyle bi saygisizlik yapmasi zoruma giti.

• orasınıda Allah bilir artık..

• bir daha yapmayacağına eminsen allah tüm tövbeleri kabul eder...allah eğer kullarım günah hiç işlemeseydi onları yok eder günaha girip tövbe eden insanlar yaratırdım demiş.

0|0
    0|0
  • Sen yeterki af dile ALLAHİN merhameti gunahin nekadar buyuk olursa olsun yinede gunahindan cok cok buyuktur

0|0
    0|0
  • Allah en büyük affedicidir.

Tövbe et ve af dile.

Tabii ki sonuç verecektir...

0|0
    0|0
  • bir daha yapmamak üzere o hatayı af dilersen olur...

0|1
    0|0
  • allah affedicidir. Tövbe et ve sözünde dur gerisi allaha kalmış.

0|0
    0|0
  • Helallik alman lazım hepsinden. Tövbe eden, hiç günah işlememiş gibidir.(Hadisi serif)

0|1
    0|0
  • Allah katında herşey affedilir yeterki sen pişmanlıkla tövbe et... Rabbim affedicidir

0|0
    0|0
  • biz nerden bilelim allah bilir

0|0
    0|0
  • Tövbe namazı

0|0
    0|0
    • nasil kilinir? yani simdi kusulsuzum. alinca kilarim. lutfen soyleyin.

• Yaz google amcana orda çıkar

• Nasıl kılınır

Tevbe namazı her zaman her yerde kılınabilir. Ancak duaların kabul olduğu vakitlerde, bilhassa mübarek zamanlarda ve mek�nlarda kılmak güzeldir. Normal namaz gibi kılınır. Fatiha’dan sonra belirli bir sureyi okuma şartı yoktur. Ama bilenler, dua, tevbe ve istiğfar ayetlerini okuyabilirler. En az iki rek�t kılınabileceği gibi, kişinin gönlünün rahatlayıp tatmin olduğu miktar kadar da kılınabilir. Önemli olan, günahtan dolayı mahzun olup, kırık bir kalp ve yaşlı bir gözle Allah’a sığ

Yükleniyor...