Ülkemizde neden spor gelişmiş değil? Hangi spor dalıyla ünlenmek isterdiniz?

Mesela ben voleybolcu olmayi cok isterdim ama kismet olmadi siz ney isterdiniz?

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• Spor bir kültür işidir. Spordan anlamıyoruz. Spor aklı ve karakteristiği içimizde oluşmamış. Biz sporu sadece başarıyla odaklıyoruz. Halbuki spor bir yaşam şeklidir. Yabancı memleketlerde insanlar düzenli spor yaparlar. Amaç bedeni, ruhu ve aklı zinde tutmaktır. Spor yapan insanların spordan uzak kalan insanlara göre daha başarılı ve etkin oldukları kanıtlanmış bir gerçektir.
    Spor yapmanın belli şartları var. Disiplinli olmak, sabırlı olmak, çalışkan olmak ve analitik düşünce yeteneğinin gelişmiş olması. Bizim altyapımız disiplinli ve çalışkan olmaktan çok uzak. Bizler son dakika başarılarını, pratik yöntemleri ve mucize sonuçları seviyoruz. Sürekli tekrar yaparak en iyi forma ulaşmak bizim yapımıza hiç uygun değil. Allah vergisi yeteneğin peşindeyiz.
    Bunun yanında sporu yıllarca propaganda olarak kullanmaya çalışmamız ve sporun anlamından uzak kalmamız da etkili. Sporu özümsemememizin yanında ne halk ne de devlet tarafından teşvik ediliyor.

Genç yaşlarda büyük bir takımın altyapısında basketbol oynadım. Çok yetenekli değildim ve bir geleceğim olmayacağı belliydi.
    Ardından satranç oynadım ve Türkiye yaş grubu şampiyonalarında ciddi derecelerim oldu. Fakat çok geç başladım ve üniversite hayatı yaklaştıkça kopmak zorunda kaldım.
    Eksiden beri ailemin de etkisiyle denize aşinayım. Yaz aylarında yelken basıyorum. Denizin üzerinde olmak bir de doğanın gücüyle tekneyi ilerletmek büyük bir keyif.

2|0
    0|0
    • Basarilarinizin devamini dilerim. Dogru bizde spor kulturu yok ayrica milli takim maclari. olsn basarilari. olsun anca basarili olunca farkina variyoruz. Sporcularimizin isimlerini bile bilmiyoruz. Para icin spor yapiyoruz. Ha siradan insanlarin da spor yapmasini da cevresine hava atmak istemesi olarak dusunuyorum.

Erkekler Ne Diyor 18

• Rasim Ozan Kütahyalı gibi adamlar spor yorumculuğu yapıyor mesela. Belki temel sebep bu değil, ama bu gibi adamlar bu işlerin içinde olduğu sürece, bu halde olmamız çok normal. Alt yapı seçmelerinde hala torpil, kayırma, rüşvet var. Alt yapı hocalarına bakıyosun, klübün eski sporcusu genelde. Tamam, çok normal; ama adamın bu işe karşı yeteneği yoksa, öğretici yanı iyi değilse ki olmuyor genel de, naslı yeni sporcular yetiştirecek?

Ayrıca parayı genç yaşta parayı bulan Türk insanı da sapıtıyor. Çoğu genç sporcu, 20 yaşına kadar babasının asgari ücretiyle yetinmeye çalışırken, bi' an da elinde binlerce lira görünce kaybediyor kendini tabi, spordan daha önemli şeyler olduğunu farkediyor: barlar, kadınlar/erkekler hatta alkol...

1|0
    0|0
    • Kendi kendimize hayrimiz yok diyorsun yani

• Umarim ileride boyle olmayiz ama bence gittikce kotuye gidiyoruz. Millilerimizin basari sayisi azaldi. seviyenin altina dustuk bence

• Özellikle hentbol ve kadın basketbolu gibi bazı amatör branşlardan çok umutluyum; ama futbol da daha uzun yıllar boyu, bu şekilde olacağımızın üzülerek garantisini veriyorum. :)

• sporun başında olanlar kendi çıkarlarını düşündüğü için spor gelişmiyor
    futbolu bırakmasaydım 11 yaşındayken çok ünlü olabilirdim

1|0
    0|0
  • ülkemizde gelişen sporlar okey dizi dedikodu dayak küfür gücü yettiğine. bunların gelişmediğ toplumlarda spor gelişiyo galiba ülkemizde bunlar kesintisiz neden gelişiyo onu sorgulamak lazım

1|0
    0|0
  • Futbolcu isterdim futbolcym

1|0
    0|0
  • Futbol gelişse çok iyi olacak, futbolcu olmak isterdim

1|0
    0|0
  • Ülkemizde ne gelişmiş ki spor gelişsin?

1|0
    0|0
  • Ülkemizde yapılan sporun amacı ya kızlara kaslı görünmek, ya da tayt giyebilmek.

1|0
    0|0
  • Rüzgar sörfü

1|0
    0|0
  • Yüzme ilgi odağım hem butun kasların çalışıyor hem de ciğerlerin daha çok açılıyor

1|0
    0|0
  • Belli bir yaşa geldikten sonra spor mu? yoksa okul mu? seçimini yapmak zorunda insanlar. Bu da maalesef devletin sporcuyu desteklememesinden kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
  • Masa tenisi

0|0
    0|0
  • Yüzücü olmak isterdim

0|0
    0|0
  • Basket futbol veya tenis :)

0|0
    0|0
  • Az da olsa dalgıçlık yapıyorum.

0|0
    0|0
  • Ülkemiz eSpor'da baya geşilti mesela takip etmediğin için haberin yoktur.

0|0
    0|0
  • Tesis ve altyapi yok oysaki bir futbol ulkesi olabilirdik

0|0
    0|0
    • Benim kentimde tesis dolu ama kimseyi goremiyorm bence insanlarimizdan kaynaklaniyot

• Ben cevrede goremiyorum yeterince denizlide. İnsanlari spora yonlendirecek calismalarda yapilmasi gerekir ayrica

• Milli mma cıyım şampiyonluklarım var henüz yaş 18 il 1. liği bölge şampiyonluğum ve Türkiye 2. ligim var ve iyice hedefimi yukseltmeye çalışıyorum

1|0
    0|0
  • basketbol

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eskrim

0|0
    0|0
  • tenis mesela avrupada çok konuşuluyor

0|0
    0|0