Spordan sonra ağrı oluyor, canım yanıyor. Ne yapmalıyım?

Bugun fazla spor yaptim agri kasiklarima vurdu ne yapmaliyim

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer düzenli olarak spor yapmıyorsan bir anda fazla yüklendiğinde, ya da çok uzun zamandır spor yapıyorsan bile gereğinden ağır ve çok tekrar/set girersen "over training" yani aşırı çalışma ile karşılaşabilirsin. Böyle bir durumda kaslar strese sebep olacak seviyede çok fazla lif hasarı görmüştür. Normal çalışma sonrasında çalıştığın bölgedeki kas ağrısının 1 bilemedin 2 günde geçmesi gerekir. Eğer geçmiyorsa ya over training problemin var ya da beslenmen uygun değil. Eğer kolunu bacağını tam açamayacak kadar çok ağrıyorsa kasların over training olma ihtimali yüksek. Girdiğin toplam hareket sayısını, tekrar sayısını ve set sayısını düşür. Beslenmeni de iyileştirmeye çalış. Aldığın protein miktarını arttır (yeşil mercimek, yağsız tavuk, balık, yağsız et, bakliyat, yağsız lor peyniri, ceviz, badem, yer fıstığı). Bunun yanında bolca meyve sebze tüket. Ya da günlük 1 vitamin hapı ve mineral desteği al. Başka takıldığın bir şey olursa burdan sorabilirsin bana.

0|0
    0|1
    • Yeni başladıysan ilk birkaç hafta düşük-orta seviye kas ağrılarının olması normal kasların böyle bir çalışmaya alışık olmadığı için dayanıksız ve çabuk lif hasarı alıyor. O lifler onarıldıkça güçleniceksin ve ağrıların geçicek :)

• Hadi bakalim sonuna kadar meydan okuyorum :D

• kabul edilmiştir:)

Erkekler Ne Diyor 12

• Oralara ellerinle yavaş yavaş vurarak masaj yap onlar yaptığın sporun işe yaradığının göstergesidir ağrıması

0|0
    0|1
  • öyle olur bişey olmaz

1|0
    0|1
  • Küvete uzan sıcak suyla

0|0
    0|1
  • Bir şey olmaz kas gevşetici felan sür. Sporu bırakıp tekrar başlarsan yine aynısı olcak yani bundan sonra bırakma zamanla ağrı kalmaz

0|0
    0|1
  • zorlamıssın ılık bır duş ve agrıyan yere ılık zeytınyagı sur hemen gecer

0|0
    0|1
  • Dinlen bidahada vücudunu zorlama

0|0
    0|1
  • Vücut neye uğraşıdığını şaşırmıştır 20 yıllık hayatı boyunca spor görmeyince ağrıyı nereden dışarıya atacağına karar verememiş.

0|0
    0|1
    • Ben spor salonundan cikmiodum zamanonda sen ne anlatiosun :D

• Zamanla bünyen alışır

0|0
    0|1
  • bengay sür maça çıkmadan önce sürerdim baya faydası oluyor

0|0
    0|1
  • Dinlenerek yap canm

0|0
    0|0