Tüm tanrıların işine son verdim. Nasıl mı? Detaylar kapağın altında...

An itibari ile tüm tanrıları görevlerinden almış bulunuyorum. Yaşa, başa,taşa, ona veya buna... Kime tapıyorsan hepsini işten çıkardım. Kararımın arkasındayım ve en minik ayrıntısına kadar haklı olduğumu düşünüyorum. Artık tanrılarınız yok ve bu size bildirildi. Peki şimdiden sonra neler olabilir? Yaşantınızdaki veya çevrenizdeki değişikliklerin neler olabileceği konusunda hayal gücünüzü seferber etmek suretiyle tahminlerde bulunun.

Gizli kullanıcı: Off

Küfür: Serbest

Güncellemeler:
Şu güncellemeyi istemeye istemeye yapıyorum ama ateist, agnostik hatta hatta salatalık olmanız bile bu soruda hayal gücünü kullanmanıza engel olamaz. Senin için bir şey değişmemiz olabilir ama oraya eşek kadar "çevrenizdeki değişiklikler" opsiyonunu koyduk. Örnek: Camiler, kiliseler, sinagog artık işlevsiz. Yıkıp yerine parklar, bahçeler yapabilir veya biz eskiden böyleydik müzesi yapabilirsiniz... Zor değil. Başarabilirsiniz...
Soruya cevap verip engelleyen şahsiyet; güncellemedeki salatalık sensin.

0|0
16|19

En İyi Kız Görüşü

• hiyerarşinin en üst basamağı kalktığında alt kademe parçalanır mı pekişir mi bilemedim.daha maddesel tanrılar uydurabiliriz.zamanında mesela ateşin faydasından ötürü ateşe tapınma,benzeri örnek inek...ama tekrar geriye gidemeyeceğimizden ötürü nasıl olurdu?

hiç de dünya güllük gülistanlık olmayacak onu biliyorum.neden olsun ki zaten?parklar bahçeler falan...geçiniz.paranın tanrılığı da son bulacak değil.biraz düşünüp akşam tekrar yazarım.

0|1
    4|5
    • başka...insanlar kendilerine yapılan kötülüklerin hesabının öte tarafta çözüleceğine inanmadıkları için la rage kıvamında hayat yaşanabilirdi.vandal vandal işler.vicdan kavramına ne olurdu bu durumda?kitlesel durumlarda vicdan kavramı ortadan kalkar daha bireysel bir şey olurdu.anarşi istiyorum diye tanrı kalktığında anarşi olacak değil ya di mi:(

• işten çıkar çıkar gelsin amk.yok öyle çıkardım kurgulayın felan feşman.

• Yazmadın ve okuyamadık. Zaten tüm güçlerimi kaybetmiş durumdayım. Tanrılar ben yokken çalsın oynasınlar.

Kızlar Ne Diyor 15

• Olanca yeminleriyle, eğer kendilerine bir ayet gelse, kesin olarak ona inanacaklarına dair Allah'a yemin ettiler. De ki: "Ayetler, ancak Allah katındadır; onlara (mucizeler) gelse de kuşkusuz inanmayacaklarının şuurunda değil misiniz? (Enam Suresi, 109), Ona inananlar, destek olup savunanlar, yardım edenler ve onunla birlikte indirilen nuru izleyenler; işte kurtuluşa erenler bunlardır. (Araf Suresi, 157)

6|4
    2|1
  • Tartısmaya gırmek bıle komık gelıyor tanrılar yok tek buyuk yaratıcı Allah var bu dunyada ısteyen ıstedıgı gıbı ınansın ıstedıgını yapsın bosuna demıyoruz.Zalımler ıcın yasasın cehennem ilahı adalet ahırette cıkacak.

5|5
    1|1
  • soru aslında çok güzel ama nedense pek anlaşılmamış...

önce büyük bir boşluğun içinde düşerdim,çevremdeki insanlar da öyle.alışmışız içinde çıkamadığımız işlere ilahi bir şekilde çözüleceğine inanmaya.

insan bir şeye inanmak ister var olmasa bile inanmak içinde vardır bu...kavgalar savaşlar çıkar..ee zaten vardı savaşlar çıksa ne olur gibi görünüyor?aynen öyle zaten var bu savaşlar...

insanlar kendi hallerinde yaşamayı öğrenirdi zamanla ve o zaman gelene kadar da yer bitirirdi birbirini...

kutsal damgası vurulan her şey değersizleşir.yine önce çevresini binaları vs değiştirirdi insanlar en son düşüncelerine gelirdi sıra ve onda da çok direnirlerdi...

bir de adalet konusu var,ne zaman adalet sağlanamasa hemen "ilahi adalet" in cezayı vereceğini düşünürüz,içimiz az da olsun rahatlar...suçlular cezasını bulacak deriz...işte tam da böyle bir şeyden sonra kimse rahat olamaz.doğruya yaklaşana kadar insanlık çok yanlışlar yapar bugünkinden binlerce kat fazla...

sonra inanç ve din insanın hayatının çok içinde,onu çıkarmak iç organlarını çıkarmaya benzer...

neyse çok uzun oldu okumazsın belki :D

1|0
    5|2
  • dikkat et birini isten cikarmayi unutmussun

4|4
    2|1
  • çok güzel soru be.

güvenebileceğimiz bir üst varlığın olmaması şoka uğratır sanırım ilkin. ölüm, hayat, benim ne halt yemeye var olduğum gibi soruların altından kalkamazdım. insanın aklı o kadar karışır ki belki de ben olmadığım için tanrı yok oldu bile diyebilir. nasıl hem var hem yok olduğumu anlamaya çalışabilirim. belki de intihar ederdim. ya da yeniden beni rahatlatacak bir şey arardım.

0|2
    6|3
    • bısey tapmaya alısmıs mılletız ne de olsa :)

• Kaçan kovalanır. Çok yanlış bi'şey söylemiş olabilirim :(

• kovsada kaçmaz. :)

(saat sabahın körü oldu ama bu tür sorular uyutmuyormuş.)

• senin yaradılış amacın zaten bir şeye inanmak manevi bir gücü aramak ve bulmak.. o yüzden yine bugün bulduğunu arar bulurdun...

2|0
    0|1
  • bizim su arka mahalledeki klisenin canlari saat basi calmazdi mesela?

amk o canin ya.

0|1
    0|1
  • Benim tanrım yok, Allah'a şükür.Ahaha eksilemek serbest

4|2
    3|4
  • Benim hayal gucum bu knularda pek guclu degil be Cold. Allah'in izniyle hayal gucumu daha cok gelistirmeye calisiyorum. Yakinda bi senaryo bile cikartabilirim. o_O

1|0
    1|0
  • oranj meme uçlu tanrıçayım

0|0
    0|0
  • Benim cati katindaki odamin camindan sadece korkunc terk edilmis klise gozukuyor onuda bir hallet

0|0
    0|0
  • putlardan söz ediyosan coktann yıkan yıkmıştı onları:/

0|0
    0|0
  • kiliselerin cogu müzelere dönüsürdü sanirim..

0|0
    0|0
  • aklıma ilk gelen : en kalabalık grup sks nerde yapılacak acaba?

not: sadece izleyici

0|2
    4|4
  • ha tanrı vardı yani?

0|4
    13|7

Erkekler Ne Diyor 19

• öteki tarafta hotsohot koy nickini :D

11|5
    1|1
  • tanrı diye bişey yok allah var tanrı ağaca taşa toprağa güneşe tapanlar der şunu da belirteyim allaha tanrı demek de günahtır bilmeyenler için söylüyorum tanrı birden çok yaratıcı demektir allah ise tek allaha 99 isminden başka bir isimle hitap etmek günah bunları bilmemiz gerekli senin soruya gelince bunları tartışmak bile imanımıza zarar verir lütfen ne sen demiş ol ne biz cevaplamış olalım

2|1
    0|2
  • walla bence tüm sakallı eli tesbihliler kemer marmaris bodrum akın ederler...sabahlar olmasınn..Allah ne verdiyse dicem ama yoktu değilmi:))

0|1
    0|0
  • Komünizm dönemi doğu bloku ülkelerine bak. Bazı insanların Tanrılaştığı merhametsiz acımasız bir dünya...

kuralların olmadığı dağınık karışık egoların ön planda olduğu insan doğasına aykırı bir dünya. eğer insanın doğaısında inanmak değil, inanmamak olsaydı en ilkel kabilelerde dini inançlara rastlanmazdı. İnanmak ve din insanın doğasında var. Dinsiz bir dünya insanın doğasına aykırı bir dünya olurdu. Bknz. Komünist ülkeler. Doğu bloku dağıldığında oralardan gelen insanlar yarı hayvanlaşmışlardı. Hepimiz zavallı hallerini gördük ve acıdık. hatta bir almancı arkadaş, Batı Almanların doğudan gelen almanların hallerini gördükçe kahrolduklarını kabullenemediklerini söyledi. Dininsiz bir dünya insanların bazı insanların Tanrılaştığı, çoğu insanların ezildiği insanlığını, doğal eğilimlerini kaybettiği bir dünya olur...

0|0
    0|0
  • O zaman size üstat Necip fazılın bir sözünü söylüyorum... link

2|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • birader uçmak guzeldır kanatsız ucmak kotudur.nıtchze zerdusd boyle buyurdu dıyerek kafayı yedı sende yemeyesın :))))))))))))))))))

0|0
    0|0
  • tanrısız hayat iyidir...ki yıllar yılı öyle yaşıyorum..doğanın kralları var..bir yaratıcı evet var..ama bizi cehenneme gönderip yakmak isteyen manyak biri değil bu..daha çok ileri zekada bir varlık..o yüzden deniz,kum ,güneş ve aşk..az oyalan..az gez..az toz..az düş..az kalk..hayat bu..

0|0
    1|0
  • evet genc bi bok anlamadım ben yav :D

0|0
    0|1
  • ölmemek için büyük mücadele veriyorsun burdan öyle görünüyor.malesef zaman kısıtlı istersen tanrılara aylık mavi paso ver sonun değişmez

2|0
    1|2
  • Ya şu aşağıdaki tanrım yok zaten Allah'ım var yorumlarına kıçımı yara yara güldüm resmen. İnandığınız şeye hangi isimle seslendiğiniz değil ona ne kadar inandığınız bağlandığınız önemli. Dinsel bağlarım çok mu kuvvetli ? Hayır tabiki çok mu inanıyorum ? yoo ama sadece bilin istedim örümcek kafalı site sakinleri. Soru güzel bu arada. Eğer öyle birşey olsaydı tek diyeceğim şey Ya habibi zumzuma kafam girsin Burzum a olur idi :D

0|0
    4|1
  • simdi ateistim desemde ise yaramicak

1|1
    6|7
  • pekıı tanrıları aldın ...cematıı ne yapcz onu da soyle camıdekıı ınsanlr camı yerıne nereye gıtcekler veya kıleseye,medreseye, cem evıne gıdenler ne olcak kanx:)

1|0
    5|4
    • Hah şöyle.

• yok gibi :) zorluk deıl sadece alıskanlıkların dısına cıkmak bızı zorlastırıo sadece ,tanrıların ne oldnu nasıl oldgn tasarlamayı bırak uzreınde yorum yapılamaz gıbı bı hava sezdeım sende :)))

• eh bilinemez ( bana göre ) bir şey hakkında pek bir şey diyemeyiz sanırım.

• Çok şey istiyosun

0|0
    0|0
  • pazarda limon satarız artık :(

hoş "oğul" olarak ta babadan bi maddi destek görmedik :(

1|0
    2|1
  • yine tanrı işlerinde gibi dua ederiz birşeyler isteriz

0|0
    0|1
  • Tanrı kaldıramayacağı bir taşı yaratabilir mi?

0|0
    0|1
  • kendime mahsen yapardm

0|0
    3|2
    • guncel sen birşeyi ne kadar anlatırsan anlat karsındaki anlayabileceği kadar anlar

• Ben elimden geleni yapayım da... Bir bira daha fazla enerji tüketelim. Mühim değil :)

• Kim verecek lan benim kafamdaki bunca sorunun cevabını !:@@@@ Yemin ederim kavga çıkar.

0|1
    8|7
Yükleniyor...