Topluma faydalı bir insan mısınız?

Yoksa kaşık düşmanı bir asalık mısınız? İş veya okul olarak değil, bir çıkar gözetmeksizin insalığa fayda adına yaptığınız bir icaatınız var mı? Maddi bir çıkar gözetmeden sırf vicdan ve insalık için?

Güncellemeler:
Sorumu çok arkdaş yanlış yorumlamış. Ben yardımsever misiniz veya bağış yapar mısınız demedim. Tabiki bunlarda faydalı ve gerekli ve güzel davranışlar. Siz ölüp gittikten sonra arkanızda ne bırakacaksınız? Binlerce yıllık insanlık tarihinde 1 birey olarak, az veya çok insanlığa katkı sağlayacak bir düşünceniz var veya icraatınız var mı?

0|0
13|14

En İyi Kız Görüşü

• Hayatımdaki her değer verdiğim insana yardımcı olurum.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demem.Kimin haksızlığa uğradığını görsem savunurum.Dünyayı değiştirecek iyilikler yapamamış olsam da her yardıma ihtiyacı olana elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.Duyarsız kalamam.Çoğu iyi insana göre yaptıklarım az belki ama şimdilik bu şekilde devam ediyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Bol bol ağaç diktim..kimisi meyva veriyor bol bol toplar dağıtırz..kimisi çamlık alanlar arasında kaynıcekk orman olucek.. ..ölünce ağaçlarım yaşicek..dilerim kesmesler..:)

0|1
    0|0
    • ne güzel

• :)gerçektende öyle köyümdeyim şuan,sulamak yorucu ama keyifli:)sende dik saksıda bile olsa: güzel oluyor..neyse kal sağlıckla

• Engellilerle dayanısmadayım. zihinsel engellilerin oldugu bi okul var cok fakirler her ay kucuk hediyeler alıp ay sonu onlara götürüyoruz ya da herkes elinden geldigi kadar maddi destek saglıyo.

0|2
    1|0
    • tebrik ettim imrendim +1

• tesekkür ederim. aslında zor bisey degil onlara yardımcı olmak siz de yapabilirsiniz zaten yüzlerindeki sevinci gördükten sonra vazgecemiyosunuz onlara yardımcı olmaktan

• Doğal çevre için evet. link

0|0
    0|0
  • iyilik denince akla ben gelirim ailede sülalede :)

detaylari yazmiyayim sevabi gider ;)

0|1
    0|0
  • vatana millete gibimi?

0|0
    0|0
    • vatan millet hatta Sakarya. Ya da insanlık... Tabiata, hayvanlara veya öteki insanlara veya tarihe katkı:D

• vatana millete değilde kalanları evet

• Topluma faydalı bir insan mıyım bilmem ama iyi bir insanım onu biliyorum.Kendimden başka herkese hayrım dokunmuştur.Saygılar ;)

0|0
    0|0
  • elimden geldiği kadar olmaya çalışıyorum..yaptığım icraatler bende kalsın=/

0|0
    0|0
  • yaptıysam da buraya yazınca bir mahiyeti kalmıyor :/

0|0
    0|0
  • bılmıyrm onu topluma sormak lazım :)

0|0
    0|0
    • Toplumdan cevap geldi: Seni tanımıyorlarmış

• hayr bn bır balıgım bncıl de degılım ayrıca saka olsun dıe dedımm hıhhh

• şaka olduğu belli zaten ben de aynı bağlamda tepki vermiştim ama çıtır kırıldın:)

• CYDD atolyesinde 5 yılı askın suredir gonullu ogretmenlik yapıyorum.

0|0
    0|0
    • :)) branşın ne

• zevk almadan, bos seylere de zaman ve emek harcıyorum fakat her emek harcadıgın da zaman kaybettiginde vefalı olamazsın

• tabiki. ama senin ki öyle

• lafa gelince fena edersiniz ,icraata gelince pamuk şekersiniz:))

buradan pamauk şeker olmak kolay tabi.. gebede örnek vereyim..

öğrencileri neden se başka bir severim,bana da hep öğrenci denk gelir,işimiz gereği..

ihtiyacı olupta,alamadığı birşey gözlemler isem,ona hediye ederim..

en güzel mükafatı ise,o anki şaşkın ve mutlu oluşları diyebilirim..

0|1
    0|0
  • kendim dışında herkese hayrım var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Benim ki insanlıktan değil, psikolojik bozukluktan aslında ama.. toplumda sorun teşkil ettiğini gördüğüm şeyler hakkında vakit bulduğum zamanlarda detaylı araştırmalar yapıp, ucunda hangi kurumların işleyişindeki bozukluğun olduğunu ve "çözümün ne olabileceğini" detaylı bir biçimde projelendirip hukuki dökümanlarıyla da beraber ilgili kurum ve kişilere ulaştırmaya çalışıyorum.

Bu deliliğe üni. yıllarımın başında başladım tabi o zaman şuan ki imkanlara sahip değildik.Bazı insanlar (yöneticiler,siyasiler) ulaşılmazdı..Şimdi ise bir çoğu bir e-mail kadar yakınken ben zekiyim diye parçalanıp kendi etrafında dönmektense "kaale alsalar da almasalar da" başkalarının düşünüp yapması gerekenleri onlara adım dahi geçmeden sunmaya çalışıyorum.."yeter ki yapsınlar".."yeter ki birilerinin bir ihtiyacını görsün"

2|1
    0|0
  • Burda bulunmamın tek amacı bu! Bazı yerlerde buna benzer şeyler yapıyorum...

0|1
    0|0
  • Evet.cocuklarımıda ona gore yetistiriyorum

1|1
    0|0
  • İyilikle övünüyorsan ona iyilik denmez. Gizli saklı iyidir. Artistliğe gerek yok.

1|1
    0|0
  • külliyen zararım diyen biri yokmuş hiç nerde onlar ya :)

0|1
    0|0
  • manevi faydalarım vardır ufak tefek ama diyorum ya ufak tefek fayda sayılmaz bile kendime bile faydam yok ki

0|0
    0|0
  • Topluma yararlı olduğum kadar, zararlarım olduğunuda düşünüyorum, ortası diyelim.

0|0
    0|0
  • Gerçekçi olucam. Hayattan zevk almaya bakıyorum, doğaya bir zararım yok belki ama yararım da olmadı hiç su ana kadar. Tüccar kafalı biriyim kendi parama bakarım. Egitimci olma şansım da var akademisyen olarak ama kullanmayacagım bu secenegi, cunku dedigim gibi toplumun gelişmesinden once kendimi maddi olarak geliştirmeyi planlıyorum, belki ilerde zengin olursam toplum hayrına yapabilecegim şeyler olabilir.

0|0
    0|0
    • hmm en azından dürüstsün. Sana bir kitap öneriyorum "Genç Bir İş Adamına" 1 ve 2 versiyonları var. Yazarı Emre bilmem ne. Okumalısın. Seni anlatıyor. Ve sonunda diyor ki "Yastığa başlarına koyunca, vicdanlarını rahatlatmak için, şu kadar adam çalıştıyorum, şu kadar kaçırsam da şu akdar vergi veriyorum" vb diye kendilerini kandırırlar. Tipik protestan ahlak.

• sürekli olarak hayat kurtarıyorum, bazen de başarısız oluyorum. bunu mesleğimi ön plana çıkarmak için söylemiyorum, sadece bir insanı ayrılmak üzereyken tekrar hayata döndürmek bambaşka bir duygu.

0|0
    0|0
  • İyiye iyi kötüye kötü düşüncesine yönlenmişim zamanla.. İyi var kötü var adamına göre muamele.. Esas fikir bu olacak ise herkese değil bazı kesime yararlı denilebilir.. "Yada bu kendine çalışır" tanımlaması da olabilir uyar..

0|0
    0|0
  • çıkar için benle konusan işyerime gelen insanlarla muhattap olmuyorum hepsi bu. kendi halimdeyim, insan olanlara elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışmışımdır.

0|0
    0|0
  • Faydadan başka bi b*ka yaramıyorum sıf insanlar için gönderilmişim Dünyaya

0|0
    0|0
  • evet, sosyal sorumluluk projeleri var. Ayrıntılı bilgi için gençlik merkezleri

0|0
    0|0
  • var

0|0
    0|0
Yükleniyor...