Miras yüzünden herkesle aramız bozuk. Dinen ve adalet olarak bunun sonucu ne olur? Mahkeme ile sonuçlanır mı?

6 yıl once büyükbabam vefat etti.bu vefattan öncede 2 ay oncede amcam iflas etmişti.neyimiz var neyimiz yk herseyi sattık.yasadıgımız ilin en sayılı isimlerindendik.ben o zamanlar 16 yasındaydım.liseye gecene kadarda en büyük kolejlerde okudum.psikolojk nedenlerden dolayı okulumu yarıda bıraktım.öyle bir yerle bir oldukki.6 yıldr yeni yeni toparlanıyoruz.amcamın iflasından sonra neyimiz var neyimz yok sattık.babamlar 3 erkek 3 kız kardesler.büyük amcam iflastan gecti.borclular kapılarına dayandı.babamın kendi işi vardı herseyni saatı borcu kapattı.ortanca amcam hcbsy yapmadı.büyükbabam zamanında ticaret yapmıs cok varlıklı bi insandı.arsaları ve kendisine ait 18 daireyi amcamlar üstlerine aldılar.yaklasık 6 yıldr cocukları ve kendileri bu mirasın üstündeler.6 yıldr bu iflasın hcbi sıkıntısını cekmediler.amcalar babamlar kavga ettiler resmen kan akıttılar ama değişen hcbsy olmadı.her zaman rahatlarına baktılar.şu an ortanca amcam ve cocukları cok rahatta buyuk amcam ve biz toparlanmaya calısıyoruz.bize cektirmedkleri eziyet kalmadı.ev kiralarını arsalarını hep yediler topladılar.biz bu sefaleti cekerken.bütün akrabalar bekleyn bekleyn mahkemeye vermeyn adınız cıkar dediler.bıktık artk.cocukları ve onların bize cektrmedkleri eziyet kalmadı.cok yoruldk.smdi kardesler toplanıp bunları mahkemeye verecekler? dinen ve adalet olarak ne yapılabilir bi fikri olan varmı? avukata verileck zaten.merak ediyorum.bu rezillik mahkemede sonuclanırmı?

Güncellemeler:
iflas eden amcam 30 yıllık evli.cocukları coktu.olmuyordu.babam kadarda merhametli kimse yok su dunyada herseyni sattı.doğudada yaşıyorum.o konusur bu konusur mahkemeye vermeyin diye diye 6 sene oldu! bunun hakkını Allah onların burnundan fitil fitil getrsn.bide sırf istiyoruz diye hakkımızı düşman kesilmiş haldeler.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• bu durumda vasiyet te yazan birinci önceliktr. davanın seyrinin o değiştirir. 2. durum yasa derki vasiyet yok ise kardeş var sa birde vefat eden şahsn eşi 7 kişi 7 parçaya bölünür. vefattan önce şahı mal varlıgını cocukların dan bırının uzerıne geçirmiş se ve karşılıksız yapıldysa geçersiz sayılır yine mal varlıgı 7 ye bolunur. 7 bolunmesını engelleyen durumların basında vefat eden şahısa birisi bakmışsa yada beraber ikamet ediyorlarsa ikamet etiği evlat ben baktım iddasında bulunur eşit bölünme olmaz bakan tarafın hakkı daha çok olur. kardeşler arasında sözleşme olmus olabilir ya da hak dan feragat olmuş olabilir yazılı olması koşulu ile bu durumlarda davayı bozar.

yapılacak sey dava acılır kadastro gecmısse arazı uzerınden bunlar tapudan alınır mahkemey sunulur. o donemkı bakna ekstrelerı ve borçlar ortaya cıkarılır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Tapular halen vefat eden büyük baban adınaysa mahkeme kararı ile ortada olan mal varlığı eşit paylar halinde paylaşılarak herkes pay sahibi olur.

olduki mahkeme yer ve arsaları tayin etmekte zorlandı kişlere bilirkişi raporu ile belirli bir fiyat çıkarılarak kamu tarafından acık arttırmayla satışa sunulup para olarak varislere dağıtılır.

madem doğuda yaşıyorsun mahkemeye verilmeyecek diye bir kaide kural yok fakat olduğunuz bölgede anladığım kadarı ile geçmişten kalan söz sahibi bir aileye mensupsunuz ve aşiret sahibisiniz bölgede 3 - 5 büyük araya girerek bazı mevzuları düzeltebilir. baş ağrımasında farklı sebeplerde yatıyor olabilir ki bu kadar zorluk çıkıyor.

bu arada babanız hayattamı eğer hayatda değilse ve olduğum bölgeye yakınsanız abin yada erkek kardeşin varsa irtibata geçerler Allah ın izni ile yardımcı oluruz VAN lıyım bu arada.

0|0
    0|0
  • veraset ilanında mutlaka babanın adı yazıyodur..doğal olarak mahmeke devreye girer girmez butun kardesler haklarını alırlar..amcaların ise öte tarafta bunun hesabını verir elbet...

0|0
    0|0
  • dinen dinsiz kitapsızlarmış amcaların, deden vefat etmeden önce mirasını kimsenin üzerine geçirmemişse, dava açılır kaç kardeşse paylaşılır bu böyledir.

0|0
    0|0
    • nasıl yaptılarsa bı sekılde büyükbbam mirasını kmseye ne devredebilmiş nede konusablms.cnku son donemlerde amcamlarla yasıyordu

• imza falan olmadıgı kesinmiş.bunun hesabını ahirette nasıl ödeyecekler nasıl nasıl ! vicdansızlar.

• çok parası olan dini unutabiliyor malesef, imza yoksa tamamdır alırsınız hakkınız. koyver gitsin öyle insanlar lazım değil canları cehenneme.

• Dinen Allah belalarını verir kadıyamı gidicen ne soruon.Şimdiye kadar mahkemeye vermemeniz hata ben olsam boğarım alayını.

0|0
    0|0
    • onlar amcamlar değiller acıyorum onları insan yerine koymak bile anlamsız.nefret ediyorm bu durumdan hepimzn psiikolojisi alt üst cok zor donemlerden gectk.önemli olan para degldi.bunun acısını biz o iflasın esignden donerken cektk onlarda cekecek

• valla para önemli niye olmasın hakkınız sonuçta siz cefa çekerken onlar sefa çekmiş mahkeme burda Allahta öbür tarafta cezalarını verir.

• :(((( inşallah çok sağol

Kızlar Ne Diyor 3

• Ölüm hak miras helaldir..Varsa hakkınız üstünde durun ve alın hakkınızı.. Dinen ve hukuken bir yanlışı yoktur.. Bir an evvel başvurun, asıl onların adı çıkacak bundan korkuyorlar, o kadar rezil bir aile ki, kardeşleri sefalet içindeyken keyif alemdeler diye.. Size kimse rezil gözüyle bakmaz asla sakın böyle düşünme, hakkınızı arayın.Bırakmayın kan emicilere, boşa demiyorlar akraba akreptir diye! Çıkıyor aradan böyleleri işte bazen..

2|0
    0|0
    • aynen akraba akreptr.sunu anladım.hiçbi aile bagımız yok . herkesle kopuk haldeyz.genclgmn en guzel zamanlarını psikolojmz bozuk olarak gecrdm.bedduada etmek istemyrm.bizi bulur anneme babama kardeslerme bsy olur diye.allah gordu herseyi

• Allah asla mazlumun ahını kimsede bırakmaz..Sen beddua etmesende hakkın yerde kalmaz, kul hakkıyla gelmeyin bana demiş rabbim, bunlar daha neyin hesabındalar..3 kuruş para, 5 kat binanınmı? Orada onlar geçirecek cennete onları öylemi? Dünyalığa tapanlar bunlar. Sen hakkını al derim, tamam Allah'a bırakıyorsun ama burda da hakkının ardında dur, inan bana onların ne rezikl olduğunu tüm alem görüp anlar, ki zaten anlıyorlardır. Siz çok geç bile kalmışsınız..Müslüman açık göz olmalı, hakkını yedirme

• ne olacak bizim bu halimiz ya benimde ananem öldü ev annem ile büyük teyzemin üzerine. diğer teyzemde bizim eve göz dikti. büyük teyzemde evi satmaya kalktı kavga ettik felan. mahkemeye vermemeniz hata geç bile kalmışınız .

0|0
    0|0
    • ne pislikler var inanmyrm ya :(

• bir şey söyliyim sana canım akraba kötü günde daha bi belli oluyor sorunda bir şey dikkatimi çekti amcan iflas ediyor hepiniz bir olup yardım etmişsiniz maddi olarak. benim babam kredi kartı borcu yüzünden sıkıntıya girdi borç olmadan önce can ciğer akrabalar kapıları kapadılar. arayıp sormadılar beş kuruş yardım etmediler merak etme gün gelir devran döner öylede oluyor mahkemeye vermekle geç bile kalmışsınız. umarım hakkınızda hayırlısı olur..

0|0
    0|0
    • biz amcamızı o durumdan bırakamzdk.yasımın en güzel zamanlarnda dünyamız tersine döndü.sizinklerde vicdanszmıs allah soracak bunların hesabnı.

Yükleniyor...