Kapat

Kedimi neşelendirmek için neler yapabilirim?

Yazlıkta kalan kedim birkaç gün önce kaçıp sokağa çıkmış ve sokakta çocukların saldırısına uğramış,kuzenim zor kurtarmış ellerinde fakat biraz geç kalmış...kedimin ayağı topallıyor,veteriner ayağının incindiğini ve iki haftaya kadar düzeleceğini söyledi...kedim ise o günden beri mutsuz sanırım sakat kaldığını düşünüyor.yemek yemiyor yerse de azıcık yiyor,oyun oynamıyor koltuğa sindi,çok üzgün görünüyor...

kedimi neşelendirmek için neler yapabilirim?

-en sevdiği mamadan aldım neredeyse hiç yemedi...

-oyuncak fare aldım,patisini bile kaldırmadı...

-kucağıma alıyorum başını kaldırmıyor gözleri hep yerde...

bunlar dışında tavsiyesi olanlar,daha önce böyle bir olay yaşadınız mı?kedi mi eski neşeli haline getirmek için neler yapabilirim?

dalga geçmezseniz sevinirim çünkü bu konu da çok hassasım...

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• Kedin korkmuş ve sanırım sen kurtarmadığın için sana da küsmüş.Taramayı dene.Tabi seviyorsa.Ttaranmayı seven bir kedi için çok önemli bir rahatlama tekniğidir.Sürekli çevresinde dur sev oyna ve konuş.Güzel şeyler söyle ona annem sen ne güzel bir kedisin sen ne kadar tatlısın de ses tonunun yumuşaklığından dolayı rahatlayabilir.Ayağı incindiği için de tedirgin olabilir.Sonuçta rahat hareket edemiyor.Konuşarak,başını gövdesini severek onu önemsediğinin farkına vardır.Ama ayağını elleme acıyordur ve dokunduğun zaman rahatsızlık duyar.

1|0
    0|0
    • taramayı deneyeceğim teşekkür ederim :))

• Sevindim.Geçirdikleri operasyon ya da veteriner kontrollerinden sonra böyle oluyorlar.Kedim kısırlaştırdıktan sonra 1 ay yemek yememiş sürekli bizden kaçmıştı.Yaşadıkları kötü şeylerden sonra hayatlarını devam ettiremeyecek sanıyorlar kendilerini.Biz tarayarak sevgimizi onu bırakmayacağımızı belli ederek bunların üstesinden geldik.Umarım tekrar böyle bir sorun yaşamazsınız.

• umarım yaşamayız,tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 13

• Arkadaş lazım hayvana =(8 Benim bugsy yi gözümü kırpmadan gönderebilirim istersen =))9

1|0
    0|0
  • Hayvanı kendi haline bırak

sıkmaya gelmez huzursuz olurlar böyle zamanlar da.

1|0
    0|0
  • garfıeld sendromu:(

1|0
    0|0
  • Kendi haline bırak hayvanı,bizim burdaki köpeklerimde çoluk çocuk özellikle cami cemaati tarafından çok taşlanıyo,gözleri burunları kanıyo dişleri kırılıyo. 1 2 hafta hayvanın hiç tadı olmuyo,uyuz gibi yatıyo sonradan yavaştan açıldığını hissettiğin an hayvana şefkat göster.Oyun değil sevgini hissettir.Snradan zaten kendisi oyun istiyo

0|0
    0|0
  • yalnız bırak.ve ona en yakın zamanda iyileşceğini söyle.dışarı çıkmasına izin verme.dışardan koşup eğlenen kedileri görürse üzülebilir.

1|0
    0|0
  • zavallı kediş... birkaç gün geçsin bırak evde balkonda istediği gibi dolaşsın (kaçamayacaksa tabii). kediler de yas tutuyor, bunalıma girebiliyor. bekle ve bol bol sev:)

0|0
    0|0
  • hayvanın canı yanarken neşelenmemesi gayet normal bir şey değilmi?

1|0
    0|0
    • hep üzgün mü kalsın?bunalıma girdi resmen :(

• acısı dinince eski neşesini geri kazanır. sende boş yere bunalıma girme düzelir.

• bırak kendi neşesinini kendi yakalar zamanla

1|0
    0|0
  • mart ayını bekle ve sokağa sal neşelenir kedişin

0|0
    1|0
  • El oyunları yap kedine ben kedilerle çok oynardım. Kediyi sırt üstü yere yatırırdım, karnını gıdıklıyor gibi yapardım o elimi yakalamaya çalışınca elimi kaçırırdım. Çok hoşuna giderdi. Yalnız hırs yaparsa eline biraz tırnağını ve dişini geçirebilir. Öyle yaptığında sen elini hareket ettirme. Ben acıtınca elimi hareket ettirmezdim kedi de acıttığını anlar elimi yalamaya başlardı.

0|0
    0|0
  • yüksek bi yerden aşağı at. bungee jumping hissi yaratıyor kedilerde ve mutluluk veriyor.

0|0
    3|0
    • dalga geçiyorsun herhalde ve bu hiç hoş değil...ayağı incinmiş topallıyor diyorum...

• ilgi göster. yüm yumağı at önüne. top at kucuklerden oynasın drsun.

0|0
    0|0
  • resmen kediyi kıskandım lem

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 9

• Kıyamam ben mutıme yaa :(( Arkadas bulsan ona belkı daha kolay atlatır mutım nesesı yerıne gelebılır :) ortam degsıklıgı yapma sakın zaten su an korkmus vazıyette bır yerde yenı ortama adapte olmak için ugrasmasın mutım :( .. Rahatlatcı muzıkler dınletmeyı denedın mı hıc belkı faydası olur ? Cok da zorlama ama mutım yaa :(( Çok çok gecmıs olsun yaa hemencecık duzelsın :(

1|0
    0|0
    • saol merim umarım hemencecik düzelir :) rahatlatıcı müzikler iyi fikir olabilir.yazlıkta kalıyor şuan zaten,eve getirmem hem çok sıkılıyor hem de dediğin gibi ortam değişikliği kötü olabilir

• rıca ederım mutım ne demek :))

• Korkmus o sokaktaki cocuklardan. Ne bicim aileler var cocuklarina hayvan sevgisini ogretmeyen...

Sen o tepki gostermese de ilgi goster, sevildigini bilsin. Parmaginla oyunlar yapabilirsin, annemin kedileri parmak oyunlarini cok severler mesela. Kedine de cok gecmis olsun, umarim hizlica iyilesir=).

1|0
    0|0
  • Kedinin durumuna çok üzüldüm...

link

Bu sayfayı inceler misin..Başka belirtiler de aynıysa bir uzmana götürmeni tavsiye edebilirim..://Umuyorum Kitsa (adı Kitsa'ydı değil mi) iyileşir hemen...

1|0
    0|1
    • evet adı kitsa :) link için çok teşekkür ederim inceleyeceğim :)

• Hırpalanmış minik kedicik zaman gerekli iyileşmesi için.

1|0
    0|0
  • oyy kıyamam ya o depresyonda şimdi sanırım iyileşene kadar kalır böyle.

1|0
    0|0
  • Şimdi sokakta saldırıya uğramış ya travma geçirmiştir. Sen ilgini eksik etme birkaç güne kadar geçer. Sakat kaldığını düşünüp üzülmüyordur o merak etme. Çok geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • kediler çok hassas hayvanlar benim kedilerimden bir tanesinde de olmuştu zamanla atlatır tramva yaşamış ilgilini bıkmadan göster atlatıyorlar

1|0
    0|0
  • Arkadaşlar merhaba! Benim kedim2-3 aylık iken büyük bir hastalığa kapıldı. Hastalığı üst solunum yolları enfeksiyonu verildi veterinere gittik ilaç veriyorduk fakat gözleride çok kötü olmuştu. Virüs kapmış. Biz hem antibiyotik hemde damla vermiştik. Günde 8 kere damla 2kere antibiyotik. Hayvan bizden kaçar oldu. şu an 5-6 aylık. Bana bakıp miyavlıyor. Elime alıp sevemiyorum kaçıyor. İlaçlardan korktuğu için olsa gerek. Zavallım geçen üstüne vazo düşmüş tamamen bizden soğudu topallıyor kedim neşeli olsun diye bin takla atıyorum hafta sonu gözü tamamen iyileşsin diye küçük bir operasyon yapacaklar tam bıkmak hayattan. Bende böyle yaptığı için ağlıyorum lütfen siz bana kedim nasıl neşeli olur? Diye tavsiyeler verebilir isiniz? Lütfen

0|0
    0|0
  • Bana getir yeter kuzum:))

0|0
    0|0
Yükleniyor...