Tesettürlü kardeşlerim sıkıntı yaşadınız mı?

Arkadaşlar ben tesettüre yeni girdim ve özellikle tesettürlü bayan arkadaşlarımdan cevap bekliyorum, kamuda ya da özelde ya da okulda, hayatınızın herhangi bir alanında çok sıkıntıyla karşılaştınız mı? yani staja başınızın kapalı alınmadığı ya da işte vs. oldu mu?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• senin o tesettüre girmene neden onlan imanına kurban olayım...sen ki inancın gereği bunu yapmışsın ayakları öpülecek kadınsın emin ol. rabbim her daim yar ve yardımcın olun,elbetteki ilk günler sıkıntı çekeceksin ama unutmaki şiddetli fırtınalar yüksek dağlarda kopar ve fırtınanın ardından güneş açar:)

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Tesettür karşıtları: solcular , bazı kemalistler, kişilik parçalanması yaşayan ve ideallerini dejenere eden ülkücülerden küçük bir azınlık, ateist olmadığı halde kendisini ateist zanneden müslüman düşmanları (din düşmanı değiller, diğer dinlere hoşgörülü ama islama düşman), bazı cahil aleviler... Tabiki sıkıntı yaşayabilirsin ama şimdiki durum 10 yıl öncekine göre daha iyi. Önceden tesettürlüler vebalı muamelesi görülüyordu. Şimdi ise islamcılara kambur (çünkü kendileri de hazmademiyor); laik kesime ise kin beslenen ve zamanı geldiğinde kesilecek kurban:)

Ama şahsiyetli ve karakterli insanlar asla bu tür sivrisineklerin vızıltısıdan rahatsız olmaz. Doğru bildiği yolda dosdoğru yürüyen ve çevresel uydurma hazımsızlıklara asla boyun eğmeyen insanlar başarılı olur ve hayatının bir anlamı olur. Ama buna rağmen tesettürlülerin de rahat yaşayacağı lokal iş ve okul ve staj yerleri de vardır.

2|1
    1|1
    • teşekkür ederim. o lokal iş ve staj yerleri umarım cemaate ait değildir?

• haha güzelmiş. yardımcı olursan çok memnun olurum :)

• gel yamacıma

• İyi yapmışsın girmekle, torpil, çıkar, sömürü, adam kayırma ne ararsan cemaatinizde. Korkma hiç bişi olmaz sende sebeplenirsin..:)

2|1
    3|3
    • her kapalı olan cemaat mi oluyor? evet saydıklarının hepsi var o cemaatte.ama kız kapandı diye "cemaatinizde" tabirini kullanman yanlış.

• nevrotik >> yorum nick uyumu. ;) anlamına bakmanızı tavsiye ederim bilmeyenler için.

• cemaatçi değilim. hatta karşıyım cemaate. lütfen önyargıyla yaklaşıp kendine güldürtme beni.

• Tesettüre giren kadın takdir edilirken, çıkan kadın hayıflanır.. Kim daha saygılı karşı sosyal yapıya?

1|0
    1|0
  • Kurumdan kuruma değişir bazı kurumlarda hiç şansın yok.

0|0
    0|0
  • kimsa kimsenin saçına bakmıyor

0|0
    0|0
  • Yabancı kurumsal firmalar tesettürlü kadınları çalıştırmıyor genelde.

0|0
    0|0
    • Türk'e ait bulabilecek miyiz vatanda? sattılar memleketi resmen..

• Türkler de çalıştırmıyor ki.Kurumsal firmalar tesettüre karşılar.

• o eskıdendı sımdı tesetturlu tercıh sebebi

0|0
    0|0
    • neden tercih sebebi?

• cunki insanlar dini kendilerine değilde kendilerini dine uydurmaları gerektıgını yavaş yavaş anladı o yuzden

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben meslek lisesi son sınıftayken yaz stajı için bir ilaç firmasıyla konuşmuştum. Sesimi kibar bulmuş olacak ki fabrikanın müdüresi beni staj için kabul ettiklerini ve işlemler için görüşmeye davet etti. Gittiğimde ise bana dalga geçer gibi bakıp gülümseyerek stajyer ihtiyaçlarının olmadığını söyledi. Tabii ben sebebini anladığım için üstelemedim. Başka bir yerde staj yaptım. Üniversite sınavına başım kapalı girmiştim. Ama o zamanlar okula baş kapalı alınmadığı için üniversiteye gitmedim. Fakat şimdi serbest diye biliyorum(üniversitede)

0|0
    0|0
    • üniversitemde bir sıkıntı yok zaten. sıkıntı staj ve iş için soruyorum.

• Cemaat yerlerine gidersen sorun olmaz.Benim başı örtülü arkadaşlarım genelde cemaatin olduğu hastaneleri , okulları tercih ediyor.

0|0
    0|0
    • cemaaatten olabildiğince uzağım. ilişkim yok, olmasın da inşallah

• Onlar öyle tercih ediyor..Bence sorun olacağını sanmıyorum, sorun eden bozuktur zaten.

• :))

• İlk olarak söylcegim Atatürkçüysen sonuna kadar sana saygım var. ama Atatürk düşmanı ve akp'liysen cok zorlanmazsın zaten ki durum buysa da yazıklar olsun derim.

0|0
    1|0
    • Atatürk'ün devrimlerinin çoğuna saygım var. benim en basitinden şurada bu soruyu sormak için şu interneti kullanmam bile onun sayesinde. kendime özel bir şeylerin olması bile onun sayesinde. ikinci meseleye gelirsek hayır akpci değilim. hatta karşıyım. hiç bir manada düşüncelerini desteklemiyorum. bana tek faydası tesettürle okullara girmek oldu gerisi boş iş. üçüncüsü ilginç gelebilir ama sosyal demokrasiye yakın bir çizgim var :)

• Türkiye'de 1 tane bile Atatürkçü yok. Onların çoğu aslında ya sosyalist ya da alevidir. Atatürkçülük diye bir şeyi kullanan başka bir grup var.

• aleviliğin bu şekilde bir siyasi görüş olarak nüksettirilmesi beni deli ediyor

• ıyıce kapan kapan carsafa falan bürün aman haa saçının teli gözükmesin dikkat et namahrem!

1|0
    2|3
    • kadınların kapanmasından amacın ne olduğu yada neden kapandıkları konusunda fikiniz biliginiz varmı acaba?yada tersinden soralım kadın kendini neden teşhir etme ihtiyacı hisseder açılıp saçılarak diğer tabiler kasaptaki et reyonuna bakar gibi kendine baktırarak?

• arkadaşım sen benim nasıl kapandığımı görmemişsin, ne giydiğimi görmemişsin benle oturup iki laf etmemişsin bu nasıl bir önyargıdır anlamadım. ben en azından kendi şahsıma diyorum başımı imanım için kapattım, ama sen zihnini sarmış sarmalamışsın ve gözünde at gözlüğü yok onu da sarmışsın. şuursuzlaşmışsın. Allah yardım etsin.

• sen de iice aç. dibini görelim.

• eskı sevgılımın aılesı acık ıstemedıler benı terkettı=)

0|1
    1|0
    • yuhh yani ne diyim ki :)

• Sevgilimin ailesi açık

Bu nedenle beni istemediler. Virgül koysaydım anlasılırdı.

• haltetmişler

• tesettürlü değilim ama yaşıyorlar fakat eskisi akdar değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...