Hangisi yüzünden yargılanıyorsunuz ?

Yaptığınız mı yoksa yapmadığınız şeyler yüzünden mi yargılanıyorsunuz ? Sergilediğiniz davranışlardan dolayı mı olumsuz eleştiri alıyorsunuz daha çok yoksa yapmadığınız ama çevrenizin/ailenizin/arkadaşlarınızın/sevgilinizin yapmanızı beklediği ama yapmadığınız davranışlardan dolayı mı ?

0|0
31

En İyi Kız Görüşü

• bir insan sade ve sadece etiketlerinden dolayı yani toplumun biçtiği kıyafetin bolluğu ve darlığından dolayı yargılanıyor ülkemde...

0|1
    0|1
    • Yani insanın hal ve hareketleri, yaşadığı ve yaşayacağı sınırlar toplumun biçtiği bu değerlere göre mi şekillenir ?

• Bunların hiç birinin önemi yoktur. Emin olun vakarla yola devam edersek kimin ne dediği hiç önemli değil. Çünkü amacımız insanları değil, Rabbimizi razı kılmaktır.

• Taş gediğine oturdu sağolun

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• duruma göre değişiyor..genelde tepkisiz kalmayı severim..bu duurmlarda yapmadığım şeyler için..ama haksızlığa da dayanamıyorum..bu seferde yaptıklarım için yargılanırım ama çok kimse değil,kendini değerli sanan bir kaç kişi tarafından:) yoksa yapıp yapmadığım şeyler için kimsenin beni yargılama lüksü olamaz...

0|1
    0|0
  • yaptığım şeyden yargılanınca onun yerine yapmam gereken diğer şeyi yapmadığım içinde yargılanmış oluyorum, her ikisi içinde.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hedef tahtasına oturtulmuş masumların bulunduğu bir ülkede insanların yaptıkları yüzünden yargılanacaklarını beklemiyorum. Zİna yapmazsan yargılanırsın, "Ne biçim insansın zevksizin tekisin " derler. Sosyal ortamlarda belden aşağı muhabbetlere girmeyi kabul etmediğin zaman " Kendini aşamamışsın " deyip yargılarlar. Bu ve bunun gibi nice insani kriterlerin olması gerektiği halde kendinde barındıranlar yargılanır.

1|1
    0|0
    • Teşekkürler yorumun için katılmamak elde değil

• Çok sevdiğim bir söz vardır " Hakkın hatırı �li'dir. Hiç bir hatıra feda edilmez. İster karşımda en zalim kumandan, isterse en cebbar cellat olsun. Hakkı haykırır yüzüne karşı söylemekten çekinmem"

Maalesef toplumun gerçeği bu olsa da gerçekleri söylemeye ve savunmaya devam edeceğiz inşaAllah

• İnşallah

Yükleniyor...