Soru sorarken ya da cevap yazarken cümle düşüklüğünün, anlatım bozukluğunun farkına varılamıyor mu?

Soru sorarken ya da cevap yazarken cümle düşüklüğünün, anlatım bozukluğunun farkına varılamıyor mu acaba? Bunun yanında ısrarla yanlış yazılan kelimeler ? Yazan kişi uyarılıyor ve kelime denetimi var neden düzeltilmez ki yanlışlar?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Kanayan yarama tuz bastın. Cümle düşüklüğü yine neyse, bazılarının ne yazdığı hiç belli değil. Bir de direk kendi başına geleni anlatmadan "olsa, etse" şeklinde anlatım yapanlar var evlat olsa sevilmez, örnek:

Arkadaşlar sizin bir sevgilinzi olsa, sizi her gün aramasa ama siz onu arayınca sizle konuşsa sonra siz onu görünce ...

0|0
    0|0
    • Gülme komşuna gelir başına, bak ben de bir kelimeyi yanlış yazmışım :(

• Link güzelmiş.

• ahahahah arada bi de kendi duygularını da katıyor of of :)

• Chrome kendisi düzeltiyor kelimeleri. Bağlaçlara kadar hem de.

Hoş chrome kullanmasam da dikkat ederim.

1|0
    0|0
  • Bazen cevabın hararetine bağlı olarak,bazen klavyesel sorunlar bazen bunaltıcı birgün ve yalnışları görememe ve zaman ayıramama vb..

0|0
    0|0
    • Zamana ihtiyaç yok ki yazdığına bakacak sadece :)) Yanlış olan kelimenin altı süslü, kırmızı bir çizgiyle çiziliyor zaten

• yalnız, yanlış :)))))

• Değil mi?:)))))O kelimeler ve bazı kelimelerde de var.Galiba net dili diye acemice ve hızlı ama anlamak için saatlerce nette zaman geçirilen yeni bir dile karşılaşıyoruz.:))))

• Şimdi konuşmakla yazmak biraz farklı. Konuşma çok hızlı ve kesintisiz olduğu için cümlenin başı ile sonu uyumlu bir şekilde gidiyor. Ama yazarken bu işlem biraz daha yavaş birde dur şurayı düzelteyim dediğin zaman cümlenin başı ayrı oynuyo sonu ayrı oynuyo.

Kelime denetimi sadece Chrome'un bir özelliği diğer web browserlarını kullananlar için böyle bir şans yok.

0|0
    0|0
  • Muhtemelen; Türkçe'ye hakim ol(a)mayan, mantığı zayıf, okumayan kişiler..

2|0
    0|0
  • Her gördüğümü üşenmeden imla hatası diye şikayet ediyorum.

0|1
    0|0
  • Kimse bakmıyor artık özenli dil kullanımına,her çeşit sınavda da Türkçe testinde ayırıcı olan hep anlatm bozukluğu olur,çünkü yanlış kullanım içselleştirildi artık

0|0
    0|0
  • demekki kullandıkları dili beğenmiyorlar bir tür özentide diyebiliriz neye kime belli olmayan saçma kelimeler genelde ergen dediğimiz kişilerde görülür.birde telefondan yazarkende türkçe karakter kullanmamakta ısrar edenlerin yaptığı bir olay

0|0
    0|0
  • ygs türkçe kaç net :)

0|0
    0|0
    • 10 sene öncesi nasıl hatırlayabilirim sence?

• yaşına bakmadım abla.Ben en iyisi gideyim gidim gidiyorum gitmekteyim hangisini getireceğimi bilemedim .Yanlış yazmamak için biraz kastım

• Zaman yok kızım zaman .hızlıca okuyup 3saniyede cavplıcan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Dikkat etmeyenlere söyle valla dikkat edebildiğim kadar ediyorum ben düşük cümle kurmamaya ya da yazım yanlışlarına

0|0
    0|0
  • dönüp düzeltemekten nefret ediyorum.her defasında bi yanlış çıkıyor .

1|0
    0|0
    • "düzeltemekten" :p harflerin karışmasından bahsetmiyorum aslında onu ben de yapıyorum. :)))

Merak ettiğim ısrarla anlam düşüklüğü olan cümleler kurmak, kelimeleri yanlış kullanmak :)))

• aslında dönüp bi geriye baksak, entera basmak için bu kadar aceleci olmasak her şey düzelcek:)

• :))))

@kahvetadı: otobüste birini "şarz değil şarj şarj jjjjjj j ile z değil" diye düzelttiğimi biliyorum. Oldukça ağır bir durumdayım.

• Buradaki takipçilerimin sayesinde lgs türkceden 30 net çıkarırım

0|0
    0|0
  • bazen lahn cümle yamuk oldu sanki diyorum emma (ama) bilemiyorum dogrusunu ki ):

0|0
    0|0
Yükleniyor...