Arkadaşlıklarda eleştirinin sınırı ne olmalı?

Arkadaşlar, bu sefer de böyle bir soruyla karşınızdayım :)

Arkadaşlıklarda eleştirinin sınırı ne olmalı?

Nereden sonra sınırı aşıyor dersiniz?

Örnekleyerek anlatalım/paylaşalım lütfen.

Güncellemeler:
Şöyle bir ekleme yapayım soruma:

Eleştiri ve yargılamanın arasındaki ince çizgiyi nasıl ayırt edersiniz?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• kırıcı olmadan sadece arkadaşının iyiliği için hatasını anlayıp bir dha tekrarlamaması için eleştiri yapılmalı

1|0
    0|0
    • +1. Ama yermek, kötülemek amacıyla yapılana eleştiri değil yargılamak diyoruz değil mi? Bunun arasındaki farkı nasıl anlayacağız? Ya da anlatacağız?

• Haklısın... Teşekkürler.

• rica ederim en iyi cevap için teşekkür ederim ben de

Erkekler Ne Diyor 5

• saygısızlık sevgili veya arkadaş farketmez aşırı saygısızlık,laf sokmak,düşünmeden konuşmak,laf sokmak.kişiyi tahrik etmek.eleştiri yapıcı olacaksa onu da güzelce ifade etmek lazım.ifade yani uslub önemli. tamamen kafadan:örnek: a kişisi: aşkım naber? b kişisi.ufff pufff ya sen bölesin şölesin ,:a düzelir zamanla biraz sabret b:ya sen var ya bölesin arkadaşın gitmiş bunu yapmış zaten arakdaşların da uu uuu bik bik bıdı bıdı... sen ne yaptın amk senin ben a kişisi: bir ... git hehe

1|0
    0|0
  • Adamın yeteneklerini eleştiremeyiz. Çünkü yetenek Allah vergisidir . Ayrıca hakaret etmeden ve herkesin ortasında değilde yalnızken eleştirmek uygundur. Onun dışında uygun bir üslupla eleştirmek iyidir ve gerçek dostlar birbirlerini eleştirmelidir. Eleştiri kaldırmayan kişiden ben şahsen bir hayır beklemiyorum. Sürekli sen iyisin, sen hoşsun diye pohpohlanmaya alışmış kişilerden uzat durmak iyidir.

1|0
    0|0
  • sınır fazla aşılmamalı karşınadki veya sen üzlüyorsun örneğin dış görünüşle ilgiliyse(saç kıyafet)rahat bırak.. birde sen ne bakımdan soruyorsun?

1|0
    0|0
    • Davranış tabii ki, dış görünüş ile alakalı eleştiri yapmak kimsenin haddine değil.

• iyi bir dost nasıl eleştireceğini bilmeli.Akıllı biri ise dostunun art niyet gözetmediğini tahmin edebilmeli.

Arkadaşlıkları bilemem ama dostlukların en önemli meyvelerinden biridir eleştiri

1|0
    0|0
  • "İnsanların duydukları senin sesin, fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hakaret boyutuna ulaşmadığı sürece eleştiririm de eleştirilirim de.Sorun olmaz.Ama eleştiriye açık olmayan ve kendini mükemmel sananlara sinir oluyorum.Arkadaşım olamazlar.

1|0
    0|0
    • Peki, eleştiri adı altında yargılayan ama en ufak eleştiriyi kabul etmeyen insanlara ne dersin?

• Kendisi sınırsızca eleştiri yapıyor ama bana eleştiri hakkı tanımıyorsa adaletsizlik olduğunu düşünürüm.Konuşmaktan anlamıyorsa yolu açık olsun.

• yargılamak ve eleştirmek farklı şeyler onu bi anlamak lazım .düzgünce eleştirirsen sınırının olmasına gerek yok.

1|1
    0|0
Yükleniyor...