225 TL değerindeki 250 adet cam bardağın gümrük vergisi 850 TL olur mu?

Merhaba arkadaşlar

Yurtdşından getireceğim 250 adet votka bardağı için;

Toplam vergi tutarı: 550 TL

Müşavir komisyonu: 300 TL

Ürünün kargo ücreti dahil fiyatı üzerinde verigisini hesapladı. Kargo ücreti de vergiye ekleniyor mu?

Ürünün Ücreti: $125 dolar

Kargo Ücreti: $350 dolar

Toplam $475 dolara gelecek 250 adet cam bardak için 850 TL çok değil mi?

Daha sipariş vermedim. Uygun fiyat verebilecek müşavir var ise kendisiyle çalışmak isterim.

Güncellemeler:
Üretim Çin'e ait. Türkiye'ye gelene kadar bardak 15 TL'ye çıkıyor. Votka bardağı.
İthal edilecek votka bardağı;

link

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• 125 dolarlık bir kargo yerine 62,5 dolarlık iki kargo yaparsan vergiden muaf olur. Kargo gönderilerinde vergi sınırı 75€. 76€ ise vay haline.

Yalnız bir pakette aynı maldan 125 tane olursa kesinlikle ticari olarak değerlendirilir ve yine vergiye tabi olursun kesin.

link

0|0
    0|0
    • Bir üründe 250 adet var. Ticari alıma giriyor. Hesapta yanlışlık olabilir. Ürünün fiyatından çok vergisi olur mu?

• Eğer herkes bu kadar ucuza bardak getirtirse, ne olur bizim Paşabahçe'nin hali :))

• Paşabahçe bile 50 kr çay bardağı satıyor. Votka bardağı niye 75 kr olmasın... ;)

Sonuçta bardak ve Türkiye'deki çay bardakları gibi ucuz...

Kızlar Ne Diyor 1

• O parayla Yerli bir firmaya yaptıramaz mısın?Votka markası mı yazıyor üstlerinde?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Türkiyeden alırsan daha ucuza mal edersin,niye yurtdışı?

0|0
    0|0
    • Üretim Çin'e ait. Türkiye'ye gelene kadar bardak 15 TL'ye çıkıyor. Votka bardağı.

• Paşabahçede 6 lı set eniyileri 10/15 tl.Çoklu alımlarda özel indirimide var.Başka yerlerdede var,250 adetini 500/600 tlye alırsın.

• İthal edeceğim ürün bu; link

• Burdan alsan daha uygun olmuyormu o ne bardak öyle...

0|0
    0|0
    • Üretim Çin'e ait. Türkiye'ye gelene kadar bardak 15 TL'ye çıkıyor. Votka bardağı.

Yükleniyor...