Popo ve omuzları kaslandırmak için evde yapılan bir yöntem var mı?

Zayıflayınca bazı bayanlarda popo düşer ve giydiklerimiz hiç yakışmaz, omuz küçülür ve giydiklerimiz bol gelir. Bunları kaslandırmak için evde ne yapabiliriz bilen varsa bilgilendirsin lütfen. Çünkü iğrenç bir durum poponun düşük durması mayo giyerken ve omuzlarının küçücük kalması çocuk gibi gözüküyor !

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• bacaklarını yanlara doğru açıp kapatarak ve bacaklarını geriye doğru gererek birde anal kaslarını kasıp gevşeterek kalça kaslarını güçlendirebilirsin omuz kasların için egzersizler her yerde yazıyor zaten :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Sorununu anladım,kas değilde biraz sıkıştırmak,ve sarkmasını önleyip dik olmasını sağlamak,aslında kolay bir yöntemi var,hemde çok çabuk sonuç alabilirsin,daha iyi yöntemi yoktur.anlatması zor link arıyorum bulursam göndericem.

1|0
    0|0
  • sıkılaştrmak istiyorsan da kasları çalıstırdıgında zaten hem kasların dolgunlaşması ve sarkan yag kutlesıneden yag yemeye baslamasıyla sıkı bır gorunum olusacaktır...

popo ıcın normal alaturka tuvalette otururmus gıbı oturup ayakta durma pozısyonuna gecıyorsun bunu 4x 10 yanı 10 kez yapıp ara verip sonra tekrar yap sonra ıkı elıne bı agırlık alıp (eşit miktarda olsun squat hareketlerı bel fıtıgına yol acar bılıncsız yapılırsa ) devam et aynı harekete mesela 2ser kılo dumbell o yoksa su sıesıne su doldurabılırsın :D

0|0
    0|0
    • Sikilastirmakla kaslandirmaknin farki ne soyler misin ?

• valla sadece fakültedeki bilgilerimi ve fitness salonundakı gordugum kızları gorerek konustum :) o yuzden sure olarak ne desem boş :) ama hemen olmuyo ya ben kol kası ıcın ugrasıyorum 4 ayda ıstedıgım sekle yenı geldi :/

• İlkin ısınma egzersizleri yapmalısın. Ve tabi nefes kullanımına mutlaka dikkat etmelisin.

link

Omuz kaslarını lastik bant ile geliştirme: link

Kalça kasını Lastik bant ile geliştirme: link

Göğüs kasların lastik bantla geliştirme: link

Bayanlar için en ideal aletlerden biri lastik banttır!

0|0
    0|0
  • kadında geniş omuz cok igrenc duruyor. cok fazla omzu geniş olmamalı kadın dediginin.

0|0
    0|0
  • Kalça kasları için squat (çökme) hareketi yapacaksın. Omuzlar için de iki hafif dambıl al (heryerde satılıyor) ayakta dik durup kollarınla yana açış yapacaksın, yani dambılları eline alıp kollarını yanlara doğru mümkün olduğunca yukarı kaldıracaksın. Egzersizlerin nasıl yapıldığını daha iyi anlamak için vucutcu.com egzersizler bölümünden bakabilirsin.

0|0
    0|0
  • Omuz Geliştirme Hareketleri;

link

Bacak ve Basen Geliştirme Hareketleri;

link

0|0
    0|0
  • sarışının adı esmerin tadı derler

0|0
    3|1
  • omuz için elleri geniş açıp şınav çekmek en iyisidir. Ama bunu yaparken ağrıları hissetmen lazım ve arttırman lazım. Popo için bilemem bnmki sağlam.

0|0
    0|0
  • şınav ve barfix ideal...bir vücut geliştiricisi olarak öneririm. şınavı evde barfixi parklara yapılan demirlerde çekebilirsin...

0|0
    0|1
    • Şınav ve barfiksten hangisi kalçaları hangisi omuzları etkiliyor onu da yaz da öğrenmiş olalım.

• arkadaşım bel altı kaslarını bel üstü, bel üstü kaslarını bel altı kasları tetikler 1 yıl anatomi eğitimi aldım senden mi öğrenicem neyin ne olduğunu?

• Şınav tıpkı yüzme gibi pek çok kası aynı zamanda çalıştırır. Bunlar Alt bacak,üst bacak,kalça,sırt,karın,omuz,arka kol, biraz ön kol,bilek bölgesi vs. Tabi doğru bir şınav pozisyonu ile bütün bunlar mümkündür. Yanlış duruş, bazı bölglerde sakatlanmalar ve ızdırap verici uzun süreli ağrılara sebep olur. Barfix ise başlı başına bir güç gösterisidir! Kol, omuz, sırt bölgesi kasların zayıfsa güçlendirmek için en iyi yoldur. İlk hafta zorlansan da sonrasında muhteşem bir görüntü oluşur.

• Pilates topu ve pilates ipi işini görebilir.

0|0
    0|0
  • spor yap :D kosuu + plates yeter

0|1
    1|0
  • ama kaslı olmakta cok kotu duruyo bayanda benden soylemesı

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• yere uzan iki bacağınıda yukarı kaldırıp indir bunu fırsatın oldukça yap ve popo kaslarını sıkıp gevşet bunu herzaman yapabilirsin sürekli tekrarla güzel ve şekilli bir popoya sahip olucaksın gerçi vucut yapında önemli normalde düşük popoya sahip olanlar çok fazla toparlanmaz

0|0
    0|0
  • Vaktin varsa yüzmeye git vücdunun şekli çok daha güzelleşir.

0|1
    1|0
Yükleniyor...