Vücut geliştirmeyle uğraşan arkadaşlar öneriler verebilir mi?

Evet beyler düzenli çalışılırsa ne kadar sürede vücut fit duruma getirilir? Vücut geliştirmede beslenme yöntemi nelerdir? Evde çalışmakmı daha verimli olur yoksa spor salonunda mı? Önerilerinizi bekliyoruz

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• sana biraz birşeyler söyleyeceğim Öncelikle salona git en iyi o ama evdede yapabilirsin dediklerimi yaparsan çok güçlü olursun. barfiks çek evnde demir yoksa salonda çek rahat rahar 10 tane yapabildiğin zaman 10 10 dinlene dinlene 50 tane yap yanin 10 *5 set yap güçlendik sonra seti artır barfiks ço zor birşeyir kanat göğüs kolun her tarafı son olarak sırtını geliştirir.

PİRAMİD ŞINAVVI ÇEK

bak şöyle çekicen

normal şınav çekicen ama böyle

1 tane çek şınav posisyonunda 5 saniye bekle sonra 2 tane 5 saniy e şınav posisyonunda bekle sonra 3 ve 10na kadar sırayla çek gücün yeterse bir 10 daha çek ve 10 dan bire kadar

dönüş yap ve en son ne kadar şınav çekebilirsen asıl. Çok zordır ben 1 den 10kadarki sayıların toplamı kadar şınav çekirsun bir de dönüş yapıyorsun ben 9za kadar gidebiliyorum

Başka şınav çeşitleri iki kolunu biribirine yapıştır öyle şınav çekçok ama çok zor olduğunu göreceksin. Dahada zorlaşdırmak için sağ yada sol ayağğını kaldırabildiğin kadar kaldır ama kaldırabildiğin kadar ha ve öyle dene ama bubu sağ ve sol ayağını da kaldınr 5 sağ çektiysen beş sol çek basketbol yada futbol topunu üstünde şınav çe

Karın kasların için yalnızca ayak uçlarını tutacak ama gerçekten yalmızca ayaklarını bacakarı deği bir şey bul sığarsa ayaklarını koltuğun altına sok popon ağrıasın diye birşey koyacaksan ince birşey koy kalınsa senii iter ve işin kolaylaşır mekiği çeker ken eller boynuda değil kulaklarında olsun son noktaya kadar iiniş yaparken yalnızca vücudunun yarısı yere değsin eğer hepsi değerse dinlenmişolursun bunuda kend,ne gör e sete ayır ve 5 setli yap kolaylaşığı vakit göğsüne ağırlık daya yap en az 5 kilo ağırkık olsun çok daha zor olduğunu göreceksin

ŞİMDİ SIRA VÜCUDUN ALT BÖLÜMLERİNDE

eline 10 kiloluk ağorlık al ve ayağına göre ufak bir duvar bul(10-15 santim büyüklüğünde olabilir) tayak topuğun duverın üstünde ayak uçların yerde olsun dengen biraz bozulabilir ve egil kalk BELİNİN DÜZ OLMASINA DİKKAT et set set yap

SON OLARAK baldırların için gene aynı ufak bir duvarda bu kez ayak uçların duvarın üstünde ayak topuğuu yerde osun ve ayak uçalrınla kendini yukarı ti byere düşmemek için ellerinle bir duvara tutunabilirsin bu kkadar tüm bunları set set uygularsan 1 sene içinde çok güçlü olursn arakadaşım ama uygularsan ve erken yat kasla r uykuda gelişir birde bol bo et ye süt iç peynir ye balık yumurta fıstı(az ama:D) Proteinle be vqrsa varsa ye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Süre sana bağlı. Çalışma şevki ve vücut yapın.

Beslenme amacına göre değişir. Ama kas yapmak istiyorsan öğünlere yayılmış protein alımına odaklanman lazım.

Ev konusu da sana bağlı. Rahat bir mekan ayarlaman lazım + disiplin. Açıkçası çok spora düşkünü olmama rağmen evde yapamıyorum ben. Kocaman bahçeli evim olur da orada bir oda ayırırım vs vs

0|0
    0|0
  • Salonda çalışmak daha faydalı tabi, beslenme programının senin vücuduna, spor programına ve metabolizmana göre hazırlanması iyi olur, bizim vermemiz doğru olmaz. İlk sorunun cevabı da sana kalmış, ben de başladığım zaman merak ediyordum ne kadar sürecek diye ama başladıktan sonra yaşadıkların güzel bir vücuda sahip olmaktan daha çok tatmin edecek seni. Mesela geceleri daha rahat uyuyacaksın, daha zinde olacaksın, insanlarla ilişkilerin bile değişecek, kendine güvenin artacak emin ol.

0|0
    0|0
  • Tabiki spor salonunda çalışmak daha iyi. Evde çalışmayla bi yere varamazsın. Zayıfsan kilo almaya ağırlık vericeksin, kiloluysan önce kardiyoya ve kilo vermeye odaklanıcaksın.

Vücut, 6 aydan önce spora alışmaz, o yüzden de ilk 6 ay kas gelişimi bekleme. 3. ayından sonra whey proteine başlarsın; düzenli spor, daha iyi beslenme ve whey proteini kullanacak kadar sağlam bir çalışma. Zayıfsan eğer proteinin yanına karbonhidrat'da alabilirsin. Zayıf da olsan yağ-tuz-şeker'den uzak dur. Daha konuşulması gereken ve yapılması gereken o kadar çok şey var ki... Sen bunlarla başlangıcını yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • vücüt yapına göre değişir...Ben bir yıl oldu bırakalı vücudum hiç yağlanmadı hala fit duruyor.

Spor salonunda daha verimli olur tabi,beslenmeni antrenman hocan zaten söyler burda kim ne tavsiyede bulunacakki...öylesine sormuşsun resmen

0|0
    0|0
  • çak proteğin tozunu geç...

0|0
    0|0
Yükleniyor...