Türkiye'de her 4 kadından 3ünün başörtülü olmasına tepkiniz ne?

Türkiyede her 4 kadından 3ünün başörtülü olmasına tepkiniz ne?

Güncellemeler:
ben bi Türkiye vatandaşı deyilim ne de Tükiyeli. Azerbaycanlıyım ve 2ci bi İran mı konşumuz oliyo hem de aynı ırkdan soydan olduğumuz kardeş ülke. Her kes takmasında özgür tabi ki ama Türk ırkına Araplaşmak yakışmıyot. Müslüman olmak kapanmakla ölçülmez.

0|0
1920

En İyi Erkek Görüşü

• herkes inancında özgürdür, ama başörtü din üzerinden çıkar yapanlara illet oluyorum, aldıkları nefes haramdır, ölümleri bile helaldir onların, bide şu varki kadınında kızında erkeğinde

şimdi onlar tesettürlü kapalı adam namaz kılıyor vs işte, açık kızları, namaz kılmıyan adamı , öyle bi yadırgar öyle ön yargılı davranırki bazıları, sanki annesini kızını kendisini becermişsin gibi seni hor görür, yaşamak haram onlara,

kız kapalıdır, işini gücünü bırakır gider baş açık arkadaşlarına peygamber torunu kesilir öyle yapmayın böyle haram şu şöyledir, ey embesil sen bunu usulunca anlattta insanlar sana saygı duysun itibar göstersin, namusuz gibi önüne gelen erkekle yatmış gibi davranır, sonra akşam karanlık çökünce ev boş olunca yemediği nane kalmaz, nasıl olsa karanlık

erkeklerdede var tabi, adam dersin din için kendini adamış yollara düşmüş, öyle küçük görürki insanları, namaz kılmıyorsan selamını alamz yada insan yerine koymaz, ama gider zengin godomanlara yağcılık yapar, eee sorsana sen bu parayı nasıl kazandın helalmı harammı diye.? ama yemez dimi maçan yemez işte orda parası var diye itibar gösterirsin böyle putperest pzevenklerde var, faiz, içki, zinada yaparlar, ama işte kılıf çok ya, KURBAN OLDUĞUM RABBİM böyle insanları din üzerinden kendine saygınlık itibar kazandırma peşinde olanları sen gör sen bilirsin onları sana havale ediyorum.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 19

• tepkim yokk insanlar özgürdür isteyen dünyada yanar isteyen cehennemde

2|2
    1|0
  • başını örtmek marifet değilki,isterse kıçını açsın ama efendi olsun..

herkezin kendi başı:) ister açsın ister örtsün..:)

1|0
    0|0
  • baane.

1|6
    0|0
    • inanc ile ilgili bir konuda ilk defa bukadar arti aldim, şu an cok duygulandim ):

• Herkes inancı doğrultusunda "mantık çerçevesinde" istediği gibi yaşar. Ne ben onları ilgilendiririm ne de onlar beni. Başını kapatıp sürekli başkaları hakkında konuşan insanlara da cevap veririm ama söz hakkı doğar çünkü

0|0
    0|0
  • tercih meselesi.

0|1
    0|0
  • Tepkim yok..Olabilir..

1|1
    0|0
  • Belli bir tepki mi olmalıydı? Sonuçta nüfusunun %90 ı Müslüman olan bir ülkede bu soruyu sorman biraz abes kaçtı.

1|0
    0|0
  • Niye benim tanıdıklarımın 4 te 1 i başörtülü? Yoksa ben Türkiyede yaşamıyor muyum?

0|0
    0|0
  • sanane

0|2
    0|0
  • Tepkim olmaz ÖVGÜM olur ;)

0|1
    0|0
  • bence kadınlar başı açık ,başı kapalı diye sınıflandırılmamalı bu ülkede..

ya hepimiz başı açık olalım ya da hepimiz kapalı..

0|0
    0|0
  • Herkesin inancı kendine iyi ya da kötü bi tepkim olmaz.

0|1
    0|0
  • Niye tepkim olsunn, bravo onlara eger ki hakkıyla kapandılarsa ve öyle yaşıyolarsa..

0|1
    0|0
  • Tepki mi göstermek gerekiyor?

0|1
    0|0
  • karışmam ama işin içinde başka şeyler varsa karışırım

0|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • bizim tepkimiz gereksiz olur.en fazla düşüncelerimizi paylaşırız.o da siklenirmi bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Kardeşim Türklük ile dinin alakası ne anlayamadım? Sen bak kendi ülkene sana ne bizden?

0|0
    1|1
    • yazık çok yazıkl arap olmuşsunuz hepiniz. senin ülken bana komşu ise beni çok ilgilendirir

• Çk guzel Azeri bir insana senin canından bir parçaya sen git kendi ülkene bak demek.100000 sevap daha hanene yazıldı

• Sana ne benim günahlarımdan sevaplarımdan? sen bak kendi çorbana.

• isteyen istediğini giyer takar yada takmaz ne tepkimiz oalbilrki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• imamın ordusu heryerde :/

1|1
    0|0
  • Biz Türkler arap kıyafetleri giyersek dersin ki o zaman araplaşmak yakışmıyor, o zaman sana hak veririm. Ama burada arap kültürünü örnek almak yok ki, sadece inandığı dinin gereği başını örten insanlarımız var. Bu da araplaşmak demek değildir.

0|0
    0|0
  • Ayrımcılık yapıyorsun. Tepkiniz ne demek!? Tepkili olmak zorunda mıyız? 'Ne düşünüyorsunuz' de bari.

Hem nerden çıktı Türkiye'de her 4 kadından 3'ünün başörtülü olduğu? Kaynak nedir?

Ayrıca çok mu meraklısın kadınların saçını görmeye?

0|0
    0|0
  • Dua edelim de o dörtte birlik kesim de kapansın :(

link

4|0
    0|2
  • fikir özgürlüğü diyorum, olmayışı yani.

4|1
    0|0
  • Gerçekçi bir istatistik değil.

0|0
    0|0
  • Ne tepkisi soruya bak bizene, birde tepkimi vermemiz lazım.

0|0
    0|0
  • bizene isteyen örtünür isteyen açılır tepkim örtünen veya açılanları eleştirenleredir

0|0
    0|0
  • Provakasyon sorusu.Bu gece konumuz türban

2|1
    0|0
  • her zamanki gibi türkiye nereye gidiyor demekten alıkoyamıyorum kendimi :(

1|0
    0|0
  • ohaa, o kadr yoktur la 4/1 i bile yoktur. yeni nesil açık,

0|0
    0|0
  • sorunuda al git ..

1|1
    0|0
  • Ota boka tepki göstermekte ki amaç ne?

Banane ki, isterlerse çıplak gezsinler beni ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • tepkim olumlu. ne güzel işte.

fakat örtünmenin üslubu, maksadı da sorulmalı diyeceğim ama burada tartışmasını bilmeyen o kadar insan var ki, düşünceden öte şahsiyete dem vuruyorlar...

0|0
    2|0
  • tepkımız olsada ne değışıcek kı

0|0
    0|0
  • banane ben dikkat etmiyorum kapalı mı açık mı bir insan diye

0|0
    0|0
  • Başörtü gecesi bu gece galiba

0|0
    0|0
  • Son gördüğüm 100 insandan biri bile başörtülü değildi?Eeee bu nasıl hesap? :S

0|0
    0|0
  • O kadar çok mu lan

1|1
    1|1
Yükleniyor...